Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať ??

sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
najlepšia investícia je do nehnuteľnosti. Ak to nechceš riešiť jednorazovo, ale točiť peniaze, tak kupuj a predaj nehnutteľnosť. Zapoj realitky, alebo sa skus uchytit v RK, získaj skúsenosti. Kúp a predaj a zasa opakovane. V rôznych lokalitách.
Alebo využi svoje znalosti v projekcii, kúp pozemok aj malý, postav dom - domček, predaj a zasa sa pusť do dalsej stavby. Okolo toho je veľa vybavovačiek, zháňania, kontrolnej činnosti. Ale robíš sam pre seba a vidíš hmatateľný výsledok. Predať sa dá čokoľvek. Môžeš skombinovať s hypotékou alebo so stavebným úverom, alebo s úverom - dnes je to už ľahšie.
Jeden dom - to je otázka dvoch rokov a peniaze môžeš mať naspäť aj so slušným ziskom.
0 0
Luboš g Luboš g

Luboš g je offline (nepripojený) Luboš g

Nemáš tak úplnú pravdu./kúp pozemok postav dom a predaj/ Sám som to robil 5 rokov S 2,000,000 Sk zabudni !!!!!!! V mestách a v blízkom okolí cena pozemku 800-1500 Sk m2,v zastrčených dedinách to nemá význam,leboTi to nik nekúpi.Najmenší dom /bungalov/nepostavýš pod 1,500,000,Sk /svojpomocne/Kúpiť chalupu a predať? Pozri sa na nete na chalupy v horskom prostredí ,tie ceny. Sám by som niečo kúpil,ale za normálne ceny.S200,000,Sk si môžeš privyrobiť /ak sa Ti podarí niečo lacné kúpiť/,ale podnikať v nehnutelnostiach s dvojkou zabudni!!!!!!! Veľa šťastia Lubos g
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Luboš g
Nemáš tak úplnú pravdu./kúp pozemok postav dom a predaj/ Sám som to robil 5 rokov S 2,000,000 Sk zabudni !!!!!!! V mestách a v blízkom okolí cena pozemku 800-1500 Sk m2,v zastrčených dedinách to nemá význam,leboTi to nik nekúpi.Najmenší dom /bungalov/nepostavýš pod 1,500,000,Sk /svojpomocne/Kúpiť chalupu a predať? Pozri sa na nete na chalupy v horskom prostredí ,tie ceny. Sám by som niečo kúpil,ale za normálne ceny.S200,000,Sk si môžeš privyrobiť /ak sa Ti podarí niečo lacné kúpiť/,ale podnikať v nehnutelnostiach s dvojkou zabudni!!!!!!! Veľa šťastia Lubos g
Len som vhcela povedať, že nehnuteľnosti považujem dnes za jedinú istotu. Bývam takpovediac v zastrčenej dedine a okolo mna sa len stavia a stavia.... blízko pri Bratislave - blavákov pribúda. Iste, tie peniaze sa až tak netočia, ale je to perspektívna činnosť. Sama som kúpila dom aj s pozemkom a hlboko pod 2 mil. Sk, stratová určite nebudem.
0 0
empty empty

empty je offline (nepripojený) empty

V čom začať podnikať ?? Ja by som si na Slovensku zalozil nejaku malu stavebnu firmu zameranu na rekonstrukcne prace nehnutelnosti, s 2-3 robotnikmi by som odisiel do zapadnej europy napr. Anglicko. Tam by som zacal podnikat a konkuroval by som tamojsim podnikatelom nizsimi cenami sluzieb.
0 0
domapetrku domapetrku

domapetrku je offline (nepripojený) domapetrku

ondrejvla
Môj názor - v tom, čo vieš, čomu rozumieš. Ak si krajčír, zbytočne si budeš otvárať živnosť, prípadne zakladať spoločnosť na vedenie účtovníctva, ak si ekonóm, pochybujem, že by si sa ako mäsiar uživil!
Plny a jednoznacny souhals. nehlede na to, ze kdyz clovek neco dela, musi ho to i bavit... Hezky vecer.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

empty
V čom začať podnikať ?? Ja by som si na Slovensku zalozil nejaku malu stavebnu firmu zameranu na rekonstrukcne prace nehnutelnosti, s 2-3 robotnikmi by som odisiel do zapadnej europy napr. Anglicko. Tam by som zacal podnikat a konkuroval by som tamojsim podnikatelom nizsimi cenami sluzieb.
O takom dačom môže uvažovať človek, ktorý má riadne skúsenosti s niečim takým minimálne u nás príp. v susedných štátoch a nie začiatočník. Výsledok tohto podnikania by bol vopred jasný , nejasná by bola iba suma o ktorú by som prišiel.
0 0
empty empty

empty je offline (nepripojený) empty

sac
O takom dačom môže uvažovať človek, ktorý má riadne skúsenosti s niečim takým minimálne u nás príp. v susedných štátoch a nie začiatočník. Výsledok tohto podnikania by bol vopred jasný , nejasná by bola iba suma o ktorú by som prišiel.
sac da sa na to pozerat aj pesimisticky, suhlasim s tebou ze treba mat skusenosti a nie je to lahke.
To bol iba taky "podnikatelsky napad" zalozit si v SR zivnost, potom s nou podnikat v UK ako self employee s 2 zamestnancami ktori su sikovny a maju potrebne skusenosti v obore. Najlepsie je mat zmapovanu lokalitu kde je po takychto sluzbach dopyt a kde by sa dalo s takouto zivnostou uchytit. Na zaciatok by sa dalo usetrit na lacnejsej pracovnej sile a takto rozbehnut podnikanie.
0 0
Fair Jobs Fair Jobs

Fair Jobs je offline (nepripojený) Fair Jobs

Ahoj..

No tak to je zaujimava otazka, na ktoru sa dost tazko odpoveda verejne. Myslim, ze pokial by aj niekto vedel ako danu sumu zhodnotit a otacat v podnikani, asi by to tu ani nepisal a utekal rovno do banky. No par napadov by urcite bolo. Ako to tu uz niekto spominal, napadov je, len peniazi nie.
A pokial chce clovek mat taku sumu dlhsie, tak by totalny risk - napr. kasina, loterie skutocne mal vynechat.
Aj by som Ti poradila, no ako som si tu tak trochu citala, kopec ludi davalo rady, ale bez akehokolvek zasahu. Chcelo by to mozno mat trochu viac info o Tebe a slo by to lahsie. Ved podnikanie musi cloveka aj bavit..

Petra
0 0
Osmijanko Osmijanko

Osmijanko je offline (nepripojený) Osmijanko

empty
V čom začať podnikať ?? Ja by som si na Slovensku zalozil nejaku malu stavebnu firmu zameranu na rekonstrukcne prace nehnutelnosti, s 2-3 robotnikmi by som odisiel do zapadnej europy napr. Anglicko. Tam by som zacal podnikat a konkuroval by som tamojsim podnikatelom nizsimi cenami sluzieb.
Prečo hneď do zahraničia? Napr. v BA je problém nájsť zodpovednú firmu na čiastočnú rekonštrukciu bytu za normálne ceny /alebo aj nenormálne/, ktorá dodrží termín, nenavyšuje cenu a pracuje kvalitne. Ak by si takú mal, chýr o nej by letel aj bez reklamy a práce by bolo nad hlavu.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Sac, v súčasnosti je problém s cenami energií.Možno by nebolo od veci zohnať si napr. prenájmom od št. lesov ten velky drvič stromov-Grizly v horách bola kalamita, tak si zajednat nejake kalamitné drevo a vyrábať zo stomov tú drevenú drť, to by sa dalo nejakým zariadením briketovať .V ne´dalekomPoľsku su vychytené domáce továrničky na vykurovacie pece práve týmito drevenými odpadmi, tak sa s nimi spojiť a predávať aj palivo s pieckami, alebo sa dohodnúť s teplárenskými spoločnosťami. Skús to teraz frčí!
0 0
horan horan

horan je offline (nepripojený) horan

KON-EKON
Kúp ornú pôdu a za 10 tis.Sk ročne ti ju zmolčujú,molčovať stačí na to, aby si mohol brať na to dotácie z EÚ. A to sú príjmy, ktoré sa nedania.Pôda je v tejto dobe veľmi dobrý obchod. Takže súhlasím s každým, kto hovorí o nehnuteľnostiach. Chápem to, že chceš otáčať tie peniaze. Môžeš skúsiť takto spolupracovať s nejakou realitkou, potrebujú takto vždy niečo kúpiť a drahšie predať. A takto môžeš mať výnos.
To čo píšeš o pôde, je blbosť - prepáč. Ak dostaneš dotáciu z EÚ najprv musíš mať projekt, ktorý posúdi komisia, a ak Ti to náhodou schvália a peniaze dostaneš, tak musíš min. 5 rokov pokračovať v poľnohospodárstve v danom odbore. Môžeš čakať kontroly z PPA, finančného úradu a ešte neviem odkiaľ, či si náhodou neporušil niektorú z podmienok priznania dotácie. Sankcie sú pomerne vysoké! To si radšej predsa len investuj do tej nehnuteľnosti iným smerom. Čau
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Dva milióny pre začatie nie je nič moc, ale stačí na slušný zárobok. Treba využiť to, čo ste doteraz robili. Podnikatelia nie sú veľmi vzdelaní ľudia, ale majú odvahu robiť to, čo iní nerobia. A primerane riskujú.
0 0
katka76 katka76

katka76 je offline (nepripojený) katka76

Podla mojho nazoru je taka velka investicia na zaciatku do podnikania strasne velke riziko. Ako zacinajuci podnikatel by som nikdy neinvestovala tolke peniaze a hlavne bez skusenosti. Nehovoriac o tom, ze by som mala vahat, v com vlastne chcem podnikat a co by mi asi slo.
Keby som mala taku hotovost, urcite by som kupila nejaku nehnutelnost /v horsom stav,ale lacnejsiu/, urobila rekonstrukciu a predala.
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Ak sa môžem do vašej tvorivej debaty zapojiť, tak podľa mojich skúseností investovať do nehnuteľnosti je dnes veľmi závyské od lokality a to nie s 2 mil. Zaťiaľ čo som pri práci účtovníka zistila, tak najmenej náročné a relatívne výnosné je poskytovať pôžičky / zabezpečené nehnuteľ./ Sú pri tom minimálne náklady návratnosť pri troche rozumu a zhodnotenia rizík dosť vysoká.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a čo tak prečítať si knihu od pána Kiyosakiho Bohatý táta chudý táta?

http://www.porada.sk/showthread.php?...ohat%FD+t%E1ta
0 0
Osmijanko Osmijanko

Osmijanko je offline (nepripojený) Osmijanko

Chvojkova
Ak sa môžem do vašej tvorivej debaty zapojiť, tak podľa mojich skúseností investovať do nehnuteľnosti je dnes veľmi závyské od lokality a to nie s 2 mil. Zaťiaľ čo som pri práci účtovníka zistila, tak najmenej náročné a relatívne výnosné je poskytovať pôžičky / zabezpečené nehnuteľ./ Sú pri tom minimálne náklady návratnosť pri troche rozumu a zhodnotenia rizík dosť vysoká.
Na toto ale treba mať žalúdok. Ide o to, že ak požičané peniaze nie sú včas a v plnej výške + úrok vrátené, siahaš ľuďom na ich domy a byty, robíš z nich pomaly bezdomovcov. Asi povieš, že biznis je biznis, ale ...
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Samozrejme že treba mať " chochmes" ale by ste boli prekvapený , koľký ľudia sa tým živia.Dokonca málokedy berú tie nehnuteľnosti. Ludia sú relatívne disciplinovaný, keď majú založenú nehnuteľnosť.A samozrejme že na to treba dvoch. Nechcem obhajovať tento spôsob ale rozmýšľali ste aj nad tým , aký je zisk pri nevinnom podnikaní ako predaj nápojov, alkoholu,atd. Keď nákup je za 1,50 a predaj za 6,- . Tam sa nikto nepozastavuje aký je rabat . Koľko krát viac ako 300%.
0 0
josefj josefj

josefj je offline (nepripojený) josefj

Chvojkova
Samozrejme že treba mať " chochmes" ale by ste boli prekvapený , koľký ľudia sa tým živia.Dokonca málokedy berú tie nehnuteľnosti. Ludia sú relatívne disciplinovaný, keď majú založenú nehnuteľnosť.A samozrejme že na to treba dvoch. Nechcem obhajovať tento spôsob ale rozmýšľali ste aj nad tým , aký je zisk pri nevinnom podnikaní ako predaj nápojov, alkoholu,atd. Keď nákup je za 1,50 a predaj za 6,- . Tam sa nikto nepozastavuje aký je rabat . Koľko krát viac ako 300%.
Je to pravda, ale uz je tolko mineralok a alkoholu. Josef
0 0
varia varia

varia je offline (nepripojený) varia

V zahraničí už existujú cintoríny pre zvieratá - u nás sa to zdá kuriózne, ale dá sa na tom aj zarobiť a zároven spraviť dobrú vec. Ja sama by som to nevedela robiť z citových dôvodov - podnikám v inej oblasti - ale som presvedčená, že sa na tom dá pekne zarobiť. Stačí si vybaviť povolenia, kúpiť a upraviť (stromy, tráva, kríky, oplotenie) menší pozemok, kontaktovať sa so zverolekármi, inzerovať, najať si šikovného kamenára na výrobu náhrobných kamenov, kúpiť staršie ale ešte zachovalé väčšie auto, ktorým by zamestnanci odniesli telo uhynutého domáceho miláčika, pripraviť si zmluvy na pozemky, na ktorých by boli hrobčeky (brrrr, preto to nerobím ja sama, milujem zvieratá, ale keby to konečne niekto urobil, mnohí by mu boli vdacní, predsa psíka, mačičku a iné zvieratá, ktoré sú skutočne členmi rodiny, je strašné len tak likvidovať ako smeti), dali by sa prenajať na istý počet rokov, cena by závisela od počtu rokov, od veľkosti, atd. atd. Cintorín pre zvieratá (trebalo by mu vymyslieť nejaký iný názov, v štátoch, o ktorých viem, že tam takéto cintoríny sú bežné, sa volajú rôzne, aby pôsobili utešujúco, napr. v Anglicku myslím "údolie poslednej vychádzky" či tak nejako) samozrejme sa oplatí založiť v blízkosti veľkého mesta, najlepšie Bratislavy, netreba asi vysvetlovať. Dúfam, že sa niekto na to podujme.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

No tak myslím, že u nás , aby také niečo fungovalo bude treba ešte dobrých pár rokov. Ešte snáď v Bratislave nejaká vyššia vrstva, čo nevie od rozkoše čo robiť /nie žeby som mal niečo proti zvieratám, ale že by som svojim uhynutým zvieratám prenajímal miesta na cintoríne to by som musel byť ďaleko "za vodou"/. A niekde tu na východe, kde plno ľudí nemá na svoje vlastné miesto na cintoríne ? No možno Kusaj od Mojsejovcov a pár podobných by sa našlo, ale asi by som sa vo firme nenadrel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať