Zavrieť

Porady

Faktura z roku 2010 prijata v roku 2011

V r.2011 nam dodali fakturu s tovarom, ktory sme si objednali v roku 2010.
Na fakture je datum vystavenia aj dodania v r.2010 s 19% DPH. Avsak na sklad sa tento tovar nahral az v roku 2011 s 20% DPH.

Ako si mam s tym poradit v uctovnictve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    na sklad sa neprijíma s DPH, ale bez DPH. takže v skladovej evidencii sadzba dane nehrá rolu.

    Laco.SK je offline (nepripojený) Laco.SK

    Laco.SK
    Ahojte all

    Podobný problém mám aj ja, ale povedal by som že opačne ...

    S tým posunom DPH na 20% mi vznikol problém. U dodávateľa som reklamoval tovar, reklamácia bola uznaná a následne mi dovávateľ vystavil dobropis, ktorý je z účtovného hľadiska v roku 2011, no keďže tovar bol predaný z 19% DPH, tak aj na doklade je takáto DPH.

    Chcem sa len opýtať, ako mi to ovplyvní DP k DPH za 1kv.2011, bude tam DPH spočítané ? Aj 19% z dobropisu aj aktuálnych 20%.

    Alebo to budem musieť na tlačive rozpisovať, že čo 19% a čo 20% ... Viem, možno predbieham, ale skúste mi v tomto poradiť ... V programe som to prijal normálne, len som predtým musel zmeniť hladinu DPH z 20% na 19% a potom som to znova vrátil na 20%, takže vyčíslenie DPH zo základu mám správne a takto sa mi to prenieslo aj do knihy DPH. Akurát je to v kolonke 20% ... ale vyčíslených je 19%.

    Som z toho jeleň a neviem, či som Vám to napísal dosť jasne, ak nie, pýtajte sa ...

    Ďakujem Vám za odpovede ...

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Tomyn Pozri príspevok
    V r.2011 nam dodali fakturu s tovarom, ktory sme si objednali v roku 2010.
    Na fakture je datum vystavenia aj dodania v r.2010 s 19% DPH. Avsak na sklad sa tento tovar nahral az v roku 2011 s 20% DPH.

    Ako si mam s tym poradit v uctovnictve?
    ...dátum prijatia tovaru na skladové karty predsa musí byť zhodný s dátumom dodania tovaru tak, ako je na faktúre uvedené... čiže r. 2010 s 19% DPH......to, že ste doklad dostali na účtovanie v roku 2011 nemôže ovplyvniť danú skutočnosť...

    Tomyn je offline (nepripojený) Tomyn

    Tomyn
    No to ja viem, ale nam sa k 31.12.2010 zatvara sklad, cize uz do neho nemozeme vstupovat.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ajuška má viac-menej pravdu, samozrejme ale môže vzniknúť situácia že to tak byť nemusí, dátum dodania je totiž z pohľadu dodávateľa a viem si predstaviť že keď napríklad dopravca prevzeme pre firmu z BA tovar 31.12.2010 poobede v Prešove /je to piatok/ v sobotu a nedeľu kamiony nemôžu jazdiť tak tovar privezú do BA v pondelok 2.1.2011 a prijme sa na sklad samozrejme až v 01/2011, v účtovníctve ja na to účet 139 tovar na ceste prípadne 119 materiál na ceste.

    Tomyn je offline (nepripojený) Tomyn

    Tomyn
    My to mame tak, ze na sklad prijmame podla faktury, cize zadavame cenu tovaru bez dph a potom sa vycisluje aj dph....a to je ten problem...v roku 2011 to nahrali s 20 % dph, ale faktura je s 19% dph....
    Ja si to viem dat este do roku 2010, ale k fakturam vzdy davame prijemku podla prijatia na sklad a tym padom mi to nebude sediet.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Tomyn Pozri príspevok
    ...v roku 2011 to nahrali s 20 % dph, ale faktura je s 19% dph...
    ...nenahrali to v súlade s daňovým dokladom... preto to treba opraviť... neviem prečo hľadáš problém inde...
    Vie mi prosím niekto PORADIŤ?

    Mám prijatú faktúru za tovar v cudzej mene.
    Dátum vystavenia faktúry je 10.12.2010, ale dátum prijatia na sklad je 11.01.2011.
    Akým kurzom mám prijať tovar na sklad (respektíve na 139 v roku 2010)?.
    ĎAKUJEM
    Veronika Gabrielova Pozri príspevok
    Vie mi prosím niekto PORADIŤ?

    Mám prijatú faktúru za tovar v cudzej mene.
    Dátum vystavenia faktúry je 10.12.2010, ale dátum prijatia na sklad je 11.01.2011.
    Akým kurzom mám prijať tovar na sklad (respektíve na 139 v roku 2010)?.
    ĎAKUJEM
    Nevie mi nikto prosím PORADIŤ? : -(

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ano, v kolonke vyššia DPH bude spolu aj 20% aj 19%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.