Zavrieť

Porady

pokl. bloček z 09/2005

Teraz som dostala do ruky jeden pokladničný bloček zo septembra, zamestnanec kúpil mob. telefón a zabudol odovzdať doklad. Ako môžem ten doklad dať účtovníctva aby bolo v poriadku ohľadne DPH? Mám spraviť dodatočné DP? Nie je možné inak vysporiadať?
Ďakujem.
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Zlata
Ľutujem, že nemám čas všetko si tu preštudovať.
Ale vďaka vám všetkým (AVO... aj v iných častiach) som konečne pochopila § 51 o DPH:
Z tohto § mi vychádza, že ak by som náhodou z akýchkoľvek dôvodov v jednom zdaňovacom období neuskutočnila žiaden zdaniteľný obchod, ale mala by som k dispozícii faktrúry, bločky ERP, tie by som neuviedla v tomto období do záznamov (§70),ale až v nasledujúcom (§51 odst.2) tak podávam nulové priznanie ?
Je to tak, alebo sa mýlim?
Veľmi dobre ... to je napríklad aj spomínaný vplyv na "finančné plánovanie" v súvislosti s právami daňového subjektu ... Rovnako možno uvažovať aj v prípade napríklad nadmerného odpočtu. Samozrejme je to iba na zvážení ... ale reálne sa tieto možnosti využívajú, lebo je to pre daňový subjekt výhodné a v súlade s ustanoveniami ZDPH.
0 0
Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

Nechcem, aby to vyznelo blbo, ale po takých 2 mesiacoch už u 50% bločkov je čitateľnosť "ahoj dovidenia"... Daňováci kontrolujú tak 2-3 roky dozadu, kedy budete boľavo obhajovať nečitateľné bločky, zaúčtované v správnom mesiaci..takže doklad z 9. mesiaca, "zabudnutý pri praní v gatiach" sa stratí aj v inom mesiaci...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať