Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať ??

sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dobre. Povedzme, ze chcem importovat Cinsky tovar. Otazka teraz znie, ake komodity.

Ked sa budem snazit predavat taky typicky "Cinsky tovar" ako su handry, papuce, hracky a pod, tak toho su plne trhoviska a Cinske obchody na Slovensku a tazko budem moct konkurovat samotnym Cinanom co tu ziju.

Ak by som chcel dovazat specializovany tovar, tak:

- napr. majitelia pneuservisov, ktori nakupili cinske vyvazovacky sa ich museli zbavit, pretoze nestihali robit reklamacie zakaznikom.

- nedavno som sa bavil s chlapikom, ktory nam bude robit kurenie. Ukazoval mi material ktory pouzivaju (je od renomovanych vyrobcov s prislusnou zarukou). Hovoril, ze kazde dva tyzdne za nim pridu nejaki Poliaci a nukaju mu lacne cinske rurky. Takychto obchodnikov okamzite vyhadzuje z kancelarie. Nechce totiz dopadnut ako niektori jeho kolegovia, ktori nekvalitny material zakaznikom zabudovali a potom museli v ramci zaruky platit vymenu rurky na ktorej uz boli parkety a vsetky suvisejuce skody.

- pred tyzdnom som si nechal tlacit plagaty na taku gumu (na velkom plotri). Konecne som nasiel firmu, ktora to robi naozaj dobre. Ceny nemaju zrovna najnizsie, ale ani nijako premrstene. Majitel mi hovori: Samozrejme by sme mohli ist s cenou dole, ak by sme akceptovali ponuku dealra, ktory nas stale obchadza s cinskymi farbami do plotra (specialne cartrige). Potom by sme ale stratili vsetkych zakaznikov, ktori chu mat plagat citatelny aj po prvom dazdi.
0 0
luco07 luco07

luco07 je offline (nepripojený) luco07

Misomiso,

Samozrejme, ze v Cine je mnoho nekvalitnych vyrobkov, to nikto nepopiera. Je obrovskou chybou obchodnika, ktory si mysli, ze nakupom produktov za najnizsie ceny ovladne cely europsky trh. Mnoho obchodnikov zial takuto chybu robi. Mozem Vam ale garantovat, ze v Cine existuje kvalitny tovar takmer v kazdom odvetvi a i ked mozno nedosahuje kvalitu zapadnych vyrobkov, ale povedzme 85% z nej, tak 1/4 cena ma presvedci, aby som takyto produkt kupil. Dolezite je najst najlepsi pomer cena/kvalita, nie automaticky kupovat to, co je najlacnejsie. Potom vznikaju podobne "miletickove predsudky", ze vsetko cinske je zle. Neverili by ste, kolko veci sa vyraba v Cine, dovezie sa povedzme do Nemecka, odtial k nam na Slovensko (samozrejme s patricnou marzou) a spotrebitel je v domnienke, ze ide o nemecky produkt. Rozdiel v kvalite casto neodborne oko ani nepostrehne.

Cina za posledne roky kazdorocne zvysuje vydaje na vedu a vyskum a to nielen v relativnych cislach, ale aj v pomere k HDP (asi nemusim predstavovat, ako rychlo HDP v Cine rastie). Ten narast kvality sa niekde predsa musi prejavit a aj sa prejavuje. Cina napriklad vyvija novu technologiu - akehosi konkurenta DVD, spomeniem napriklad Lenovo, alebo technologie Huawei, ktore su drzitelom niekolkych technologickych patentov. V Cine nefunguje ochrana spotrebitela do takej miery ako v Europe, preto tie lacne a nekvalitne produkty maju stale odbytiska a nemusia inovovat technologie. Nikto netvrdi, ze Cina je technologicky tak daleko, ako USA, Japonsko, ci Nemecko, ale kvalita produktov ide z roka na rok hore. Kto vnima Cinu iba ako producenta handier a plysovych hraciek, prichadza o velke moznosti, na svoju skodu...

S pozdravom
Lukas
0 0
luco07 luco07

luco07 je offline (nepripojený) luco07

Oprava: V absolutnych cislach
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Môžem prispieť trošku aj ja?
Bývam v RD a od začiatku marca nemôžem nájsť projektantskú firmu, ktorá by mi upravila okolie domu. Ja na to čas nemám a preto som sa rozhodla pre toto riešenie. Nešlo o veľkú plochu, ktorú som chcela vyriešiť tak, aby udržiavanie nebolo časovo ani finančne náročné. Oslovila som už tri firmy, ktoré sa vyhovárali na veľa práce. Chápem, možno je už začiatok marca neskoro. Ale aj tak sa mi to nevidí, ak niekomu dávam prácu a oni jednoducho odmietnu.
Keby som ešte raz mala byť na ÚP, tak by som si asi podnikateľský zámer robila na projektovanie záhrad. Stačí trošku estetického cítenia, možno
nejaké samoštúdium konkrétnej literatúry a bolo by. A tá práca s kríkmi, kvetmi, ..., no proste mohlo by to byť celkom zaujímavé! Pokiaľ by bola taká teplá zima ako minulý rok, určite by sa dalo pracovať počas celého roka.
0 0
branoplan branoplan

branoplan je offline (nepripojený) branoplan

Pre jk07. Mozte mi prosim vas poslat nazov tej firmy v Cine na moj mail: branoplan@atlas.sk dakujem
0 0
branoplan branoplan

branoplan je offline (nepripojený) branoplan

Pre jk07. Mozte mi prosim vas poslat nazov tej firmy v Cine na moj mail: branoplan@atlas.sk dakujem
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Slavena Pozri príspevok
Môžem prispieť trošku aj ja?
Bývam v RD a od začiatku marca nemôžem nájsť projektantskú firmu, ktorá by mi upravila okolie domu. Ja na to čas nemám a preto som sa rozhodla pre toto riešenie. Nešlo o veľkú plochu, ktorú som chcela vyriešiť tak, aby udržiavanie nebolo časovo ani finančne náročné. Oslovila som už tri firmy, ktoré sa vyhovárali na veľa práce. Chápem, možno je už začiatok marca neskoro. Ale aj tak sa mi to nevidí, ak niekomu dávam prácu a oni jednoducho odmietnu.
Keby som ešte raz mala byť na ÚP, tak by som si asi podnikateľský zámer robila na projektovanie záhrad. Stačí trošku estetického cítenia, možno
nejaké samoštúdium konkrétnej literatúry a bolo by. A tá práca s kríkmi, kvetmi, ..., no proste mohlo by to byť celkom zaujímavé! Pokiaľ by bola taká teplá zima ako minulý rok, určite by sa dalo pracovať počas celého roka.
Ano, je to krasna praca s tym zivym materialom. Keby som mohol zit odrazu niekolko zivotov, jeden by som asi tiez venoval takejto cinnosti.
Ale musim Ta troska poopravit, na prevadzkovanie takejto zivnosti musis mate skolu, donedavna bola jedina v Ledniciach na Morave, neviem, ci uz su aj na Slovensku Kazdopadne to nie je iba o estetiskom citeni. Tych krikov a rastrin su tisicky druhov a ten kto to projektuje musi presne vediet, ake podmienky ktore z nich potrebuju (poda, vlhkost, slnko) a tiez, ako budu rast v buducnosti. Vsetko sa kupuje malicke v crepnickoch a nieco narastie do obrovskych rozmerov a nieco ostava stale skoro a ko bonsai. Ked toto neovladas, tak by vysledok nemusel dopadnut dobre...
0 0
MIT MIT

MIT

http://mask-investments.blogspot.com/ pracuju s put a call opciami mam u nich otvoreny ucet a su napojeni primo na chlapika z NY jeffa clarka. a vynasa to celkom dobre
0 0
joe.black joe.black

joe.black je offline (nepripojený) joe.black

preco by isli cez vas ked mozu ist rovno cez clarka -

MIT Pozri príspevok
http://mask-investments.blogspot.com/ pracuju s put a call opciami mam u nich otvoreny ucet a su napojeni primo na chlapika z NY jeffa clarka. a vynasa to celkom dobre
0 0
peterkollar peterkollar

peterkollar je offline (nepripojený) peterkollar

sac Pozri príspevok
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
nepoznate nejake stranky kde su sutaze o podnikatelske plany? chcel by som to touto formou skusit. vdaka
0 0
MIT MIT

MIT

http://www.fondfondov.sk/article.php?key=250506230757
http://www.bic.sk/projects.php?id=36&tid=251
http://www.small-investments.blogspot.com/
http://www.sme.sk/c/3274588/Nezamest...zamestnat.html
http://www.tatrabanka.sk/ s ekonomickou Uni ale nemam ten link skus im napisat.




peterkollar Pozri príspevok
nepoznate nejake stranky kde su sutaze o podnikatelske plany? chcel by som to touto formou skusit. vdaka
0 0
trader.feri trader.feri

trader.feri je offline (nepripojený) trader.feri

http://www.jakainvest.szm.sk/
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

to sa najde niekto kto uveri, ze firma ktora ma takuto stranku vie pomoct zacinajucim podnikatelom?
0 0
accipiter accipiter

accipiter je offline (nepripojený) accipiter

A určite bezplatne
0 0
trader.feri trader.feri

trader.feri je offline (nepripojený) trader.feri

nepoynate nejake platene typy na NYSE? vdaka
0 0
trader.feri trader.feri

trader.feri je offline (nepripojený) trader.feri

lebo jeff stoji 2000usd asi preto?
joe.black Pozri príspevok
preco by isli cez vas ked mozu ist rovno cez clarka -
0 0
trader.feri trader.feri

trader.feri je offline (nepripojený) trader.feri

skus nieco vymysliet a daj vediet na www.small-investments.blogspot.com, oni ti ak mas dobry projekt pomozu a teraz je tam sutaz o podnikatelsky plan, popripade ti najdu strategickeho maleho investora. alebo mi napis na trader.feri@gmail.com

sac Pozri príspevok
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
0 0
smallinvestments smallinvestments
skus fondy - najvacsi vyber v CZ a SK http://www.world-of-indexes.blogspot.com/.

sac Pozri príspevok
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

joe.black = jumper = jasminat1 = ... = MIT = peterkollar = trader.feri = ... = smallinvestments = ... "milión" nickov jedného alebo dvoch (? ) investičných "tigrov" na porada.sk.

Vymyslené najmä na to, aby navštevovanie tejto stránky prestalo zaujímať prevažnú väčšinu tých, komu toto fórum pomáhalo pri riešení najmä odborných problémov z oblasti účtovníctva všetkých druhov.
Naposledy upravil endrju : 16.05.07 at 19:01 Dôvod: oprava preklepu
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nas nedogóňat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať