Zavrieť

Porady

Sociálny fond - čerpanie

Dobrý deň, Chcela by som sa tu opýtať "múdrejších a skúsenejších" hlavičiek ako čerpať sociálny fond. Keďže som jediná zamestnankyňa, sekretárka, účtovníčka tvorím sociálny fond celoročne 0,6% - podľa zákona. Nemáme vytvorený samostatný účet v banke, pretože poplatky za jeho udržiavanie by prekročili samotnú sumu, ktorá by sa tam ocitla. Takže, ku koncu roka by sa mal vyčerpať (robí to nejakých 1500,- Sk). Nečerpám z neho cez rok (stravovanie), ale chcela by som to urobiť jednou sumou. Prosím, ak niekto viete - na aký účel by som ho mala minúť? Viem, že sa to dá na nejaké športové podujatia alebo tak - ale to si mám sama pre seba prenajať na hodinu klzisko??? Tak neviem. Vopred Ďakujem
Usporiadat
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

Vlasta Č. Pozri príspevok
14.12.2007 sme kúpili kolekcie pre zamestnancov........pokladňa - VNZD.
31.1.2008 .................BÚ SF - VNZD,
31.1.2008..................BÚ - PNZD.
Môže to takto byť zaúčtované?
Vopred vďaka.


Alebo to musí ísť nazad do pokladne?
Naposledy upravil Vlasta Č. : 31.01.08 at 12:39 Dôvod: dplnenie
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

POSÚVAM!!!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Prevod medzi dvoma bankovými účtami sú priebežné položky .
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

To je mi jasné.
Ide mi o to, že keď bol nákup z pokladne, tak čerpanie SF mám urobiť cez prieb. pol. nazad do pokladne, alebo môžem aj cez prieb. pol. na bežný účet?

A čo ten nákup v r. 2007 a čerpanie SF v r. 2008?

Prosím o odpoveď!
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

posúvam
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Vlasta Č. Pozri príspevok
14.12.2007 sme kúpili kolekcie pre zamestnancov........pokladňa - VNZD.
Je to výdaj zo SF, teda VNZD. Iba tvorba SF je VOZD.
31.1.2008 .................BÚ SF - VNZD,
31.1.2008..................BÚ - PNZD.
V knihe SF je zostatok SF 31.12. Ak máte otvorený v banke účet pre SF, potom zostatok na tomto účte musí byť totožný so zostatkom v knihe SF;
ak nie je, treba to dať do súladu. Z toho vyplýva aj rozhodnutie, či urobíte výber z bežného účtu do pokladne alebo naopak - ale predpokladám, že na účte v banke je suma vyššia ako v knihe SF.
Môže to takto byť zaúčtované?
Vopred vďaka.
Odpoveď je v zadaní.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Vlasta Č. Pozri príspevok
To je mi jasné.
Ide mi o to, že keď bol nákup z pokladne, tak čerpanie SF mám urobiť cez prieb. pol. nazad do pokladne, alebo môžem aj cez prieb. pol. na bežný účet?

A čo ten nákup v r. 2007 a čerpanie SF v r. 2008?

Prosím o odpoveď!
Ak je nákup z pokladne, tak čerpanie SF je z pokladne , treba si do pokladne presunúť peniaze z účtu SF cez PP.
A presun peňazí z BU na BU alebo z Bu na pokladňu cez priebežné položky
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Vlasta Č. Pozri príspevok
31.1.2008 .................BÚ SF - VNZD,
31.1.2008..................BÚ - PNZD.
Môže to takto byť zaúčtované?
Vopred vďaka.
Keby firma ten účet SF zrušila, mala by o starosť menej .
0 0
wewa02 wewa02

wewa02 je offline (nepripojený) wewa02

Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť. Naša firma kúpila zo sociálneho fondu poukážky na kultúru. Celú sumu som rozdelila na všetkých zamestnancov, ale máme tu aj jednu, ktorá je na materskej dovolenke a riaditeľka dala tieto poukážky aj pre ňu. Ako jej to mám vyúčtovať, keď ostatným to dávam do mzdy ako nepeňažný príjem a zdaňujem, ale jej žiadnu mzdu nevyplácam???
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

wewa02 Pozri príspevok
Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť. Naša firma kúpila zo sociálneho fondu poukážky na kultúru. Celú sumu som rozdelila na všetkých zamestnancov, ale máme tu aj jednu, ktorá je na materskej dovolenke a riaditeľka dala tieto poukážky aj pre ňu. Ako jej to mám vyúčtovať, keď ostatným to dávam do mzdy ako nepeňažný príjem a zdaňujem, ale jej žiadnu mzdu nevyplácam???
Ďakujem.
To nevadí, bude to iba nepeň. príjem k zdaneniu. Účtovať budeš cez mzdy len daň a možno ani to nie, pretože ak má podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, a uplatňuje si NČ, je daň nebude žiadna.
Naposledy upravil Tweety : 03.11.08 at 14:29
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

wewa02 Pozri príspevok
Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť. Naša firma kúpila zo sociálneho fondu poukážky na kultúru. Celú sumu som rozdelila na všetkých zamestnancov, ale máme tu aj jednu, ktorá je na materskej dovolenke a riaditeľka dala tieto poukážky aj pre ňu. Ako jej to mám vyúčtovať, keď ostatným to dávam do mzdy ako nepeňažný príjem a zdaňujem, ale jej žiadnu mzdu nevyplácam???
Ďakujem.
1. Cez výplatnú listinu jej zúčtujte tento nepeňažný príjem; zaúčtujete sumu dane ako záväzok voči DÚ a súčasne ako pohľadávku voči zamestnancovi.
2. Pri odovzdaní poukážky ju upozorníte, že je to zdaniteľný príjem a požiadate ju o zaplatenie (napr. v hotovosti do pokladne).
3. alebo - ak ide napr. o zanedbateľnú sumu - daň za ňu zaplatí firma, pre ktorú to bude daňovo neuznaný náklad/výdaj.
Možno by sa našlo aj ďalšie riešenie .
0 0
kvieta kvieta

kvieta je offline (nepripojený) kvieta

Chcela by som sa opytat.. ci aj pohostenie ..teda vianocna kapustnica pre zamestnancov.. mozne uplatnit..ako cerpanie socialneho fondu? vdaka
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

kvieta Pozri príspevok
Chcela by som sa opytat.. ci aj pohostenie ..teda vianocna kapustnica pre zamestnancov.. mozne uplatnit..ako cerpanie socialneho fondu? vdaka
Môže, pre zamestnancov je to nepeňažný príjem, zdaňuje sa.
0 0
variant variant

variant je offline (nepripojený) variant

Dobrý večer Vám všetkým! K tomu SF by som mala otázky .Som zamestnávateľ SZČO .Ak nemusím viesť osobitný účet na SF,tak potom ako evidujete mesačnú tvorbu ,lebo to pre zamestnávateľa je povinná ? Ďakujem Vám za odpoveď !
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Dobrý deň,
Ako naložiť s prostriedkami sociálneho fondu, ktoré sú zostatkom z roku 2007, keď zamestnávateľ zamestnával na hlavný pracovný pomer ale fond nebol vyčerpaný? V roku 2008 má uzatvorené už len dohody - sociálny fond netvorí, ale ostal mu zostatok z roku 2007, prenesený do roku 2008. Ako sa má zbaviť týchto prostriedkov?
ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ola Pozri príspevok
Dobrý deň,
Ako naložiť s prostriedkami sociálneho fondu, ktoré sú zostatkom z roku 2007, keď zamestnávateľ zamestnával na hlavný pracovný pomer ale fond nebol vyčerpaný? V roku 2008 má uzatvorené už len dohody - sociálny fond netvorí, ale ostal mu zostatok z roku 2007, prenesený do roku 2008. Ako sa má zbaviť týchto prostriedkov?
ďakujem
keď fond tvoril, bol to vtedy náklad/výdaj; teraz môže zostatok fondu previesť späť do firmy - bude to výnos/príjem - a zdaní.
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Zdravím. Mám trochu nezrovnalosti v čerpaní soc. fondu. Zamestnancom sme dali vianočné kolekcie a darčekové poukážky. Viem, že to treba zdaniť, len mi nie je jasné či mám sumu poskytnutých kolekcií dať do hrubého príjmu a zdaniť. Nie je mi to jasné preto že ak mu to dám do príjmu, tak fakticky dostane fyzicky aj kolekcie a aj peniaze v mzde. Poradťe, ako sa z toho vymotať. ďakujeeeem
0 0
.rena100 .rena100

.rena100 je offline (nepripojený) .rena100

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, účtujem v PU, tvorím SF 527/472 0,6% z HM, každý mesiac a teraz ku koncu roka by som ho chcela vylikvidovať, ale nečerpáme ho na stravné, lebo to mame gratis od zamestnávateľa a tiež využívanie rekreačného centra -fitness a sauny, a práve to sa chcem spýtať či by to bolo možné vylikvidovať na využívanie rekreačného centra pre zamestnancov cez interný doklad zoznam pracovníkov s podpisom a vyčíslenie koľko zo sociálneho fondu im pripadá, z celej sumy zaplatíme daň z príjmu na DU a tým budem mať účet 472 nulový, len neviem ako to zaúčtovať, ak má niekto nejaký nápad budem vďačná.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Nie výška poukážky a kolekcie vstupuje len do daňového základu. Nesmie mať vplyv ani na náhrady, ani na priemer.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
liba2 Pozri príspevok
Môže, pre zamestnancov je to nepeňažný príjem, zdaňuje sa.
Prečo to neprezentujete ako poradu zvolanú vedením firmy a občerstvenie zaúčtujete na 513?
0 0
Načítať ďalšie