Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať ??

sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
BRUSNO
NEMÁM ANI KORUNU. ČO S TÝM? PS - reagujem na počiatočný príspevok.
No problem, ak nejakú korunu budeš mať, môžeš začať podnikať.
Alias: "bez peňez do hospody nelez," to je fakt.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Musis vediet, v com by si mohol byt dobry a co by ta bavilo. Ak ta to bude bavit, je velka pravdepodobnost, ze to budes robit dobre. Ja osobne (napriek vseobecne rozsirenemu nazoru na to, ake zacat podnikat tazke) nepoznam ziadneho podnikatela na Slovensku, ktory by neprerazil, ak skutocne to co robi, robi dobre. Musi ale makat. Potom je uplne jedno, ci mas stavebnu firmu, robis reklamu alebo predevas Hod Dog.
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

Už tu bolo vela príspevkov a je to to jedna z najdlhších tém na porade. Ale nakonci už prišli odborníci na finančné trhy a troška odklonili smeru tejto debaty (na škodu veci). Ja sa vrátim na začiatok. Máme všeobecne len tri možnosti. Výroba - Obchod - Služby. Dnes do niečoho investovať 2mil je ťažké pre toho kto začína, ale strašne ľahké pre toho, kto už v niečom podniká a to si treba uvedomiť. Ak by som dnes mal začať s niečím a nevedel s čím a hľadal by som správny pomer riziko/výnos. Výroba je asi nereálna, tam treba veľké investície (garážový podnikatelia už asi nefungujú) a na to sú 2mil málo. Čo sa týka obchodu, je to správna voľba, lebo čo nakúpiš, to predáš. Ale pozor na komodity typu potraviny a pod. Krátka doba spotreby! A tiež pozor na tovar, ktorý má v okolí silná reťazcová firma (BAUMAX, TESCO, ...) A samozrejme, tažko sa konkuruje čínanom. Takže obchod je fajn, ale treba si vyhliadnuť správny druh tovaru!! A posledná vec Služby. Asi favorit môjho výberu. To by som považoval ako za najmenej náročné na kapitál, ale najviac náročné na vedmosti, odbornosť, skúsenosti a pracovný čas. Ak nájdeš správnu služby, napr. čistenie kobercov (ber prosím len ako príklad), tak urobíš zmluvy s hotelmi v okolí, bankami a peknými obchodmi, nakúpiš kvalitné (5tis/ks) koberce a raz do týždňa vymieňaš ks za ks. Kúpiš stroj na čistenie, prenajmeš garáž, halu, zamestnáš mamu, babku, susedu a môžu čistiť. A ver mi, že zarobíš ročne čistého 200-300tis, pri vstup. investíciach cca 300tis!!!.
Ešte sa vrátim k obchdou. Obchod je tiež fajn investícia, ak máš správny tovar. Ale dám Ti ponuku, ktorá tiež nie je na zahodenie a mať 2mil, idem do toho. Vieš sám, že každý obchod má svoje sezónne obdobie. Ja by som využil jednu vec, ktorá sa bežne využíva v obchode. Je to RABAT. V správnom chápaní sa jedná o zľavu z množstva nakúpeného tovaru. Ak máš 2-3 známych, ktorí majú obchody, tak každý z nich potrebuje v určitom období preplniť svoj obchod. Niekto na vianoce(elektro, šaty), niekto na jar(kosačky, krovinorezy), niekto na jeseň(kvetinárstvo). A každý jeden obchodník má väčšinou štandartnú zmluvu, kde má dohodnutú splatnosť faktúry od 14-30dní (väčšinou). Na Tvojom mieste by som sa s ním dohodol, že mu dáš slhšiu splatnosť 60-90dní, tovar kúpil od VO za hotovosť, využil svoje vyjednávacie schopnosti a vybavil si zľavu 5-20% (podľa tovaru) pod cenu ktorú bežne dáva MO, pri 200tis - 600tis objednávke by to nemal byť problém. Takýmto spôsobom vlastne zaúveruješ obchodníka. Ručenie máš tovarom, len treba chodiť si ho občas pozrieť a budeš mať tiež faktúru za dodanie tovaru, čo je tvoja pohľadávka a zisk máš cca 5-20% za 2-3mesiace !!! A to sa mi zda celkom slušná marža !!! Aj toto má svoje riziká, ale treba ich znížiť tým, že nepôjdeš dotoho celou sumou a hlavne urobíš to pre viacerých, aspoň pre 2-3och. A teraz čakám na Vaše názore, pripomienky a stažnosti
Naposledy upravil Leontin : 23.12.06 at 11:35
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Ak má niekto voľné 2 milióny dá sa obchodovať priamo cez internet na burze.
Ale to potrebuje prípravu. Čím viac má človek vedomosti a informácii, tým menej šťastia potrebuje. Ale dobre to je brať ako koníček.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

??? Tak toto by som bral skor iba ako konicek pre niekoho, kto ma ZBYTOCNE 2 miliony. Ako jediny zdoj prijmov by som to neskusal.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Tak s tým súhlasím, že sa to dá brať iba ako koníček, a nedá sa to robiť pri jedinom zdroji príjmov.A tie dva milióny musia byť voľné./nenazval by som ich zbytočné/. Ale aj k burze je potrebné sa dopracovať postupne.Začať trebars
akciovými podielovými fondami v banke. Ale vstup do fondu je potrebné správne načasovať a nevstupovať tam hocikedy.Teda čakať na pokles trhov,takzvanú korekciu. Ten pokles trhov nastáva aj v priebehu roka. Posledný
väčší pokles nastal. okolo 10. mája 2006. Americký index DJ, nemecký DAX
išli dosť hore od mája, tak asi treba teraz počkať a lepšie nevstupovať do podielových fondov. Ruský index RTS je na hystorickom maxime. Čína
a Brazília tiež poleteli "do neba".Ak človek nesprávne vstúpy do investovania , niečo v tom zmysle , že nevykročí ľavou nohou, tak ho to odradí hneď od začiatku.Preto správne načasovanie je veľmi dôležité. Na internete sú teraz prakticky neobmedzené možnosti na získanie informácii , ale aj vedomosti o tejto problematike. Sú aj diskusné fóra, kde sa dá tiež všeličo dozvedieť o tejto problematike.
A ešte niečo. Je lepšie nedávať na rady všelijakých poradcov, ktorí naháňajú
klientov a živia sa tým, ani nedávať na rady pracovníkov bánk, aj keď na stolíku majú napísané poradca. Úprimne povedané veľa toho o danej problematike ani nevedia. Na to tiež prídete časom , ak sa začnete o to zaujímať a študovať danú problematiku.Všetko čo som tu napísal je moja vlastná skúsenosť, keď som mal pred dvoma rokmi tiež voľné finančné prostriedky , ale vtedy bol rastový trend, tak to nebolo až také veľké umenie urobiť dobrý zisk. Teraz zastávam názor, že čím viac si prehlbujete vedomosti
v danej oblasti, tým menej šťastia potrebujete. Hoci trošíčku toho šťastia potrebujete, tak ako aj v osobnom živote, prípadne v podnikaní .
PS: Na Titanicu boli aj zdraví , aj mali peniaze , ale nemali šťastie...
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

..... rada by som si o tom niečo naštudovala, ako vidieť niečo o tom vieš, tak hoď sem nejaké stránky, aby sme sa mohli podučiť aj mi neskúsení.....
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

http://www.finance.sk/investovanie/
Možno na tejto stránke si nájdeš niečo na čítanie o investovaní , nejaké základné pojmy. Nie je "zavaliť" začiatočníkov nejakými grafmi typu technickej
analýzy a podobne. No ak som písal vyššie o nejakom ruskom indexe RTS , tak
tu je stránka na jeho sledovanie /ak poniektorí postarší vedia po rusky/
www.rts.ru
Napríklad pražská burza sa sleduje na stránke
www.burza.cz
Ale treba na to ísť pomaly, postupne.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Janko vďaka, rozbalím to a nakuknem...... Tebe sa darí?????.... Kamarát kupoval pred pár dňami niečo akciové belgické....... , zistím to a potom sa Ťa spýtam na tvoj názor ohľadom tej kúpy....... Môžem????
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Ak kamarát kupoval niečo akciové belgické, možno že kupoval v ČSOB
/tá predáva KBC fondy/ podielový fond KBC Belgium. Tak som si tipol. Ale je dosť možné, že to bolo niečo iné.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Vrátim sa od investovania do cenných papierov späť k tomu, čo chcel asi autor príspevku vedieť.

Jeden skúsený zahraničný manažér ma raz naučil na jednej hádanke podstatu obchodovania:

- Viete aký je rozdiel medzi predajom práčky a predajom Mercedesu ?
....
- Žiadny. Stačí poznať potreby klienta a predáte práčku aj Mercedes.


Vysvetlenie:
Kto chce úspešne investovať do nejakého obchodu (predaj tovaru alebo ponúkanie služby), musí najskôr vedieť:
- kto sú jeho klienti
- koľko ich je
- aký tovar (službu) potrebujú
- koľko tovaru (služby) potrebujú za akú časovú periódu
- koľko sú ochodní za tovar (službu) zaplatiť
Na základe týchto informácií sa dá uvažovať nad tým, do čoho investovať.

Je totiž asi zbytočné radiť niekomu v Medzilaborciach, aby investoval do predajne Porsche a je zbytočné radiť obyvateľovi Bratislavy, aby v priestoroch v Tescu otvoril predajňu potravín.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Ide o to čí tých 2 milónov stačí na nejaké podnikanie . Ak má niekto rozbehnuté podnikanie , tak 2. milióny je mať dobre. Možno tak založiť si bufet, otvoriť kadernícky salón ak je kaderník, remeselnú živnosť ak je remeselník. Ako tu niekto napísal nejaké
"garažové" podnikanie, ktoré bolo v začiatkoch po revolúcii, to už je minulosť.
Na investovanie do nehnuteľnosti je 2 milóny dosť málo. Čítal som tu všelikaké teórie o chovaní exotických vtákoch, nakupovaní ornej pôdy,
zakladanie erotických salónov...
Aj keď začne podnikať s predajom tovaru, je riskantné že nepríde o tie dva
milióny , ak mu odberatelia nebudú platiť za dodaný tovar.Ale si myslím, že tá téme je už tu dosť dlho, aby zaujímala len toho prvého prispievateľa .
Možno aj ostatných zaujíma nielen otázka ako začínať podnikať s 2 mil. Sk, ale aj otázka , aké sú možnosti ak mám voľné nejaké peniaze. Ak teba nezaujíma trebars investovanie do cenných papierov, to ešte neznamená, že to nezaujíma všetkých na tomto fóre.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Jano22, nič proti Tvojim finančným schopnostiam. Ale 2 milióny veruže stačia na nejaké podnikanie. Mnohí SZČO vedia o miliónoch len z účtov svojich klientov a podnikajú. Keď začínali, mali dotácie. A sú úspešní. Baviť sa teda o tých voľných peniazoch bude asi trošku mimo témy. Ale prosím....
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Dobre teda, končím. Viac sa vyjadrovať nebudem. Budem sa pýtať iba ak
ma niečo zaujímať o účtovníctve, daniach a personalistike a podobne.
PS: Ešte som si na porade našiel aj dobrý recept na vianočného kapra.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Jano22
Dobre teda, končím. Viac sa vyjadrovať nebudem. Budem sa pýtať iba ak
ma niečo zaujímať o účtovníctve, daniach a personalistike a podobne.
PS: Ešte som si na porade našiel aj dobrý recept na vianočného kapra.
Ak máš záujem veci riešiť, nekonči. Raď. Vyjadruj sa. Ale prijmi zároveň aj iný názor. Ak budeš radiť o finančnom trhu určite si to prečítam. Možno sa poučím. Ale zadávateľ chce začať podnikať. To jest, pracovať. Asi. Nie čakať na výsledky práce kapitálu. No vidíš a nájdeš tu aj silvestrovské pochúťky. Pekný Nový rok a celý rok 2007.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Myslim, ze tu nikto nenapisal o dalsej moznosti. Kazdy ma nejakych znamych, mozno najde medzi nimi niekoho, kto ma dalsie dva, alebo volny priestor alebo super napad. Myslim ze aj Bill Gates zacinal sice v garazi, ale nie celkom sam.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jano22
Dobre teda, končím. Viac sa vyjadrovať nebudem. Budem sa pýtať iba ak
ma niečo zaujímať o účtovníctve, daniach a personalistike a podobne.
PS: Ešte som si na porade našiel aj dobrý recept na vianočného kapra.
Jano, pokračuj, prosím. Mňa to zaujíma. Danilka to určite nemyslela v zlom. Asi by bolo vhodnejšie založiť novú tému napr. s názvom: Kam investovať? Budeš v nej radiť (a ďalší odborníci), ak ju založím?

0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marína
Jano, pokračuj, prosím. Mňa to zaujíma. Danilka to určite nemyslela v zlom. Asi by bolo vhodnejšie založiť novú tému napr. s názvom: Kam investovať? Budeš v nej radiť (a ďalší odborníci), ak ju založím?

Veru tak. Myslela som to len a len v dobrom. Podnikanie je jedna vec, a že aj ja chcem nech pošepne čo s voľnými korunami , je druhá vec. Ale nech je každá téma zrozumiteľná. Jano22 sa určite vráti.
0 0
elrosi elrosi

elrosi je offline (nepripojený) elrosi

slaby podnikatel ked nevies kde otocit dva melony
0 0
majo2005 majo2005

majo2005 je offline (nepripojený) majo2005

kup si byt alebo dva. Ak nepodnikáš neskúšaj štastie lebo peniaze lahko minieš.A rentier je dobrý začiatok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať