Zavrieť

Porady

Neobmedzený internet

Ahojte .... chcel by som si objednať neobmedzený internet do PC ktorý by bol stabilný .... Mám teraz internet ktorý padá stále a nie je stabilný ... Kto tu má magio internet a aký je chcem vedieť čí je dobrý alebo ne lebo si ho pôjdem asi kúpiť A keď máte niekto internet s ktorým ste spokojní napíšte my sem potrebujem nejakú radu aký si mam kúpiť ... bývam pri Trnave a pevnú linku nemám takže asi nejaký vzduchom .... Asi do 18e mesačne max díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    V decembri mi ponúkol T-com Turbo 2, je to neobmedzený internet, bez pevnej linky, viazanosť 2 roky, cena - hart ponuka 14,90€ mesačne po celú dobu viazanosti. Som spokojná, ide pomerne rýchlo a nepadá

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ja som tiež spokojný s mojím netom- rýchlosť cca. 80MEGA- 10 MEGA, neviazaný, za 15,57 eur a rok som neplatil, lebo som vyhral akúsi súťaž...
    niekto má ale šťastie, že Stanko

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Mám internet od T-Com.Začinal som s modemom na USB ,v dnešnej dobe už router .Mám ho aj s Mágiom-TV ,takže kvôli tomu iba Turbo2 a žiadný problém.

    matejkoo1 je offline (nepripojený) matejkoo1

    matejkoo1
    Lebo pozerám magio ponuku a internet za 18e je celkom výhodní a taký rýchli ale k tomu telefónu linku za 12e mesačne tak to už nemôžem

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Mal som službu od Tcomu, bol som veľmi sklamaný. Internet nedosahoval deklarovanú rýchlosť , výpadky od niekoľkých minút až po dni. Všetko majú zabezpečené ,spoľahlivé ,ale iba po podpis zmluvy . Potom iba cez písomné reklamácie .

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    matejkoo1 Pozri príspevok
    No a to všetko ta stojí do 18e mesačne ?
    Ako verný zákazník mám internet Turbo2+Magio-TV komplet za 22,73 euro mesačne.Nie cez optiku,u mňa sa to nedá.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    matejkoo1 Pozri príspevok
    Lebo pozerám magio ponuku a internet za 18e je celkom výhodní a taký rýchli ale k tomu telefónu linku za 12e mesačne tak to už nemôžem
    Je možnosť aj internet bez pevnej linky.

    http://www.t-com.sk/neobmedzeny-magio-internet

    6 x 9.06 euro + 18 x 20,16 euro - 20 euro zľava cez internet = priemerne 16,55 euro
    Naposledy upravil Vlado40 : 15.01.11 at 13:16

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Mam turbo 4 a som spokojny, vypadky nie su skoro ziadne (momentalne mi bezi router 82 dni, asi raz sa mi zmenila IP adresa). Je to sice neobmedzeny NET, ale t-com si uplatnuje FUP, takze ak na turbo 2 nestiahnes mesacne viac ako 120GB, tak ich FUP sa ta nedotkne
    rb.JPG  

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    matejkoo1 Pozri príspevok
    díky porozmýšlam... potom napíšem ako som sa rozhodol .....
    Poviem to zjednodusene... pri telefonnej linke nedosiahnes stalu ked vôbec niekedy dosiahnes tu max rychlost ktoru mas v zmluve. Nejedna sa o garantovanu rychlost pozor je to maximalne dosiahnutelna rychlost... takze asi tak... nik ti to negarantuje (ziaden poskytovatel internetu) je to akýsi strop.. Rychlost sa garantuje iba odberatelom ktoryi si zato aj platia a potrebuju mat stale bezporuchove pripojenie ( vecsie podniky a podobne)

    V pripade optiky sa rychlost nadsadzuje dost rapidne, to znamena ze ti pustaju viac ako mas v zmluve len aby v pripade spiciek nedoslo k prudkemu znizeniu a aby sa to v spicke vyrovnalo. (pustaju viac do celeho segmentu)

    U telefónnej linky to ale take rapidne nieje a povecsine budes niekde pod tou hranicou : ) zavisi to aj od segmentu v ktorom sa nachadzas a kolko ludi sa v nom nachadza aj ked tam je aktivovany FUP pre rovnomerne zdielanie siete.

    V pripade moblneho internetu su tieto rychlosti doslova v neustalom pohybe a asi sa ani nikdy nestane ze namerate strop ktory mate v zmluve....

    To ze to nieje garantovane neznamena ze teraz ti môzu poskytovat sluzby hlboko pod urovnou v zmluve....V takomto pripade ide o technickú poruchu a je potrebne ju ohlasit...

    PS u niektorych poskytovateľov ani nejde o poruchu ale o ich standardne sluzby

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Deiky Pozri príspevok
    Poviem to zjednodusene... pri telefonnej linke nedosiahnes stalu ked vôbec niekedy dosiahnes tu max rychlost ktoru mas v zmluve. Nejedna sa o garantovanu rychlost pozor je to maximalne dosiahnutelna rychlost.
    Mám to čo mám zmluve .Ak to niekto nemá ,tak nech reklamuje.

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Vlado40 Pozri príspevok
    Mám to čo mám zmluve .Ak to niekto nemá ,tak nech reklamuje.
    Len vravim ze hodnota v zmluve nieje garantovana je to strop ktory by ste za normalnej prevadzky sieti mali dosahovat okrem pripojeni ktore som vypisal...
    Ak vam niekto z predajcov tvrdí ze vam garantuje tuto rychlost tak vas len zavadza lebo ziaden z nich to pri takejto prevadzke nieje schopny garantovat vid ako spom psial firmam ktorym sa to garantuje si zato aj platia..
    Ak mas sluzby ako mas mat len môzes dakovat su segmenty kde kôli technickemu vybaveniu nieje pripojenie take kvalitne : )

    Este spomeniem trosku mimi temy... Podobne technicke problemy byvaju aj pri optike... konkretne s digitalnou TV... Ak je blok napojený ako segment a posledný vchod najvzdialenejsi od switchu môže a častokrat aj má problem s digitalnou TV.. Takymto zakaznikom sa bud ziadost rovno zamieta alebo sa im ponuka moznost technickeho presetrenia a v pripade dosahovania ramca kvality ktorý stanovuju provideri je im tato sluzba spristupnena v opacnom pripade je zmluva neplatná... Pricom internet im cez opt.linku môze ist no nemôzu prijmat digitalnu TV kôli technickym nedostatkom... siete maju svoje obmedzenia...

    Tento problem má kazdy provider... Z osobnej predajnej skusenosti...
    Naposledy upravil Deiky : 17.01.11 at 07:07

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Staci ze mas v zmluve napisanu agrgaciu. Urcite mas v zmluve napisanu garantovanu rychlost ??? Lebo dneska ti nic nikto negarantuje a ak ano, tak ako bolo spomenute, pekne sa za to cvaka

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ja som tiež spokojný s mojím netom- rýchlosť cca. 80MEGA- 10 MEGA, neviazaný, za 15,57 eur a rok som neplatil, lebo som vyhral akúsi súťaž...

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Fero11 Pozri príspevok
    Staci ze mas v zmluve napisanu agrgaciu. Urcite mas v zmluve napisanu garantovanu rychlost ??? Lebo dneska ti nic nikto negarantuje a ak ano, tak ako bolo spomenute, pekne sa za to cvaka
    presne ako píše Fero, existuje niečo ako agregácia napr. ak máš v zmluve 40Mbit/s a agregácia je 1/10 t.j. 10 užívateľov zdieľa pripojenie, tak garantovaná rýchlosť pre užívateľov je 4Mbit/s - agregáciu väčšinou poskytovatelia v zmluve neuvádzajú.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    truch Pozri príspevok
    niekto má ale šťastie, že Stanko
    -ja som v týchto veciach dosť nepríjemný( však najma v t-come to vedia)-otravujem, až povolia, nech sa ma zbavia...
    Inak,potom som ten net neplatil, dalších nejakých 8 mesiacov- totiž som im zavolal a dal som im návrh,že za každého klienta čo im dohodím, nech mi dajú mesiac zadara a dohodil som im nejakých susedov...

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    srska Pozri príspevok
    presne ako píše Fero, existuje niečo ako agregácia napr. ak máš v zmluve 40Mbit/s a agregácia je 1/10 t.j. 10 užívateľov zdieľa pripojenie, tak garantovaná rýchlosť pre užívateľov je 4Mbit/s - agregáciu väčšinou poskytovatelia v zmluve neuvádzajú.
    Nic nieje garantovane bez sa spytat do akelkolvek predajne agregacia alebo ochrana FUP je len akysi rozdelovac... ziadna z rychlosti nieje garantovana su to len stropy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.