Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať ??

sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Usporiadat
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

sice uz tento topic asi nie je aktualny, pridam svoje napady:

1.) ....mozno by sa zislo pouvazovat o investovani do nehnutelnosti v zahranici(pri mori,...),....

2.) co takto si postavit nejaku atrakciu pri nejakom centre cestovneho ruchu? napr. bobovu drahu(fotky: http://www.velkaraca.sk/leto/index.p...54d5d2db2f645f ) alebo nieco podobne? (toto je len taky napad-neviem, kolko by stalo postavit taku drahu).
Pripadne, prenajimat stvorkolky( http://www.velkaraca.sk/leto/index.p...54d5d2db2f645f ),....
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Ak rozmýšľate o podnikaní všímajte si služby ktoré vo vašom regióne chýbajú. Tak isto sledujte nekvalitne poskytované existujúce služby. Zamyslite sa či je ťažké poskytovať ich dobre so serióznym prístupom. Všade kde nadávate na nepoctivosť a neprofesionalitu je možnosť začať podnikať.

Pri nehnuteľnostiach sa treba rozhodnúť či podnikať, alebo investovať. Pod podnikaním myslím stavba domov, penozióny a podobne.
Investovanie by malo byť pasívnejší prístup, čiže prenájom.
Ľudia v regiónoch máte veľa výhod oproti Bratislave. Vôbec nerozmýšľajte o kúpe nehnuteľnosti v BA. Radšej sa poobzerajte okolo seba vo svojom regióne. V regiónoch horšie funguje inzercia, nie sú dostupné informácie o cenách. Skôr sa dá vymáknuť dobrý obchod ako v preinformovanej Bratislave. Naviac stačí menej peňazí.
Mimo to veľa investorov z BA, ale aj zo zahraničia už sťahuje svoje investície do krajských miest a do rekreačných stredísk na východ od BA.
My sme začínali v BA s 0,5 mil. Takže 2 mil. vôbec nie je ne nehnuteľnosti málo. Chalupy na vidieku sa nájdu aj do 100 tis.
0 0
caco caco

caco je offline (nepripojený) caco

janok5
Keď nemáš krstného otca vo vysokej politike, tak o tom ani neuvažuj ! Investovať do nehnuteľností tiež nie je dobrý nápad. V tejto pohnutej dobe by som nakúpil doláre a dobre uvážil, kde ich uložím.

bože ty trepeš dolár a euro furt klesá oproti korune!to by teda zarobil!nehnutelnosti si furt držia svoju cenu prípadne stúpajú
0 0
Jipo Jipo

Jipo je offline (nepripojený) Jipo

Nemate niekto skusenost s videopozicovnov.Ci sa oplati do toho pustit alebo nie?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Prepac - ale ako sa mozes takto vseobecne pytat? Ved keby Ti tu hned chceli vsetci co najuprimnejsie poradit, odpoved bude vzdy ina.

1. ide o to, KDE to chces mat a aka je v okoli ponuka od konkurencie

2. ide o to, co od toho ocakavas. Napriklad ak uvazujes o tom, ze za A.) - otvoris videopozicovnu alebo za B,) - predajnu aut so servisom, alebo hotel v Tatrach, tak odpoved bude, ze pozicovna sa neoplati.

Ak ale zvazujes napr. A,) - videopozicovna verzus B,) predaj pukancov pred dedinskym kinom, kde sa premieta 1 x v sobotu, tak odpoved znie, ze videopozicovna sa oplati.


Prepac, ak som Ti to napisal drzo. Ale problem je v tom, ze niektori ludia mozu prepadnut falosnej predstave, ze im na takto polozenu otazku cez net niekto bude schopny poradit, a potom sa mozu cudovat, ake to ma nasledky ak sa podla toho zariadia. www.porada.sk je super portal, preto sem chodime a ak polozis otazku, na ktoru sa da jednoznacne odpovedat, urcite sa dockas kvalitnej odpovede.
0 0
jk07 jk07

jk07 je offline (nepripojený) jk07

Tak, tato odpoved bude uz asi uplne off topic, ale ak by sme niekto nahodou zabrusil, tak predsa. Poskytnem skusenost mojho kamosa, ktory mal podobny problem, nevedel kam investovat asi 400 tisic.

Nakoniec sa rozhodol pre obchod. Nasiel si istu firmu, co obchoduje s Cinou (napsial by som aj meno, ale islo by o reklamu... kto ma zaujem hodim mu to do sukromnej posty) a nakupil tovar, ktory behom 4 mesiacov otocil zhruba s 2 nasobnym ziskom. Firma si zobrala 7.2% proviziu a kamos to mal prakticky bez rizika (ide o SR firmu s ludmi v Cine). Mat kapital, urobim to iste. Vela ludi si neuvedomuje, co vsetko sa v Cine vyraba, alebo ma predsudky proti nekvalitnemu tovaru. To je vsak minulostou a Cina je dnes skutocne zlata bana. Pri nakupe je udajne velke riziko, kedze mnoho Cinanov je velmi neserioznych, ale spominana vraj firma kazdeho dodavatela osobne preveri a na poziadanie vykona predzasielkovu inspekciu tovaru.

Nuz, mozno inspiracia pre niekoho, i ked aky tovar - musi sa rozhodnut kazdy sam...
0 0
OFF.TOPIC OFF.TOPIC

OFF.TOPIC je offline (nepripojený) OFF.TOPIC

Ahoj JK07,
téma kam investovať je stále veľmi aktuálna, taktiež som koketoval s myšlienkou začať si s Čínou, len som nevedel, kde začať. Potvrdzujem, že táto krajina má veľké možnosti - na čínskych stránkach nájdete všetko so značkou "Made in China" čo potrebujete k založeniu svojej firmy aj svojho štátu. Prosím pošleš mi kontakt na SK firmu v Číne - off.topic@azet.sk ? Vďaka za príspevok
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Inak - mozem potvrdit, ze tie moznosti su aj opacne. Cinania zacinaju byt hladni po kvalitnych europskych znackovych tovaroch. Teda nehovorim o chudobnych z vidieka co pestuju ryzu ale o bohatsom mestskom obyvatelstve. Ak im viete takyto tovar sprostredkovat, Vase moznosti su ovela vacsie ako pri importe cinskeho tovaru, pretoze Cina je neporovnatelne vacsi trh. (Je uplne iste, ze v priebehu par rokov sa cinsky trh dostane na uplne prve miesto pred USA, odbornici sa len nevedia presne zhodnut v datume.) Navyse pri exporte do Ciny Vam nehorozia problemy s nekvalitnymi dodavkami, jedina Vas podmienka bude platba vopred.

Ja tiez poznam mnozstvo kvalitneho cinskeho tovaru. Ibaze to su vsetko vyrobky firiem, ktore si tam nechavaju vyrabat OEM tovar, teda pod vlastnou znackou a tiez tam nalezite sami kontroluju kvalitu priamo na vyrobnom pase (napr. Samsonite - ten vyraba aj vo Vietname, alebo SONY a pod.) Taketo firmy si ale potom tovar importuju a predavaju sami, takze nic pre ludi, co hladaju vhodny podnikatelsky zamer.

Ja osobne - keby som teraz rozmyslal nad novym podnikanim by som sa jednoznacne orientoval na novopripojene staty EU. (Rumunsko, Bulharsko, a Pobaltske republiky). My mame tendenciu tieto balkanske staty podcenovat a pobaltske tiez (ved boli sucastou ZSSR), ale najdu sa oblasti, v ktorych su pred nami. Jestvuje tam mnozstvo firiem, ktore uz dnes ponukaju spickove tovary alebo sluzby. Navyse importer takejto znacky si moze uzivat komfort ktory prinasa clenstvo v EU - ziadna colnca, dostupne letecke cestovanie (ak treba) a pod.
0 0
jk07 jk07

jk07 je offline (nepripojený) jk07

Zdravim vsetkych,

Zda sa, ze Cina je v kurze. V sukromnych spravach som nasiel uz 3 spravy, ktore sa o to zaujimaju. Zial nemozem odpovedat, lebo som tu novic a vyzera to tak, ze musim mat minimalne 5 prispevkov, alebo(a) 5 dni... Tak si budete musiet pockat, alebo napiste email. A tak ma napadlo, co keby som si zalozil zivnost na sprostredkovanie na slovenskeho sprostredkovatela v Cine?

Ok, ak na to nezabudnem kontaktujem dotycnych ludi, aby Vam na otazky zodpovedlai priamo... stay tuned. Zatial kto chce, nech mi posle email a ja mu hodim kontakt.
0 0
Vinja Vinja

Vinja je offline (nepripojený) Vinja

Ja podnikám už 11 rokov a ešte stále nemám ten milión! Ako je to možné?
Asi sa treba zamestnať,poraď kde...cha,cha,cha
0 0
luco07 luco07

luco07 je offline (nepripojený) luco07

Prijemny dobry vecer z Ciny.

Kontaktoval ma kamarat, vraj sa niekolko ludi zaujimalo o moznosti obchodovania s Cinou. Ja som onen mystic man, ktory momentalne posobi v Cine a o ktorom bola pravdepodobne rec o dva prispevky vyssie . Ak teda bude Vas zaujem pretrvavat, mozte mi adresovat nejake otazky a pokial budem vediet, v ramci moznosti Vam rad zodpoviem, resp. ak bude zaujem naozaj velky, mozeme otvorit novy topic.

Zatial Vam prajem prijemny zbytok dna (vecera)
0 0
luco07 luco07

luco07 je offline (nepripojený) luco07

misomiso Pozri príspevok
Inak - mozem potvrdit, ze tie moznosti su aj opacne. Cinania zacinaju byt hladni po kvalitnych europskych znackovych tovaroch. Teda nehovorim o chudobnych z vidieka co pestuju ryzu ale o bohatsom mestskom obyvatelstve. Ak im viete takyto tovar sprostredkovat, Vase moznosti su ovela vacsie ako pri importe cinskeho tovaru, pretoze Cina je neporovnatelne vacsi trh. (Je uplne iste, ze v priebehu par rokov sa cinsky trh dostane na uplne prve miesto pred USA, odbornici sa len nevedia presne zhodnut v datume.) Navyse pri exporte do Ciny Vam nehorozia problemy s nekvalitnymi dodavkami, jedina Vas podmienka bude platba vopred.

Ja tiez poznam mnozstvo kvalitneho cinskeho tovaru. Ibaze to su vsetko vyrobky firiem, ktore si tam nechavaju vyrabat OEM tovar, teda pod vlastnou znackou a tiez tam nalezite sami kontroluju kvalitu priamo na vyrobnom pase (napr. Samsonite - ten vyraba aj vo Vietname, alebo SONY a pod.) Taketo firmy si ale potom tovar importuju a predavaju sami, takze nic pre ludi, co hladaju vhodny podnikatelsky zamer.

Ja osobne - keby som teraz rozmyslal nad novym podnikanim by som sa jednoznacne orientoval na novopripojene staty EU. (Rumunsko, Bulharsko, a Pobaltske republiky). My mame tendenciu tieto balkanske staty podcenovat a pobaltske tiez (ved boli sucastou ZSSR), ale najdu sa oblasti, v ktorych su pred nami. Jestvuje tam mnozstvo firiem, ktore uz dnes ponukaju spickove tovary alebo sluzby. Navyse importer takejto znacky si moze uzivat komfort ktory prinasa clenstvo v EU - ziadna colnca, dostupne letecke cestovanie (ak treba) a pod.
Misomiso,

Vo svojom prispevku v Casti o importe vyrobkov do Ciny ste pomenovali idealny stav, ktory je v realite prakticky nedosiahnutelny. Tu je niekolko dovodov:

1. Na export a import vyrobkov z/do Ciny potrebujete mat povolenie z Ministerstva obchodu CLR. Takato registracia nie je najlacnejsou zalezitostou a tak sa export-import stava zalezitostou niekolkych (vzhladom na velkost cinskeho trhu niekolko mnoho) spolocnosti. Okrem toho az do velmi nedavnej doby nebolo mozne, aby takuto licenciu ziskala spolocnost vyhrade so zahranicnym kapitalom.

2. Ak robite sprostredkovatela a snazite sa presadit vyrobok na cinskom trhu, musite mat velmi dobre koncipovanu zmluvu s vyrobcom/dodavatelom, najlepsie vyhradne zastupenie pre cinsky trh. Bez predoslej skusenosti Vam takuto zmluvu da malokto. V opacnom pripade si mozete byt takmer na 100% isty, ze cinska strana bude kontaktovat priamo vyrobcu a ako sprostredkovatela Vas obide. Business etika je tu viac-menej v plienkach a to sa tyka aj velkych spolocnosti.

3. Cinsky trh si je vedomy svojej velkosti a podla toho aj reaguje. Cenu vyrobkov dokaze stiahnut na minimum vdaka obrovskemu konkurencnemu boju, ktory medzi sebou zvadzaju spolocnosti usilujuce sa na nom presadit. Priestor na sprostredkovatelsku proviziu je maly az ziadny.

4. V Cine su v sucasnosti dostupne takmer vsetky kvalitne znacky zo vsetkych oblasti. Slovensko v tomto smere prakticky nema co ponuknut. Je to smutne, zial je to fakt.

5. Platba vopred sa v medzinarodnom obchode realizuje iba malokedy a v Cine takmer nikdy. Ak takuto podmienku date importerovi v Cine, mozete si byt takmer isty, ze ju akceptovat nebude, pokial Vas produkt skutocne nie je absolutne jedinecny a nenahraditelny. Nehovoriac o tom, ze taketo jednanie je relativne neseriozne. Je samozrejme pravda, ze velmi vela (a to je zial pravdiva skutocnost) cinskych firiem je velmi neserioznych, ale pokial si platbu vopred stanovite ako prioritu, aj potencialny seriozny partner sa moze urazit a odmietne s Vami dalej rokovat. Cinania su totiz velmi hrdi.

Ak mate zaujem o presadenie Vasho vyrobku na cinskom trhu, najlepsie je byt priamo vyrobcom. V tom pripade musi Vas vyrobok v niecom prevysovat konkurenciu a to najma kvalitou, alebo cenou, no najlepsie samozrejme oboma.

Co sa tyka vyroby kvalitnych cinskych produktov, plati to, ako ste poznamenali, najma pri vyrobkoch, ktore v Cine vyrabaju spolocnosti so zahranicnym kapitalom. Pravdou vsak je, ze coraz viac cinskych vyrobcov splna zapadne poziadavky kvality, co dokazuje aj prislusna certifikacia. Je ich zatial mensina, ale ich podiel sa zvysuje.

Prijemny vikend
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Vidim, ze poznate dobre Cinsky trh, v podstate vseto, co pisete je pravda. No v niektorych detailoch mame ine skusenosti.

bod 4: Aj na Slovensku sa najdu vynimocne produkty, ibaze ich pocet je umerny velkosti nasho statu - samozrejme.

bod 5: My sme mali velke problemy so serioznostou cinskych firiem, ale to iste platilo aj o mnohych dalsich azijskych firmach, napr. korejskych. Tak sme jedneho dna dali podmienku - polatbe vopred, a nikto sa neurazil. Ked je to prezentovane ako jedna z podmienok (mame aj dalsie, neprijmame platby kartou ani sekom) tak je to uplne O.K.. Takisto my zo zapadnej Europy nakupujeme material a mnohi nam ho davaju na fakturu - splatnost 1 mes. Su ale aj taki, ktori uz zo zaciatku maju podmienku - platba vopred a my to musime respektovat.

My sme teraz nasli exkluzivneho importera, je to taiwanska firma ktora ma pobocku v USA aj v Cine. Oni sami nam povedali "nikdy nedoverujte Cinanom - my sami sme prisli o vela penazi, kym sme sa naucili ako to robit". Pritom Taiwanci su vlastne Cinania. Oni od svojich partnerov samozrejme pozaduju platbu vopred.
0 0
luco07 luco07

luco07 je offline (nepripojený) luco07

Dobry vecer,

S tym bodom 4. to zmojej strany samozrejme bolo trochu pritiahnute za vlasy. Samozrejme, ze aj na Slovensku sa najdu vyrobky, ktore mozno exportovat do Ciny, ale treba povedat, ze ich nie je vela o com svedcia statistiky vzajomnej obchodnej bilancie. To co tam zo Slovenskej strany nieco znamena je z velkej casti export vyrobcov - relativne velkych podnikov ako Matador, Konstrukta, ci nejake energeticke podniky. Treba sa pozriet pravde do oci - kolko je na Slovensku produktov, ktore mozno oznacit za "svetovu znacku"?

Co sa tyka bodu 5., tu by som si dovolil nesuhlasit, aj ked samozrejme Vase skusenosti nepopieram. V podstate som poukazoval skor na to, ze pokial ma Cinska spolocnost moznost vyberu (co prevazne vdaka vysoko konkurencnym podmienkam ma) vyberie si tie najlepsie podmienky. Tu sa asi zhodneme, ze platba 100% vopred nie je z hladiska kupujuceho vobec vyhodna, navyse serioznej spolocnosti sa moze dotknut, ked dodavatel spochybnuje jej platobnu schopnost (a aj sa to stava, taktiez overene skusenostami), takze produkt zamietne a s dodavatelom prerusi obchodne kontakty. Tu je potrebne poznamenat, ze znalost cinskej kultury a etiky je nenahraditelny bonus, ktory mnohi obchodnici podcenuju, ja si vsak dovolim tvrdit, ze tu v Cine je to 50% uspechu.

Ostatne krajiny Azie samozrejme nemozem posudzovat, kedze my sa orientujeme vyslovene na cinsky trh. A co sa tyka Taiwanu, etnicky ho sice obyvaju Cinania (aj ked domorodi obyvatelia Yuanzhumin, alebo Gaoshan zu su pravdepodobne predkovia Polynezanov), ale v obchodnej etike a praxi je tu zasadny rozdiel medzi Cinanmi z pevniny na jednej strane a Taiwnaom, ci Hongkongom na strane druhej.
Tieto rozdiely su sposobene najma: 1. statnou ideologiou 2. skusenostami 3. velkostou trhu a konkurencnym prostredim 4. modernou historiou 5. urovnou vzdelania a pracovnym trhom (nie v poradi v akom som uviedol).

Prijemny zbytok dna
Lukas
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dobre. Povedzme, ze chcem importovat Cinsky tovar. Otazka teraz znie, ake komodity.

Ked sa budem snazit predavat taky typicky "Cinsky tovar" ako su handry, papuce, hracky a pod, tak toho su plne trhoviska a Cinske obchody na Slovensku a tazko budem moct konkurovat samotnym Cinanom co tu ziju.

Ak by som chcel dovazat specializovany tovar, tak:

- napr. majitelia pneuservisov, ktori nakupili cinske vyvazovacky sa ich museli zbavit, pretoze nestihali robit reklamacie zakaznikom.

- nedavno som sa bavil s chlapikom, ktory nam bude robit kurenie. Ukazoval mi material ktory pouzivaju (je od renomovanych vyrobcov s prislusnou zarukou). Hovoril, ze kazde dva tyzdne za nim pridu nejaki Poliaci a nukaju mu lacne cinske rurky. Takychto obchodnikov okamzite vyhadzuje z kancelarie. Nechce totiz dopadnut ako niektori jeho kolegovia, ktori nekvalitny material zakaznikom zabudovali a potom museli v ramci zaruky platit vymenu rurky na ktorej uz boli parkety a vsetky suvisejuce skody.

- pred tyzdnom som si nechal tlacit plagaty na taku gumu (na velkom plotri). Konecne som nasiel firmu, ktora to robi naozaj dobre. Ceny nemaju zrovna najnizsie, ale ani nijako premrstene. Majitel mi hovori: Samozrejme by sme mohli ist s cenou dole, ak by sme akceptovali ponuku dealra, ktory nas stale obchadza s cinskymi farbami do plotra (specialne cartrige). Potom by sme ale stratili vsetkych zakaznikov, ktori chu mat plagat citatelny aj po prvom dazdi.
0 0
luco07 luco07

luco07 je offline (nepripojený) luco07

Misomiso,

Samozrejme, ze v Cine je mnoho nekvalitnych vyrobkov, to nikto nepopiera. Je obrovskou chybou obchodnika, ktory si mysli, ze nakupom produktov za najnizsie ceny ovladne cely europsky trh. Mnoho obchodnikov zial takuto chybu robi. Mozem Vam ale garantovat, ze v Cine existuje kvalitny tovar takmer v kazdom odvetvi a i ked mozno nedosahuje kvalitu zapadnych vyrobkov, ale povedzme 85% z nej, tak 1/4 cena ma presvedci, aby som takyto produkt kupil. Dolezite je najst najlepsi pomer cena/kvalita, nie automaticky kupovat to, co je najlacnejsie. Potom vznikaju podobne "miletickove predsudky", ze vsetko cinske je zle. Neverili by ste, kolko veci sa vyraba v Cine, dovezie sa povedzme do Nemecka, odtial k nam na Slovensko (samozrejme s patricnou marzou) a spotrebitel je v domnienke, ze ide o nemecky produkt. Rozdiel v kvalite casto neodborne oko ani nepostrehne.

Cina za posledne roky kazdorocne zvysuje vydaje na vedu a vyskum a to nielen v relativnych cislach, ale aj v pomere k HDP (asi nemusim predstavovat, ako rychlo HDP v Cine rastie). Ten narast kvality sa niekde predsa musi prejavit a aj sa prejavuje. Cina napriklad vyvija novu technologiu - akehosi konkurenta DVD, spomeniem napriklad Lenovo, alebo technologie Huawei, ktore su drzitelom niekolkych technologickych patentov. V Cine nefunguje ochrana spotrebitela do takej miery ako v Europe, preto tie lacne a nekvalitne produkty maju stale odbytiska a nemusia inovovat technologie. Nikto netvrdi, ze Cina je technologicky tak daleko, ako USA, Japonsko, ci Nemecko, ale kvalita produktov ide z roka na rok hore. Kto vnima Cinu iba ako producenta handier a plysovych hraciek, prichadza o velke moznosti, na svoju skodu...

S pozdravom
Lukas
0 0
luco07 luco07

luco07 je offline (nepripojený) luco07

Oprava: V absolutnych cislach
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Môžem prispieť trošku aj ja?
Bývam v RD a od začiatku marca nemôžem nájsť projektantskú firmu, ktorá by mi upravila okolie domu. Ja na to čas nemám a preto som sa rozhodla pre toto riešenie. Nešlo o veľkú plochu, ktorú som chcela vyriešiť tak, aby udržiavanie nebolo časovo ani finančne náročné. Oslovila som už tri firmy, ktoré sa vyhovárali na veľa práce. Chápem, možno je už začiatok marca neskoro. Ale aj tak sa mi to nevidí, ak niekomu dávam prácu a oni jednoducho odmietnu.
Keby som ešte raz mala byť na ÚP, tak by som si asi podnikateľský zámer robila na projektovanie záhrad. Stačí trošku estetického cítenia, možno
nejaké samoštúdium konkrétnej literatúry a bolo by. A tá práca s kríkmi, kvetmi, ..., no proste mohlo by to byť celkom zaujímavé! Pokiaľ by bola taká teplá zima ako minulý rok, určite by sa dalo pracovať počas celého roka.
0 0
branoplan branoplan

branoplan je offline (nepripojený) branoplan

Pre jk07. Mozte mi prosim vas poslat nazov tej firmy v Cine na moj mail: branoplan@atlas.sk dakujem
0 0
branoplan branoplan

branoplan je offline (nepripojený) branoplan

Pre jk07. Mozte mi prosim vas poslat nazov tej firmy v Cine na moj mail: branoplan@atlas.sk dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať