Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať ??

sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Slavena Pozri príspevok
Môžem prispieť trošku aj ja?
Bývam v RD a od začiatku marca nemôžem nájsť projektantskú firmu, ktorá by mi upravila okolie domu. Ja na to čas nemám a preto som sa rozhodla pre toto riešenie. Nešlo o veľkú plochu, ktorú som chcela vyriešiť tak, aby udržiavanie nebolo časovo ani finančne náročné. Oslovila som už tri firmy, ktoré sa vyhovárali na veľa práce. Chápem, možno je už začiatok marca neskoro. Ale aj tak sa mi to nevidí, ak niekomu dávam prácu a oni jednoducho odmietnu.
Keby som ešte raz mala byť na ÚP, tak by som si asi podnikateľský zámer robila na projektovanie záhrad. Stačí trošku estetického cítenia, možno
nejaké samoštúdium konkrétnej literatúry a bolo by. A tá práca s kríkmi, kvetmi, ..., no proste mohlo by to byť celkom zaujímavé! Pokiaľ by bola taká teplá zima ako minulý rok, určite by sa dalo pracovať počas celého roka.
Ano, je to krasna praca s tym zivym materialom. Keby som mohol zit odrazu niekolko zivotov, jeden by som asi tiez venoval takejto cinnosti.
Ale musim Ta troska poopravit, na prevadzkovanie takejto zivnosti musis mate skolu, donedavna bola jedina v Ledniciach na Morave, neviem, ci uz su aj na Slovensku Kazdopadne to nie je iba o estetiskom citeni. Tych krikov a rastrin su tisicky druhov a ten kto to projektuje musi presne vediet, ake podmienky ktore z nich potrebuju (poda, vlhkost, slnko) a tiez, ako budu rast v buducnosti. Vsetko sa kupuje malicke v crepnickoch a nieco narastie do obrovskych rozmerov a nieco ostava stale skoro a ko bonsai. Ked toto neovladas, tak by vysledok nemusel dopadnut dobre...
0 0
MIT MIT

MIT

http://mask-investments.blogspot.com/ pracuju s put a call opciami mam u nich otvoreny ucet a su napojeni primo na chlapika z NY jeffa clarka. a vynasa to celkom dobre
0 0
joe.black joe.black

joe.black je offline (nepripojený) joe.black

preco by isli cez vas ked mozu ist rovno cez clarka -

MIT Pozri príspevok
http://mask-investments.blogspot.com/ pracuju s put a call opciami mam u nich otvoreny ucet a su napojeni primo na chlapika z NY jeffa clarka. a vynasa to celkom dobre
0 0
peterkollar peterkollar

peterkollar je offline (nepripojený) peterkollar

sac Pozri príspevok
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
nepoznate nejake stranky kde su sutaze o podnikatelske plany? chcel by som to touto formou skusit. vdaka
0 0
MIT MIT

MIT

http://www.fondfondov.sk/article.php?key=250506230757
http://www.bic.sk/projects.php?id=36&tid=251
http://www.small-investments.blogspot.com/
http://www.sme.sk/c/3274588/Nezamest...zamestnat.html
http://www.tatrabanka.sk/ s ekonomickou Uni ale nemam ten link skus im napisat.




peterkollar Pozri príspevok
nepoznate nejake stranky kde su sutaze o podnikatelske plany? chcel by som to touto formou skusit. vdaka
0 0
trader.feri trader.feri

trader.feri je offline (nepripojený) trader.feri

http://www.jakainvest.szm.sk/
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

to sa najde niekto kto uveri, ze firma ktora ma takuto stranku vie pomoct zacinajucim podnikatelom?
0 0
accipiter accipiter

accipiter je offline (nepripojený) accipiter

A určite bezplatne
0 0
trader.feri trader.feri

trader.feri je offline (nepripojený) trader.feri

nepoynate nejake platene typy na NYSE? vdaka
0 0
trader.feri trader.feri

trader.feri je offline (nepripojený) trader.feri

lebo jeff stoji 2000usd asi preto?
joe.black Pozri príspevok
preco by isli cez vas ked mozu ist rovno cez clarka -
0 0
trader.feri trader.feri

trader.feri je offline (nepripojený) trader.feri

skus nieco vymysliet a daj vediet na www.small-investments.blogspot.com, oni ti ak mas dobry projekt pomozu a teraz je tam sutaz o podnikatelsky plan, popripade ti najdu strategickeho maleho investora. alebo mi napis na trader.feri@gmail.com

sac Pozri príspevok
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
0 0
smallinvestments smallinvestments
skus fondy - najvacsi vyber v CZ a SK http://www.world-of-indexes.blogspot.com/.

sac Pozri príspevok
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

joe.black = jumper = jasminat1 = ... = MIT = peterkollar = trader.feri = ... = smallinvestments = ... "milión" nickov jedného alebo dvoch (? ) investičných "tigrov" na porada.sk.

Vymyslené najmä na to, aby navštevovanie tejto stránky prestalo zaujímať prevažnú väčšinu tých, komu toto fórum pomáhalo pri riešení najmä odborných problémov z oblasti účtovníctva všetkých druhov.
Naposledy upravil endrju : 16.05.07 at 19:01 Dôvod: oprava preklepu
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nas nedogóňat
0 0
tatramat tatramat

tatramat je offline (nepripojený) tatramat

s takým kapitálom kľudne môžeš aj investovať na cenných papierov. český trh je trochu nad parou, ale slovenský trh je podhonotený a pritom výnosy pri stratégii BUY and HOLD sa pohybujú aj 10-kach %. Pre príklad netreba chodiť ďaleko - pozri si napr. Železiarne Podbrezová, cena sa obchodovala okolo 1800 sk a posledné obchody sa zrealizovali až za 2500 Sk/ks. A tu treba ešte dodať, že je to pred valným zhromaždením. Zisk Želpa po zdanení v roku 2006 bol 822 mil. Sk, t.j. 345,-Sk na akciu. Pričom jedna sa o subjekt, ktorý pravidelne vypláca dividendu - aktuálny pomer je 40% z netto zisku, predpoklad divi za rok 2006 = 138 Sk/ks. Dividendový výnos by bol 6 %. Vnútorná hodnota akcie - tzv. book value je 2900 sk/ks. Pre zaujimavosť si pozri napr. zhodnotenie Třineckých železiarní, Vítkovice a.s. - ale tieto papiere majú svoju cenu už započítanu. Inak tiež dobré kupovať akcie, kde sa očakáva povinný odkup zo strany majoritného akcionára podľa Zákona o cenných papieroch. Ako príklad - napr. napr. THP, a.s. odkupná cena 1134 Sk/ks a pritom sa papier obchodoval okolo 500 Sk, ale napr. Istrokapitál, odkupná cena 72 Sk/ks a dali sa aj nakúpiť za 20 Sk/ks. Pričom si kľudne mohol nakúpiť niekoľko tisic kusov. Možností je viacej, ale kapitál na všetko nie je. Keby si mal záujem o viacej info = investovanie@centrum.sk
0 0
peftik peftik

peftik je offline (nepripojený) peftik

a co tak skusit spolupracu cez nejaku stavkovu kancelariu?mohlo by to byt zaujimave...co myslite?milionarom by sa clovek sice nestal, ale uzivit by to cloveka mohlo...
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Dnes, keď som "brúsila" po meste, zbadala som jednu predajňu a povedala som si: mať tak zvyšné peniaze, toto by sa mi celkom pozdávalo ako živobytie ! ! Jednalo by sa o komisionálny predaj, stačí dobrá poloha, cca 100 m2 prenajatej plochy v budove a ničím neručíte. Pekne zoberiete do komisie "tovar rôzneho druhu" nahodíte si 20-25 % maržu a vyplatíte zákazníka /čo doniesol tovar na predaj/ až po predaji. Isté peniaze ! Nie ?
Niekto si povie-také malé starinárstvo, ale aj to má svoje čaro... Stačí investícia max. 100.000,- /regále, počítač, napr.nová dlážka atď./ a zvyšné peniaze by som uložila do fondov /ale so zárukou/
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
peftik Pozri príspevok
a co tak skusit spolupracu cez nejaku stavkovu kancelariu?mohlo by to byt zaujimave...co myslite?milionarom by sa clovek sice nestal, ale uzivit by to cloveka mohlo...
Na to potrebujes licensiu od min. financii a dalsie veci. a k tomu ak si vezmes aky kapital potrebujes na otvorenie kamennych pobociek..
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Lion Topoľčany Pozri príspevok
Dnes, keď som "brúsila" po meste, zbadala som jednu predajňu a povedala som si: mať tak zvyšné peniaze, toto by sa mi celkom pozdávalo ako živobytie ! ! Jednalo by sa o komisionálny predaj, stačí dobrá poloha, cca 100 m2 prenajatej plochy v budove a ničím neručíte. Pekne zoberiete do komisie "tovar rôzneho druhu" nahodíte si 20-25 % maržu a vyplatíte zákazníka /čo doniesol tovar na predaj/ až po predaji. Isté peniaze ! Nie ?
Niekto si povie-také malé starinárstvo, ale aj to má svoje čaro... Stačí investícia max. 100.000,- /regále, počítač, napr.nová dlážka atď./ a zvyšné peniaze by som uložila do fondov /ale so zárukou/
V centre bratislavy taka jedna predajna je. Chodim okolo nej uz dlhe roky. Najprv boli otvoreni 10 hodin denne, potom 8, potom sa musel majitel zamestnat, lebo nemal ani na odvody za sameho seba a cim dalej tym menej je to otvorene. Teraz su uz otvoreni len 2 hodiny kazdy druhy den.
Tadeto cesta nevedie. Nebudes mat ani na slanu vodu. A to je ta predajna viacmenej v centre bratislavy. Vies, dnes do takej predajne daju ludia vacsinou stary tovar. A ten ma tak nizku cenu, ze darmo ze zarobis 20-30 % na komisii, ked tvoj mesacny obrat dosiahne len par tisic z Sk. Z toho ti nominalne velke peniaze nevyjdu. A k tomu, aj na Slovensko pomaly prichadza jedna hlavna myslienka zo zapadu. A ta znie: V kapitalistickej spolocnosti vacsinou nikto nie je tak bohaty, aby si mohol dovolit kupovat lacne veci... Takze nekvalitnemu, staremu, lacnemu tovaru s rastucou kupyschopnou silou obyvatelstva pomaly ale isto odzvonuje..
S takym niecim mozes uspiet v okrajovej stvrti Rio De Janeiro, alebo Sao Paolo. Tam by sa ti naslo dost predavajucih aj dost kupujucich z rado najchudobnejsieho obyvatelstva. Ale tak zle zatial na tom nie sme..
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ano, je to krasna praca s tym zivym materialom. Keby som mohol zit odrazu niekolko zivotov, jeden by som asi tiez venoval takejto cinnosti.
Ale musim Ta troska poopravit, na prevadzkovanie takejto zivnosti musis mate skolu, donedavna bola jedina v Ledniciach na Morave, neviem, ci uz su aj na Slovensku Kazdopadne to nie je iba o estetiskom citeni. Tych krikov a rastrin su tisicky druhov a ten kto to projektuje musi presne vediet, ake podmienky ktore z nich potrebuju (poda, vlhkost, slnko) a tiez, ako budu rast v buducnosti. Vsetko sa kupuje malicke v crepnickoch a nieco narastie do obrovskych rozmerov a nieco ostava stale skoro a ko bonsai. Ked toto neovladas, tak by vysledok nemusel dopadnut dobre...
Vies kolko krat sme uz aj my museli odmietnut zakazky? A naozaj to bolo plnou vytazenostou firmy. Lebo firma su v prvom rade ludia. A v tejto krajine zohnat kvalitnych ludi je asi to najtazsie co na podnikani existuje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať