Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať ??

sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Usporiadat
ronak ronak

ronak je offline (nepripojený) ronak

Tak sprostú otázku som už dávno nepočul, ak ty sa ostatných pýtaš čo má š spravit z dvoma milionmi, je velká pravdepodobnost že ich prešustruješ. Tí čo tvrdia že majú nápad a nemajú peniaze je tiež pekná blbost lebo ked mám naozaj dobrý nápad, do detailov prešpekulovaný a prerátaný( musí fungovat aj pri tretinovom predpokladanom príjme). tak tie penieze zoženiem lebo mám prerátanú návratnost a bez problémov dostanem penieze aj na úrade práce, samozrejme chce to projekt poriadny nie len nejakú pivnú myšlienku. Nikde sa nenáhli kupuj si noviny
čítaj a ked chodíš po meste maj oči otvorené a ked budeš s problémom vstávat a zaspávat budeš úspešný......... cau
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

ronak
Tak sprostú otázku som už dávno nepočul, ak ty sa ostatných pýtaš čo má š spravit z dvoma milionmi, je velká pravdepodobnost že ich prešustruješ. Tí čo tvrdia že majú nápad a nemajú peniaze je tiež pekná blbost lebo ked mám naozaj dobrý nápad, do detailov prešpekulovaný a prerátaný( musí fungovat aj pri tretinovom predpokladanom príjme). tak tie penieze zoženiem lebo mám prerátanú návratnost a bez problémov dostanem penieze aj na úrade práce, samozrejme chce to projekt poriadny nie len nejakú pivnú myšlienku. Nikde sa nenáhli kupuj si noviny
čítaj a ked chodíš po meste maj oči otvorené a ked budeš s problémom vstávat a zaspávat budeš úspešný......... cau
Ronak, Ronak pred 2. mesiacmi si si založil živnosť a zrazu si zhltol celú múdrosť sveta, človek by si myslel, že si min. riaditeľ nejakého holdingu. Na takých ľudí reagovať je dosť ťažké. Si naozaj ohromný podnikateľ a šikovný človek, ktorý ma všetko do detailov prešpekulované a prerátané, ako píšeš./viď tvoj príspevok z 22.5.2006 :
Som zamestnanec a prechádzam na živnost moj bruto príjem na fakturu mesačne bude cca 25 000 tis. doposial ked som marodoval tak prvé dni marodky platil zamestnavatel a bolo to velmi malo , ked budem barodovat ako živnostnik bude to viac? ako sa rátaju živnostnikom marodky?/
Ej veru taký šikovný človek a doteraz si bol iba zamestnanec ??? A teraz ako živnostník ten obrovský príjem!!! Len pozor, aby sa ti z tých peňazí nezatočila hlava , aj keď podľa horeuvedeného príspevku sa ti asi už točí.
0 0
exhaust exhaust

exhaust je offline (nepripojený) exhaust

a co takto dovoz ojazdenych automobilov, ma s tym niekto skusenosti?
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

Drayer
Keď sa dohodnete s firmou na provízii napr. 20%, tak Váš potenciálny kupca nezoženie produkt lacnejšie, ako za cenu ktorú mu zaň ponúkate vy. Dokonca ani tak že kontaktuje priamo firmu ktorá daný produkt vyrába. Je to jednoducho súčasť obchodnej stratégie väčšiny firiem. Ide im hlavne o to aby motivačne podporili svojich obchodných partnerov a tí predali čo najviac ich produktov. Keby to tak nerobili išli by sami proti sebe.

Aj s predajom výrobkov za napr. 20 tis. sa dá slušne zarobiť. Mám osobné veľmi dobré skúsenosti aj s predajom produktov v cene 8 tis. Pri mojej investícii len 1000,-Sk s DPH do reklamy (správne orientovanej) som dokázal vytvoriť mesačný čistý zisk okolo 15 000,-Sk a to všetko išlo popri môjmu zamestnaniu.
Prezrad aj ake to boli produkty ak mozes a mozno budes motivovat dalsich
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

ajobs
Myslím, že jedným z najlepších tovarov, ktoré sú na trhu a sú v nákupe a predaji vysoko likvidné, sú predovšetkým akcie, indexy, CFD, Forexy a pod. Samozrejme, aj vysoko rizikové. Po kvalitnej a dlhoročnej(mesačnej) príprave sa oplatí začínať s kapitálom okolo 20-30k USD. Všetko v dematerializovanej podobe cez net.
ale je tam velke !!! riziko a bez toho aby ti niekto skuseny pomohol by som nesiel dotoho a co dovtedy kym sa zorientujes s peniazmi?
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

EROTICKÝ SALÓN
Začínam rozmýšľať o otvorení malého erotického salónu /prenájom pár izieb v hotely + zariadenie nejakého malého baru/. Nemáte niekto s niečim takým skúsenosti t.j. povolenia, súhlas mesta, čo k tomu treba a pod.
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

sac
EROTICKÝ SALÓN
Začínam rozmýšľať o otvorení malého erotického salónu /prenájom pár izieb v hotely + zariadenie nejakého malého baru/. Nemáte niekto s niečim takým skúsenosti t.j. povolenia, súhlas mesta, čo k tomu treba a pod.
Videl si TV spravy 2 -3 dni do zadu ??? jednemu manzelskemu paru vyhorel dom , mali predtym erot. salon ktory vyhorel a chceli v tom pokracovat
Ale nechcem odradzat
a neviem ci by si nasiel nejaky taky hotel
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Martinbiro
Videl si TV spravy 2 -3 dni do zadu ??? jednemu manzelskemu paru vyhorel dom , mali predtym erot. salon ktory vyhorel a chceli v tom pokracovat
Ale nechcem odradzat
a neviem ci by si nasiel nejaky taky hotel
Hotel by som teoreticky mohol mať , keby sa to schválilo, ale je pravda , že to môže byť riskantné, aj keď na mieste kde v okolí nič také nie je by to mohla byť výnosná vec.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

sac
Hotel by som teoreticky mohol mať , keby sa to schválilo, ale je pravda , že to môže byť riskantné, aj keď na mieste kde v okolí nič také nie je by to mohla byť výnosná vec.
Ono asi - čím väčší možný výnos, tým väčšie možné riziko.
Ale keby si to spojazdnil - daj vedieť. Možno pre poraďákov bude nejaká zľava.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Chlapci, chlapci, je vidieť, že slnko v tomto období až príliš "pripaľuje".
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Marína
Chlapci, chlapci, je vidieť, že slnko v tomto období až príliš "pripaľuje".
... a na dnes údajne hlásili až 35 st. To mi hlásila moja 3/4. Nehnem sa z domácej pracovne - mám tu dobrú klímu.
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

STRELEC
... a na dnes údajne hlásili až 35 st. To mi hlásila moja 3/4. Nehnem sa z domácej pracovne - mám tu dobrú klímu.

teda niekto sa ma ked ma klimu a este ktomu domacu ? a co robis ked doma pracujes? prezrad
0 0
Davor Davor

Davor je offline (nepripojený) Davor

exhaust
a co takto dovoz ojazdenych automobilov, ma s tym niekto skusenosti?
No ak sa vyznas v autach tak by to mohlo byt v poho. Lebo najvecsi problem pri kupe jazdeneho auta je, ze clovek nikdy nevie ci je to vrak zvareny z dvoh havarovanych vrakov a stocenym tachacom, alebo je to super zachovale auto. Pokial viem ak beries niekolko (1-2) aut tyzdenne zo zahranicneho bazaru dostavas specialnu cenu - daleko nizsiu ako normalny smrtelnik. Neviem nad akou krajinou si rozmyslal ale nemecko (a asi aj rakusku) maju dost vychytane cesi, hlavne prihranicne bazare. Skor by som sa pozrel po taliansku (je tam vraj najviac registrovanych aut na obyvatela ). Navyse vraj su tam auta vo velmi dobrom stave (vraj kvalitnejsie cesty a nesoli sa tam vela).
Mysli na to, ze konkurenciou ti budu taky hraci ako AAA Auto a kopec "podvodnikov" (teda tych ci ti predaju cokolvek ako zanovne auto).
Otazkou je aj, ze ci to chces stavat do urovne "som seriozny a budujem si dobre meno" alebo potrebujem prachy na chlast a zenske...
Skus sa prehrabat cez diskusiu na www.auto.cz (http://cafe.auto.cz). Dovoz aut tam bol rieseny uz vela krat a dost podrobne (vid sekcia Ojazdene auta).
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Sac, táto téma už beží vyše pol roka a tvoje peniaze driemu a driemu. Už sa mohli niekoľkokrát otočiť. V podnikaní je asi najkrajšie to, že sa treba rozhodnúť rýchlo, niekedy rozumne riskovať.( zaujímavé slovné spojenie!!) Toto je aj môj problém, hoci mám z podnikania pravidelný príjem, stále ma láka začať niečo iné "väčšie"- Na rozdiel od teba mi chýbajú tie "melóny".
0 0
maminaeva maminaeva

maminaeva je offline (nepripojený) maminaeva

Ja mať Tvoje "voľné" financie, tak robím to čo doteraz, pretože to bolo evidentne výnosné a vôbec sa nezamýšľam nad tým byť sám sebe pánom. Takých už tu bolo, čo vidia v podnikaní len peniaze a slobodu, ale je za tým hlavne zodpovednosť a nikdy nekončiaca pracovná doba. Ak sa rozhodneš uľahčiť sebe a hodíš to na niekoho iného, čakajú ťa len ďalšie povinnosti s prihlasovaním a odhlasovaním zamestnancov, odvody, stravné, apod. a nakoniec zistíš, že čím viac zamestnancov, tým menej peňazí Ti ostane a tvoj voľný čas je draho zaplatený. A to opisujem ten lepší prípad, keď sa Ti darí a firma sa rozrastá. Byť zamestnávateľom na Slovensku nie je tiež sranda, ale treba vyskúšať. Držím palce, aby si sa rozhodol správne a neskončil ako mnoho idealistov- vložili do firmy všetko a zisk žiadny.
0 0
tatramat tatramat

tatramat je offline (nepripojený) tatramat

Investuj na akciových trhoch. Do akcii, ale nie do podielových fondov, tie sú už kostnaté z hľadiska pomeru nákladov investicie a zisku. A to ešte nehovorím o tom, keď by boli tieto podielové fondy riadené podľa indexu ako ich smerodajný benchmark, potom radšej si kúpiť nejaký index, ktorý má rovnakú likviditu ako podielový fond ale náklady jeho obstarania sú nižšie = žiadne náklady za fiktívnu správu podielového fondu. Ak by si rád viacej vedel, tak môžeš napísať na privateequity@zmail.sk. Niekedy nemám moc času, nakoľko aj sám obchodujem na akciových trhoch, takže nemusím mať takú rýchlosť odpovede. Ale na účtovníctvo je to šikovná stránka.
0 0
accipiter accipiter

accipiter je offline (nepripojený) accipiter

Trhy ? Akcie ? Dlhopisy ? príliš veľké riziko a hlavne veľký BLUF !

ZISK je pri nákupe a nie pri predaji :p
Naposledy upravil accipiter : 17.10.06 at 11:06
0 0
sisinka2 sisinka2

sisinka2 je offline (nepripojený) sisinka2

Rada by som sa na niečo opýtať. V súvislosti s problémamy ktoré som opísala v sekcii zdravia som rozmýšľala že by som si založila nejaké školiace stredisko pre budúcich manažérov. Je mi jasné, že si musím najprv nejako vyriešiť svoj PROBLÉM, ale viem že som po odbornej stránke schopná, bývalý zamestnávateľ ma po materskej už späť nevezme a tak sa mi môj nápad celkom zapáčil. Neviete mi povedať, čo k tomu ale budem potrebovať? Stačí registrácia na živnostenskom úrade, daňovom atď alebo treba ja niečo zdokladovať navyše? Vzdelanie mám, prax mám, poradíte mi ako postupovať? Mám predstavu zamestnať aj dve schopné prednášajúce . Ako začať?
0 0
accipiter accipiter

accipiter je offline (nepripojený) accipiter

Jednoducho . Zaisti priestor, obsah a vyves reklamu a.. veľa šťastia.
Naposledy upravil accipiter : 22.10.06 at 18:34
0 0
accipiter accipiter

accipiter je offline (nepripojený) accipiter

sac
Joj mám dosť 60 mil. nie je až tak veľa ? , som nevedel , že Porada je fórum multimilonárov.
Keď mám 60 mil. tak nepotrebujem žiadnu radu do čoho ich mám investovať, v najhoršom prípade z nich urobím vo fondoch 4 - 5 % a mám 3 mil. ročne a žijem si do smrti ako kráľ.
To nemyslíš vážne ? Takúto hlúposť by som nečakal od teba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať