Zavrieť

Porady

Chyba v daňovom priznaní DPH

Ahojte, mám dosť veľký problém, práve som zistila, že niektoré pokladničné doklady mali byť zaúčtované bez DPH a môj šéf ich zaúčtoval aj s DPH, v podstate sme okradli štát. Čo mám teraz robiť ked som to zistila až teraz ako mám postupovať, mám viacej takýchto prípadov je to ešte zo začiatku roka, keď som tu nepracovala. Treba to nejakým spôsobom napraviť, a ako, pretože to by som musela úplne celé účtovníctvo prerobiť. Teda mne to nerobí problém,čo navrhujete. Sme s.r.o. robíme v podvojnom účtovníctve.Odvádzame DPH štvrťročne. Treba podať dodatočné priznanie, uznajú ho vôbec. Poraďte niekto, lebo už som veľmi zúfalá. Ďakujem
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

perta
My sme nakúpili kolky v hodnote 1000,-SK. Šéf to napísal 840,30 cena bez dph, vyrubil daň 159,70 a konečná suma 1000,-SK. DAl to ako PD-tuzemské plnenie, takže si nárokoval na DPH, na ktorú nemal nárok.To je jeden z príkladov.
Perta prepáč, ale naozaj za každou Tvojou odpoveďou vyzerá otázka inakšie. Takže zhrniem:
Šéf sa vlastne zahral a počítal DPH aj tam, kde nie je uvedená, resp. ste odpočítali viac ako ste mali-je to v podstate jedno. Podaj dodatočné DP, chyby oprav na základe ID v účtovníctve a pokutu si vypočítaj podľa horeuvedeného návodu, t.j. z rozdielu už zaplatenej dane a dane vypočítanej na základe dodatočného priznania. Rozdiel dane odveďte včas, aby ste sa vyhli sankčnému úroku.
Naposledy upravil evina : 02.12.05 at 11:29
0 0
perta perta

perta je offline (nepripojený) perta

Preppáč, asi sa neviem vyjadrovať, ja za každým myslím to isté, ale vy nemôžete vedieť, čo vôbec chcem. Ďakujem. Presne tak ako píšeš tak to šéf spravil.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

perta
Preppáč, asi sa neviem vyjadrovať, ja za každým myslím to isté, ale vy nemôžete vedieť, čo vôbec chcem. Ďakujem. Presne tak ako píšeš tak to šéf spravil.
OK, tak keď sa šéf zahral na DÚ , urob ako Ti píšem vyššie-príspevok 22
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Perta, vieš čo sprav? Vytlač si knihu DPH - odpočítanie dane a knihu DPH - zdaniteľné obchody, zober si do ruky všetky pokladničné doklady, vystavené faktúry, došlé faktúry, došlé dobropisy, vystavené dobropisy a jednoducho to všetko odkontoluj. Zíde sa ti to už aj ako kontrola ku koncu roka. Poopravuj čo treba a podaj dodatočné daňové priznanie a rozdiel DPH doplať.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Treba ísť na §35 zák. 511 Správa daní. Pokuta=3násobok základnej úrokovej sadzby NBS(cca3%).Ak podáte dodatočné je to len polovica.
0 0
hogo hogo

hogo je offline (nepripojený) hogo

...môj názor: ak ste vo firme ako uvádzate nová, bez rozdielu o akú sumu sa jedná, podal by som dodatočné DP pre "lepší" pocit v buducnosti. Veď každý sa môžeš pomýliť, dôležité je chybu napraviť, alebo sa mýlim? Alebo čakať päť rokov, a potom si vydýchnuť?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Nahodou vsetko, to co Tvoj sef "dopocitaval", nejedna sa o plnenia oslobodene od dane? Spominala si kolky. Mozu tam byt aj znamky, dialnicne nalepky, ......vsetko mozne, pozri vsetky oslobodenia v zakone o DPH. Ked mal sef doklad z ERP a nenasiel na nom sadzbu DPH, vysku DPH, a tak to jednoducho hodil do kalkulacky. Vobec ho nenapadlo, ze to moze byt oslobodene. Jednoducho si povedal: Tu to nie je, a tak si to tam dopocitam?, vsak?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať