Zavrieť

Porady

KTORÝ OPERÁTOR JE VLASTNE NAJLEPŠÍ?

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac

Anketa: Ktorý operátor je naj???

Počet hlasujúcich
90. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • T-Mobile (ružový)

    8 8.89%
  • Telefonica O2 (modrý)

    69 76.67%
  • Orange (oranžový)

    11 12.22%
  • Pevná linka

    2 2.22%
Ktorý operátor je najlepší? Nie ste spokojní so svojím operátorom, ale neviete sa rozhodnúť kam prejsť? Viete s určitosťou povedať, že modrý operátor je lacnejší, pomarančový drahší, ružový lepší ako pomarančový. Existuje najlepší operátor? Komu dáte hlas?
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

camozzi Pozri príspevok
Ja by som mobilny internet bez vyskusania nekupoval. Vyskusanie nemyslim na predajni, kde bude 100% pokrytie a na konci ulice mi bude nacitavat google.sk 20 minut. Zobral by som ho vsade tam, kde by som s nim bol najcastejsie: doma, praca, chata... Takuto moznost vyskusania asi neponuka ziaden operator, ale mozno mas niekoho v okoli, kto by ti povedal alebo pozical.
Mne taku moznost -vyskusat nezavazne na 3 dni mob.net ponukli v Orange.
Asi sa treba osobne na tuto moznost opytat priamo na zak.centrach
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Kvaka Pozri príspevok
No vidím, že zaujímavá téma, budem potrebovať radu. Sme v oranžovej firme na trojslužbu už od konca decembra 2009 a koncom marca nám teraz vyprší jej viazanosť, máme neobmedzený internet, vyše 100 staníc TV a 100 minúť do pevnej siete v SR, neobmedzené hovory medzi pevnými oranžovými linkami. Okrem toho jeden oranžový mobil neobmedzené volania svojim (víkend) + 100 minút (do všetkých sietí a na pevné do zahraničia). A ešte máme jednu predplatenú oranžovú primakartu. Používaná je najmä na sms zo zahraničia a na prijímanie hovorov doma. Spolu do konca marca 2011 zaplatíme v priemere aj s bonusmi za mesiac trojslužba 22€. Mobil je cca 14 € mesačne, primakarta 7 € za 90 dní.
Predtým sme mali 4 roky trojslužbu od UPC, boli však drahí, skoro 2x viac. Nemám prehľad o iných službách, viem len, že od apríla či mája budeme potrebovať mobil už dvaja, a zišiel by sa mi internet aj prenosný, ale denne využívame skype. Najradšej by som ostala u ružových, máme tam na mobil vernostnú zľavu viac ako 8 rokov, ale mohla by som vyskúšať aj zmenu. Naše potreby budú asi 500 minút do všetkých sietí, máličko aj do ČR na mobilnú sieť, určite skype denne, a neobmedzený internet. Začínam špekulovať s kombináciami oranžových a modrých, číslo primakarty previesť na modrých a skúsiť nejaké iné vhodné kombinácie voľných minút.
Za každú radu ďakujem dopredu.
Ako prvé by som s Prima kartou prešla na Základný paušál http://www.orange.sk/web/prevas/paus...ny_pausal.html

bez viazanosti a mesačných poplatkov.
výhody Základného paušálu
volania za jednotnú cenu 13 centov do všetkých slovenských a českých sietí
SMS iba za 6 centov v rámci SR
CLIP bezplatne
doplnkové balíky minút a SMS
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja som pred koncom roka presla od Orange k O2.
Takze za tych par mesiacov mozem porovnavat.
Faktury mavam o 2/3 pravidelne mensie ako doteraz u predosleho operatora.
Volam stale rovnako, neobmedzjem sa.

Pre mna je obrovska vyhoda aj to, ze volavam do GB, ci do Rakuska a odcitava sa mi to z pausalu, takze ziadne predrazene medzinarodne hovory...
5 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ani nie 3G, ale mam pocit, ze hovory u ruzoveho boli cistejsie. Kdezto u kyslika sa mi hocikedy stane, ze siet spadne. Uz minule som sa o tom bavil s kamaratom a dal mi za pravdu. Ruzovy aky je, taky je, ale siet bola super.
.....preto je dobré nosiť v kabelke viac mobilov
4 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
[QUOTE=lujza.j;1607693]
Indeed Pozri príspevok

prepáč, ale myslím si že všetci tu vieme o čom píšeme a aké služby sú pre nás výhodné a nejaké tie roky sme si asi každý u toho alebo onoho operátora odkrútili. takže čo si nám vlastne chcel povedať myslím že naše rozumové pochody sú na takej úrovni, že sme už všetci veľmi dávno zistili že karty z dobíjacím kreditom nie su výhodné.
Lujza, vieš že má Indeed pravdu? Možno Ty vieš, ako si poskladať výhodný program, ale medzi nami je veľa ľudí, ktorých nezaujíma - nesledujú, kde dostanú viac a zaplatia menej. Uvediem ďalší príklad: priateľka s hypotékou, dieťaťom, majú predražené paušály už roky a keď som jej rozprávala o lacnejších produktoch u toho istého operátora, odmietla, že ona nič meniť nebude. Pritom peniaze potrebuje ako soľ.
A k predplatenkám.... tiež sú výhodné, ale treba vedieť ktoré a netreba sa báť zmeny.......
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiez som donedavna nosila v kabelke 3 telefony.

Po 12 rokoch som odisla od Orange k O2. /uz nosim len dva, chi, chi )
Na porovnavanie je asi este zavcasu,ale mes. pausal ma vyjde teraz takmer o polovicu lacnejsie.
Nakolko casto volam do zahranicia za velmi vyhodne povazujem, ze v O2 volam za rovnake ceny,ako na slov. cisla...
A taktiez daleko za hranicami sa da este chytit slov.signal Orange chytal max. po druhu dedinu.

Jedine, co ma zatial stve na O2 je ich internetvé zabezpecovanie schranky,ked ku vsetkemu musia posielat jednorazovy kod. Pred chvilou som behom 5 min. dostala 3 kody,aby som si mohla cez ne vybavit co som potrebovala.
Je to dost otravne, nechapem to! Ani banky nemaju taketo neustale overovanie
4 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Vie mi niekto povedať, na základe čoho musím zaplatiť poplatok za ukončenie služby, ktorý odo mňa bude žiadať T-mobile pri odchode k inému operátorovi, keď mám službu "bez záväzkov", tj. nie paušál a nie som nijako viazaná?
...a ešte aj telefón bloknutý....,
Je to vôbec legálne? Platila som poplatok pri zmene - prechod z paušálu na "bez záväzkov"... jasné že až po uplynutí doby viazanosti.....a teraz zase, keď chcem od nich načisto odísť?

Zdenka, všetky poplatky nájdeš v cenníku

Poplatok za prechod zo štandardných služieb
na služby Easy alebo na program Bez záväzkov - 7,97 €

Poplatok za prenesenie mobilného telefónneho čísla
od spoločnosti Slovak Telekom, a.s. - 7,97 €
(Poplatok bude účtovaný vo
faktúre za posledné zúčtovacie obdobie.)



Pri zmene programu si TM účtuje tzv Administratívny poplatok pri uzavretí Dodatku
k Zmluve o pripojení 7,97 €

Odblokovanie mobilného telefónu (v značkovej predajni) 3,98 € alebo cez 1200 bodov TM klubu a doplatok je tam pár centov
4 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
...."dovolia" Ti prejsť zo zákl. paušálu na viazaný paušál, ale vtedy musíš znova dodržať predpísanú dĺžku viazanosti.
PS: používam paušál Štart, sms ma navádzajú využiť Orange garanciu, aby som si vybrala najsamlepší paušál.
4 0
tvr25 tvr25

tvr25 je offline (nepripojený) tvr25

Ja som velmi ale velmi neobjektivny. Oranzovy operator mna aj celu rodinu velmi sklamal a to sme boli verni zakaznici od dob, ked este nevlastnil firmu pomaranc. Teraz sme presli k modremu kyslikovemu a sice nemame telefony dotovane za euro. Ale platime namiesto 300 eurovych uctov iba 50 eurove ucty. Takze za usetrene peniaze si mozme cela rodina za rok kupit aj 5 superznackovych telefonov podla vlastneho vyberu.
4 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

adi11 Pozri príspevok
Mam treti mobil z Orange a konci mi tento mesiac viazanost, tak som nabehla do predajne, ze zrusim zmluvu a budem si kupovat kredit. Operator mi navrhol bez viazanosti Pausal Start..volania za 12 centov atd. fakturovat budu len prevolane minuty..to by sa mi aj pacilo, lenze..ci v tom nie je nejaky hacik.....chcela som mat s nimi aj s fakturami pokoj..
Ja fungujem takto už rok, nie je v tom žiaden háčik. Faktúry mi posielajú elektronicky a na úhrady mám trvalý príkaz - mne to maximálne vyhovuje. (mám to od T-mobilu) Nepodpisuje sa ani žiadna zmluva na viazanosť, dohoda bola iba na základe ich telefonátu.
4 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
adi11 Pozri príspevok
Mam treti mobil z Orange a konci mi tento mesiac viazanost, tak som nabehla do predajne, ze zrusim zmluvu a budem si kupovat kredit. Operator mi navrhol bez viazanosti Pausal Start..volania za 12 centov atd. fakturovat budu len prevolane minuty..to by sa mi aj pacilo, lenze..ci v tom nie je nejaky hacik.....chcela som mat s nimi aj s fakturami pokoj..
Žiadne háčiky nie sú.
http://www.orange.sk/web/prevas/paus...sal_start.html
vieraaaa Pozri príspevok
Ja fungujem takto už rok, nie je v tom žiaden háčik. Faktúry mi posielajú elektronicky a na úhrady mám trvalý príkaz - mne to maximálne vyhovuje. (mám to od T-mobilu) Nepodpisuje sa ani žiadna zmluva na viazanosť, dohoda bola iba na základe ich telefonátu.
ide o Paušál bez záväzkov
https://www.t-mobile.sk/pausaly/vyho...s/bez-zavazkov
4 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
220870 Pozri príspevok
Pomarančistov musí z takýchto faktúr šľaktrafovať.Prajem im ich čo najviac.
.....nechváľ sa
štart.jpg  
4 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
truch Pozri príspevok
Ja mám už roky T-mobile, teraz mám 300 minút do všetkých sieti aj do zahraničia, akurát nemám sekundovú tarifikáciu. Ja to ani neprevolám, platím 7,90€ mesačne, to som mala akúsi kupónovú zľavu na program Podnikateľ 150 , teraz mi dali dvojnásobok minút a poplatok zostal rovnaký.
Podnikateľský paušál má hovory do všetkých sietí na Slovensku účtované po sekundách po prvej minúte hovoru.
Iba pri hovoroch do zahraničia sa účtuje každá začatá minúta.
4 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
To sa povedať nedá. Každý má svoje pre a proti. Napr ja mám 90% kontaktov v mobile, ktorí používajú oranžového. Preto je pre mňa oranžový ten "najlacnejší". Ale každodenne rozmýšľam nad zmenou. Budem to musieť asi prepočítať, či sa oplatí kúpiť mobil a ísť k modrému...

V každom prípade nás dobre žmýkajú naši operátori. Pred dvomi dňami som sa zastavil u oranžového v Rakúsku...a to boli ceny. Takmer zadara.
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Alla môj názor na pomaranč poznáš.Slušné slovo budem na ich adresu ťažko hľadať.Momentálne som prešiel k O2 faktúry na všetký mobiloch padli viac ako o polovicu.zo 40€ na 10-15€.Faktúry sú prehľadnejšie neobsahujú nezmysly a služby ,ktoré som si neobjednal a nechcem,neúčtujú sa záhadné položky ,ktorým nikto nerozumie.V pobočke som nečakal hodinu ako v orange s tým, že ma pracovníčka nakoniec poslala do ......Nesnažili sa mi ponúknuť nič čo som nepýtal je tam vidieť pobehujúcich nasmradených managerov(sopliakov) ktorý nerobili nič len obsmŕdali(v Topolčianskej pobočke mi tá tupač nenormálene liezla na city z ich pohľadov a reakcií bolo cítiť ,že sú arogantný ,namyslený, povrchný).Pracovníkov pri priehradkách menili ako Tesco ,na tých ženách bolo vidieť ,že sú pod stálym tlakom a nútené podávať klamlivé informácie za účlom zisku spoločnosti a vyššej mzdy .Jednu som trochu poznal a keď som sa s ňou bavil mimo pracovnú dobu tak to bolo o úplne niečom inom.Aj keď som si číslo v orange ponechal dúfam ,že už tam nebudem nikdy musieť ísť.Vždy som sa na ich pobočkách cítil ako keby som bol u arogantných Topoľčianskych policajtov.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Na margo O2 - som nanajvýš spokojná, áno boli v decembri výpadky, kto reklamoval, mal ospravedlnenie a tuším 100 minút zadarmo ako odškodné
Na margo oranžových - je to jedna nenásytná firma, viem, o čom hovorím.
3 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ja mám od telekomu magio, internet a telefón s rovnakou sadzbou za akýkoľvekpočet hovorov na Slovnesku, plus nejaké lacnejšie mobilné. Stojí ma to do 60 € mesačne - podľa toho, koľko mi pretelefonujú z pevnej linky na mobily. Neviem, či je to veľa, ale nechce sa mi to meniť pre nejakých 5 €.
K tomu mám (už len) O2 jednotku.
3 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Áno, dneska mi to došlo.- je to podla seba 7 s 50% zľavou- 7 krát 40 min.do všetkých sietí a bonusový balíček dáta...- Xperia fičí, len tam neviem nájsť kde sa nastavuje aby telefon rozprával kto mi volá...
Mrkni profil a nastavenie profilu...... malo by tam byť ohlásiť volajúceho. (aspoň tak je to u Nokie)
Naposledy upravil alla66 : 15.01.11 at 23:51
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Katy, nie je neskoro, odblokujú Ti kedykoľvek, ale len v značkovej a za poplatok. Ak máte v meste, zájdi čo najskôr, lebo budeš mať nefunkčný telefón po prenesení čísla do O2.
Zmluvu mám aj ja, aj kartu, čakám tých cca 5 dní na prenos.A telefón dám odblokovať neskôr, keď budem mať cestu do TN. Mne to neponáhľa, lebo mám rezervný, nekódovaný, síce starý typ, ale funkčný.
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mne sa nejako nezdaju s "kostolnym poriadkom" ti poplatky za odblokovanie telefonu,po skonceni viazanosti Akym pravom ???

Ak uz skoncila viazanost,mali by odblokovat zadarmo, nie?
Ved telefon je uz splateny, je tvoj, takze ta nemoze nik obmedzovat v pouzivani...
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

moska Pozri príspevok
to som na komunikuj pozerala ale O2 mi tam vôbec nevyšlo. Aj ten predošlý príspevok som pozerala a vyšlo mi z toho že 02 nemá asi pokrytie v celej SR
Samozrejme, najlepsie je osobne sa informovat o pokryti u poskytovatelov v okoli.
Udaje na nete su viac menej orientacne,nemusia byt aktualne
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať