Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať ??

sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Usporiadat
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Detektíva si najímajú aj poisťovacie spoločnosti...hlavne tam majú vela práce. Je aj na Slovensku o detektívov záujem.
Si prečítaj tu:
http://www.sme.sk/c/3498384/sukromni...ky-sposob.html
5 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Takisto to môže byť upratovací servis...a venčenie psov je v tom zahrnuté
Zobral by na venčenie viacej psov
4 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Nerozumela si ma nika.sum: niektorým sa chce pracovať, ale už majú taký image že ich fakt nikto nezamestná a pokiaľ sa nevyhrabú z osád, tak ani nádej na prevýchovu. Tým že máš kontrolu nad ich príjmom a vedia že ich môžeš z ubytovne kedykoľvek vyhodiť máš nad nimi neuveriteľnú moc. Okrem toho by sa museli tým slušným ľuďom sami prispôsobiť a chodiť do práce čisto oblečení, vyumývaní. Myslím že jedine keď dáš takémuto človeku prácu tak sa môže prevychovať. Nedá sa prevychovať ten čo sa musí večer po robote vrátiť do osady plnej bordelu, chlastu, kde sa on - čo pracuje - nevyspí a kde jeho deti, ktoré by tiež chodili do školy - nič dobré nevidia. Práve tým že je takýto človek zamestnaný mu svitá nádej do lepšieho života, lebo vie že za svoje peniaze si môže kúpiť krajšie oblečenie, stravu - nepodlieha beznádeji, lebo čaká len čo mu štát dá. Myslím že by sa našli medzi nimi takí ktorí by chceli aby sa mali lepšie aj za cenu že by boli zamestnaní.
2 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

sice to tu uz nie je aktualne, pridam aj ja par napadov:

-co takto v blizkosti nejakeho turisticky atraktivneho centra vybudovat napr. rybnik a ponukat rybolov? takisto by sa hodila moznost si chyteni ulovok upiect,...

na zlatych pieskoch v bratislave je moznost wakeboardingu. co takto postavit nieco podobne pri nejakom inom jazere?

prip. prenajimat vznasadlo(aj ked na slovensku by sa to asi moc neuchitilo, lebo pozicovne je dost vysoke).

btw: neviem ci ste kukali ale v cesku vysielali den d....ludia s napadmi sa snazili ziskat peniaze na realizaciu napadov od investorov. mozte si to kuknut, mozno sa vam daco bude pacit.
link: http://www.ceskatelevize.cz/program/...5-1-den-d.html
Naposledy upravil ACCNT : 10.07.10 at 17:49
1 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

založ si živnosť na venčenie psov..včera som ťa už potrebovala
1 0
kobolcs kobolcs

kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

len skúšam prežiť
staci zacat podnikat . napadov je tisic staci si vybrat ten spravny alebo okopirovat a robit nieco lepsie ako povodny zdroj. Ale treba brat to ako tvrdy biznis nie ako hobby, tj mysliet ako podnikatel nie ako dav/ spotrebitel.

A v com zacat . Mala hra sparujte zname firmy a s cim zacinali oni
1 Avon,
2 Nokia
3 Samsung

A predaj lexikonov
B vyrobca cestovin
C vyrobca papieru

googlovat je zakazene
1 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Moj sen je kupit domcek v okoli kupelov -R.Teplice a pod. a prerobit si na penzion,prenajimat a starat sa o cely chod prevadzky........

zalezi od toho co ta bavi,cim sa chces zaoberat........

sac
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
najlepšie ich investovať do nehnuteľnosti, peniaze nestratia hodnotu. Som toho istého názoru , ako písala Majka.
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Na Slovensku, teda aspoň na východnom, sa už nedá podnikať v ničom. Ak aj máš trocha peniažkov, nedajbože si zoberieš úver, kým sa dočkáš platieb od nádejných odberateľov tak aj skrachuješ. Možno prežiješ, keď všetko robíš sám. Ale akonáhle máš zamestnancov, výplaty, odvody..... škoda reči.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
sac
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Môj názor - v tom, čo vieš, čomu rozumieš. Ak si krajčír, zbytočne si budeš otvárať živnosť, prípadne zakladať spoločnosť na vedenie účtovníctva, ak si ekonóm, pochybujem, že by si sa ako mäsiar uživil!
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

No je to trochu o ničom , keď mám možnosť do niečoho investovať 2 mil. a byť sám sebe pánom a na druhej strane sa zamestnám ako nejaký poskok , kde do mňa bude nejaký priblblý šéf rýpať.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
To je dobré ! Ja mám presne opačný problém. Viem v čom by som chcel podnikať a chýbajú mi tie 2 mil. Je to zaujímavé, že sme dvaja ludia a máme presne to, čo druhému chýba.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

sac
No je to trochu o ničom , keď mám možnosť do niečoho investovať 2 mil. a byť sám sebe pánom a na druhej strane sa zamestnám ako nejaký poskok , kde do mňa bude nejaký priblblý šéf rýpať.
No veď Vlasta v príspevku Ti poradila podľa mňa perfektne: ísť do samostatnej činnosti ako živnostník (alebo v inej podobe) a skúsiť to bez šéfa! Resp. byť sám sebe šéfom aj upratovačkou. Máš k tomu niečo, čo drvivá väčšina začínajúcich (a nielen začínajúcich ) nemá - Sk. (prvotný kapitál). A skúsiť to v takom obore v ktorom "sa cítiš doma".
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Jozef I
To je dobré ! Ja mám presne opačný problém. Viem v čom by som chcel podnikať a chýbajú mi tie 2 mil. Je to zaujímavé, že sme dvaja ludia a máme presne to, čo druhému chýba.
No škoda, že nie si z okolia , aj spoločník s dobrým nápadom a skúsenosťami by nemusel byť od veci.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

ondrejvla
Môj názor - v tom, čo vieš, čomu rozumieš. Ak si krajčír, zbytočne si budeš otvárať živnosť, prípadne zakladať spoločnosť na vedenie účtovníctva, ak si ekonóm, pochybujem, že by si sa ako mäsiar uživil!
No keď máš remeslo to je jasné, ale môj prípad je taký, že som robil aj na stavbe, robil som ekonóma, potom som obchodoval s UA a teraz asi 5 r. robím s otcom projekčnú činnosť, ale nemám vysokú, aby som potom v tom mohol pokračovať. Takže vlastne viem s každého trochu, ale nič tak, aby som v tom bol macher.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

sac
No keď máš remeslo to je jasné, ale môj prípad je taký, že som robil aj na stavbe, robil som ekonóma, potom som obchodoval s UA a teraz asi 5 r. robím s otcom projekčnú činnosť, ale nemám vysokú, aby som potom v tom mohol pokračovať. Takže vlastne viem s každého trochu, ale nič tak, aby som v tom bol macher.
Pre takéto rozhodnutia môže ozaj človek iba zberať názory, podnety, ale rozhodnúť sa nejako musí - aj keď s tým, že to bude možno len prechodné riešenie. Napr.: v podobe sro (otca by som "použil" ako tzv. zodpovedného zástupcu pre živnosť + "zamestnanca") by som pokračoval v projekčnej činnosti, pokiaľ by som mal predpoklad, že ma to uživí a že ma to bude baviť. Napríklad.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Já osobne by som investovala do nehnuteľnosti , ktorú by som potom prenajímala . Podľa mňa to je dnes najlepšie . Pokiaľ si ustriehneš platby za nájom , tak nevidím v tom problém . No však určite to záleží od toho , že na akom mieste sa nehnuteľnosť nachádza .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ono sa povie investovať do nehnuteľnosti, lenže na to sú 2 mil.Sk málo ! Ešte keby to bolo v inej mene...
Jedine úver, a to určite nie malý, kúpiť a zrenovovať nehnuteľnosť, alebo vysúkať rukávy a postaviť novú, na zaujímavom mieste, no a potom prenájom. Ale ak ti to nepôjde, čo potom? Z čoho budeš splácať úver? To potom skôr navrhujem využiť otcove skúsenosti a vzdelanie, prijať kvalitného zamestnanca a sám sa pri ňom naučiť, čo budeš v budúcnosti potrebovať. Dobre pouvažuj, aby si nezasadil mrkvu do betónu - úroda potom nebude!
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Ja by som začala niečo nové, nič náročné, určite nie obchod a už vôbec nie reštauráciu. Remeslo mať nemusíš, stačí nápad a zamestnať niekoho kto to vie robiť a hlavne chce prácu a nemá možnosť. Napríklad mať kamiónovú dopravu a pritom nikdy nešoférovať kamión. A určite by som nepoužila svoje peniaze, tie by ostali niekde v rezerve v nehnuteľnosti. PS: Škoda, že ja nemám taký problém!!
0 0
Ivuska Ivuska

Ivuska je offline (nepripojený) Ivuska

V tom co ta bavi a v tom co si dobry.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať