Zavrieť

Porady

Zemiakový šalát

Žienky , čo tak poviete na to, keby sme sa rozpísali, ako ktorá robíme zemiakový šalát na vianočný stôl, ktorý podávame k rybám. Určite ho každá ináč robí. Skúste dať recepty.
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Bez cibule a hrášku a s veľa majonézou a vajíčkami (domácimi!).
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

My robíme tiež veľa šalátu. Pripravujeme ho len 2x do roka. Na Vianoce a Veľkú noc. Do šalátu okrem zemiakov dávame na maličké kocočky nakrájanú mrkvu, petržlen, hrášok, zeler - nie veľa a jablká, kyslé uhorky. Všetko okrem jablka a uhorky uvaríme. Dávame veľa tej zeleniny, majonézu z 2 vajec a trochu kyslej smotany. šalát je prevažne zeleninový a nám taký chutí. Jeme ho 2-3 dni. Raz s kaprom, potom s udeným. Tie jablká a zeler robia svoje.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
My už majonézový šalát robíme málokedy, na štedrý večer k rybe robím tzv. rakúsky šalát. Ten nám chutí najviac a majonézový robím na ruské vajcia /Henry/. Okrem iného tam ja dávam aj kúsok nakladanej červenej kápie. Iný variant, kto má rád zeler, tak tretinu zeleru a dve tretiny zemiakov, cibuľu a ostatné samozrejme.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ja podobne robím šalát ako všetky kočky, ale miesto majonézy davám biely jogurt. Nám to chutí, ja ho jem na štedrú večeru s rybou, potom na druhý deň raňájky, obed, večera so šunkou, mäskom, alebo len tak.....

A čo tak dať dobrý recept na kapustnicu?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Hrabem sa v mojich starých receptoch, a našla som takýto šalát:
Zemiaky uvarené v šupke, jablká (v pomere 2:1), stopkatý zeler, červená cibuľa, kyslé uhorky - nakrájať, premiešať s olivovým olejom, soľ, čierne korenie, primiešať biely smotanový jogurt.
Ja som ho ešte neskúšala, ale mohla by to byť zaujímavá kombinácia s vyprážaným kaprom. Pri recepte mám poznámku, že sa výborne hodí k vyprážanej pečeni.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Gapo Pozri príspevok
My už majonézový šalát robíme málokedy, na štedrý večer k rybe robím tzv. rakúsky šalát. Ten nám chutí najviac a majonézový robím na ruské vajcia /Henry/. Okrem iného tam ja dávam aj kúsok nakladanej červenej kápie. Iný variant, kto má rád zeler, tak tretinu zeleru a dve tretiny zemiakov, cibuľu a ostatné samozrejme.
Napíš recept na ten rakúsky šalát, ak sa dá...
Naposledy upravil adam : 18.12.10 at 18:43
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak všetkým ďakujem, rozhodla som sa ho robiť z 5 kg zemiakov, lebo to potrebujem teraz v nedeľu, aby sa ho neprejedli a chutil im aj doma na Vianoce.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Záleží od kvality zemiakov, radšej kúp 6 kg, ak by bol vysoký odpad.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja robim salat podla mojho tatiho, neviem, kde vzal recept, ale my ho mame radi: uvarim asi 1,5 kg zemiakov v supke, 4 velke mrkvy, 3 velke petrzleny, 1 stredny zeler. Ocistenu zeleninu pokrajam na male kocky, pridam jednu 7dcl flasu kyslych uhoriek /robim si v lete z velkych uhoriek hned kocky a nalev z Deka/ aj s nalevom, 1 velky zavareny slany hrach. Uvarim si asi dva litre vody, ktoru podla chuti osladim a okyslim, necham vychladnut. Zeleninu osolime a zalejeme studenym nalevom. Salat robim 2-3 dni skor, necham v chlade a potom podla potreby ocedim kolko treba a dam majonezu a ozdobim vajcami.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

maja Pozri príspevok
Ahojte,
koľko kg zemiakov treba na klasický majonézový zemiakový šalát pre 16 dospelých, bude to príloha k mäsu.

Ďakujem Maja
blazonko Pozri príspevok
To závisí od toho, aký majú apetít. My sme doma traja a potrebujeme dosť veľa zemiakov.
Moja suseda má doma muža, syna a deduška.
A vianočný šalát robí v detskej vaničke, v ktorej kedysi kúpavala svojho syna...
Každý rok sa jej po troch dňoch opýtam, či šalát neskysol a ona mi vždy odpovie : ,,už nie je".
Tuším tu na východe máme o čosi väčší apetít.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
adam Pozri príspevok
Napíš recept na ten rakúska šalát, ak sa dá...
Tu je, a to sa samozrejme dá upravovať podľa vlastnej chuti.
http://www.kvapky.com/_recepty/113-recept/index.html
2 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak uvarila som z 5 kg a bolo ho dosť, ešte raz všetkým ďakujem.
Maja
1 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

zemiaky sa varia, vecer sa robi zemiakovy salat
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
olybaba Pozri príspevok
zemiaky sa varia, vecer sa robi zemiakovy salat
....sa máš...
0 1
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja už mám hotový už som aj stihol okoštovať 0,5kg
stále robíme deň vopred aby sa všetky chute ingrediencii spojili a výsledok bol na 1
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

...u nas hotovy, este som ho nekostovala..musi sa zazrat......ale mojmu sb sa vzdy podaril...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....u mňa tiež už hotovson
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Zemiakový šalát som aj ja dnes robila,lebo syn odchadzal,cele sviatky bude robiť.Tak som aj varila iné,aby som ho nabalila.Všetko sa mi podarilo,chutí to ako na Vianoce
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

aspoň že šalát mám urobený, jeden klasika, zemiakový majonézový a jeden len taký u nás "letný" sa mu hovorí, zemiaky , cibuľa a nálev ..už sa chladí a "prechádza"
4 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Ahojte, ja robím takto majonézový šalát:
Uvarim cca 2-3 kg zemiaky v šupke skôr take menšie aby sa prevarili. ked vychladnu ošúpem a pretlačim cez mriežky na varené zemiaky. uvarím si mrazený hrášok s mrkvou cca 10-15 minút scedím a opláchnem studenov vodou pridám k zemiakom, potom nadrobno nakrájam stredne velku cibulu,pridám Asi 5-6 kyslých uhoriek a 2 flaše majonézy helmans a 2 flaše tatarskej omáčky helmans povyplachujem poháre od majonezy a tatarskej z uhorkovým nálevom cca 2-3 dcl a nalejem do misy premiesam a hotovo. Dobrú chut ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať