Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať ??

sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Usporiadat
Clipper Clipper

Clipper je offline (nepripojený) Clipper

ja chcem začať podnikať a nemám peniaze, nedalo by sa to nejako dohodnut o požičke so slušným úrokom ? samozrejme korektne, potreboval by som pozicat nejakých 400 tis, chcem zacat v reklamnej oblasti v BA, mám 5 ročné skusenosti.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Clipper
ja chcem začať podnikať a nemám peniaze, nedalo by sa to nejako dohodnut o požičke so slušným úrokom ? samozrejme korektne, potreboval by som pozicat nejakých 400 tis, chcem zacat v reklamnej oblasti v BA, mám 5 ročné skusenosti.
Ak ti nedala banka úver (môžeš ho skúsiť získať napr. s ručením nehnuteľnosťou), potom sa okrem nejakých rodinných pôžičiek ťažko dopátraš nejakého slušného úveru. Ak pôjdeš do firiem typu loan sharks -nechcem ich menovať, ale vieš o čo ide - tak za 400.000 Sk úveru získaného napr. na dobu 5 rokov zaplatíš celkovo pri mesačných splátkach 18.000 Sk sumu 1.044.000 Sk, takže naviac 644.000 Sk. Takže takéto pôžičky radšej neskúšaj.
0 0
josefj josefj

josefj je offline (nepripojený) josefj

Clipper precitaj si sukromnu spravu. Tam mas odpoved na tvoj problem.
0 0
josefj josefj

josefj je offline (nepripojený) josefj

Clipper ponuka trva ,len do 6.3.2006
0 0
Barbara43 Barbara43

Barbara43 je offline (nepripojený) Barbara43

sac
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Máš viac peňazí ako skúsenosti, to Ti však pre podnikanie nestačí. Vytrvalosť, odolnosť a ďalšie dôležité osobné vlastnosti. Rada od starších. V súčasnosti sa môžeš orientovať v oblasti "pomoci" deťom, seniorom, chorým a pod. Podľa mňa možno je to typ, kde by si spotreboval tie tvoje melóny. Veľa šťastia a vytrvalosti.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

anto
Dva milióny pre začatie nie je nič moc, ale stačí na slušný zárobok. Treba využiť to, čo ste doteraz robili. Podnikatelia nie sú veľmi vzdelaní ľudia, ale majú odvahu robiť to, čo iní nerobia. A primerane riskujú.
Ja i myslím, že práve preto sú ochotní riskovať a ako je známe, sprostému šťastie praje. .
Ináč, dva milióny je obnos, s ktorým sa podľa mňa dá rozbehnúť celkom slušný biznis. Nevravím, že na svetovej úrovni, ale na slovenskú úroveň do absolútne stačí. Len nabrať odvahu a investovať ich správne.
0 0
ivanivanovic ivanivanovic

ivanivanovic je offline (nepripojený) ivanivanovic

Zdaravim,

prvy prispevok takze moja otazka znie:

V com podnikat na vychodnom slovensku?

Dostal som typ ,ze nehnutelnosti ,ale nemam tak vysoky pociatocny kapital a tiez na vychode sa to velmi nehybe co sa tyka tych nehnutelnosti.

Skor by ma zaujimalo nie co co by my pomohlo navysit kapital a pripravit sa financne na to ked sa lady pohnu u nas na vychode.

Vypoctovu a kancelarsku tech. spojenu so servisom a predajom PC som tiez uz davno vylucil ,je jej tu pomerne dost.

Tak v com co by bola oblast ,ktora nemusi byt na trvalo proste nieco co by mohlo byt odrazovym mostikom do buducnosti na vychode.

Dakujem Za odpovede.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Na zaciatku si treba uvedomit ze hotove peniaze su hotove peniaze.
Ak ich investujes a tvoje podnikanie nebude uspesne uz nikdy sa k takejto hotovosti nedostanes.
Rozhodne by som celu sumu nepouzila na podnikanie a vybrala by som si to co mi vyhovuje najviac co viem najlepsie a co ma bude tesit.
Je jedno ze vsetko tu uz je ak to budes robit lepsie ako ostatni budes uspesny.
Vela zdaru

Kitky
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Ja tu nechcem byt kontraproduktivny , ani kazit naladu, ale 1.5 melona na zacetie podnikania napr. s nehnutelnostou ci stavbou je malo. Sam som ich takmer mal ,robil som rekonstrukciu domu a zhltlo mi cih to ako zralok. Vsetko je svinsky drahe. A po tychto skusenostiach som vyhlasil, ze ak pridem o job budem murarom. Mozem byt blby ako motyka a budem brat 150 na hodinu bez papiera, bez zodpovednosti , odflaknem robotu a mam cistu hlavu.
No ,ale toto nerob >:-)
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

comodo
Ja tu nechcem byt kontraproduktivny , ani kazit naladu, ale 1.5 melona na zacetie podnikania napr. s nehnutelnostou ci stavbou je malo. Sam som ich takmer mal ,robil som rekonstrukciu domu a zhltlo mi cih to ako zralok. Vsetko je svinsky drahe. A po tychto skusenostiach som vyhlasil, ze ak pridem o job budem murarom. Mozem byt blby ako motyka a budem brat 150 na hodinu bez papiera, bez zodpovednosti , odflaknem robotu a mam cistu hlavu.
No ,ale toto nerob >:-)
Tak to máš pravdu! Ja som na murárov zvlášť vysadená, hlavne keď si príde dať spraviť účtovníctvo, ja mu poviem cenu a jeho predo mnou takmer vystrie, že koľko to pýtam za 15 minút roboty. Že keby on toľko bral, je už milionár!!! Jáááj, by sa mi chcelo zahrešiť, keď si na to spomeniem. A blbý ako motyka, ako píšeš...
A tiež máš pravdu, že z 1,5mil. veľa toho nenastaviaš... Ale táto téma asi nemala byť o stavbe, ale o realitke. (príspevok Ivanivaniča). Ale tiež si myslím, že to na realitku zďaleka nestačí, veď len založenie realitky voľačo stojí. Ak sa nemýlim, musí mať vysoké zákl. imanie, nespomeniem si aké, a to ešte nič nemá, len ZI... A to je dosť málo na takýto biznis.
S 1,5mil. možno predaj nejakého tovaru, do ktorého treba investovať, aby mohol stáť chvíľu na predajni. Pozor, z malých vecí sú malé peniaze! Čím väčšie a drahšie veci predávaš, tým viac zarobíš
0 0
caco caco

caco je offline (nepripojený) caco

varia
V zahraničí už existujú cintoríny pre zvieratá - u nás sa to zdá kuriózne, ale dá sa na tom aj zarobiť a zároven spraviť dobrú vec. Ja sama by som to nevedela robiť z citových dôvodov - podnikám v inej oblasti - ale som presvedčená, že sa na tom dá pekne zarobiť. Stačí si vybaviť povolenia, kúpiť a upraviť (stromy, tráva, kríky, oplotenie) menší pozemok, kontaktovať sa so zverolekármi, inzerovať, najať si šikovného kamenára na výrobu náhrobných kamenov, kúpiť staršie ale ešte zachovalé väčšie auto, ktorým by zamestnanci odniesli telo uhynutého domáceho miláčika, pripraviť si zmluvy na pozemky, na ktorých by boli hrobčeky (brrrr, preto to nerobím ja sama, milujem zvieratá, ale keby to konečne niekto urobil, mnohí by mu boli vdacní, predsa psíka, mačičku a iné zvieratá, ktoré sú skutočne členmi rodiny, je strašné len tak likvidovať ako smeti), dali by sa prenajať na istý počet rokov, cena by závisela od počtu rokov, od veľkosti, atd. atd. Cintorín pre zvieratá (trebalo by mu vymyslieť nejaký iný názov, v štátoch, o ktorých viem, že tam takéto cintoríny sú bežné, sa volajú rôzne, aby pôsobili utešujúco, napr. v Anglicku myslím "údolie poslednej vychádzky" či tak nejako) samozrejme sa oplatí založiť v blízkosti veľkého mesta, najlepšie Bratislavy, netreba asi vysvetlovať. Dúfam, že sa niekto na to podujme.
až tak jednoduché to nieje,hygienici ti dajú riadne zabrat a najmä ak to má byť v meste
0 0
caco caco

caco je offline (nepripojený) caco

sac
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
nj možností je viacej a záleží aj natom čo by ťa bavilo.čo tak chov rakov
dodávka pre hotely a reštaurácie,mraziarne mrkni na http://www.vurh.jcu.cz/studium/raci/indexrak.htm
tam najdes bližšie informácie okolo toho
alebo pozeraj okolo seba čo ludia najviac potrebujú,kupujú,používajú,túžia
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

caco
nj možností je viacej a záleží aj natom čo by ťa bavilo.čo tak chov rakov
dodávka pre hotely a reštaurácie,mraziarne mrkni na http://www.vurh.jcu.cz/studium/raci/indexrak.htm
tam najdes bližšie informácie okolo toho
alebo pozeraj okolo seba čo ludia najviac potrebujú,kupujú,používajú,túžia
No ja neviem chov rakov možno nie je zlý nápad, ale púšťať sa do vecí o ktorých nemám ani šajnu, no na to si netrúfam, je to veľký risk, ešte tak s niekým , kto sa vyzná, ale sám v žiadnom prípade aj keď by to nemuselo byť zlé.
0 0
caco caco

caco je offline (nepripojený) caco

sac
No ja neviem chov rakov možno nie je zlý nápad, ale púšťať sa do vecí o ktorých nemám ani šajnu, no na to si netrúfam, je to veľký risk, ešte tak s niekým , kto sa vyzná, ale sám v žiadnom prípade aj keď by to nemuselo byť zlé.
ok,tak dalšia rada.ktorá je možná len do mesta.spraviť v meste dielnu a požičovnu náradia.
Potrebuješ ktomu rôzne náradie,budovu,pongy.ono požičovna sa najde asi v každom meste,ale nie každý ma dielnu kde by si to mohol upnut do zveráka a v klude robit.Hodinová platba za použitie dielni,použitie zváračky atd.zároven predaj pílkových listov,rezných kotúčov,elektród,vrtákov atd.prípadne spravit z nejakou firmou zmluvu a predávať a používať jej výrobky.pre nich reklama o spolahlivosti ich výrobkov a preteba hádam nižšia cena pri nákupe
samozrejme dielna by mala byť vybavená všetkým možným elektrickým náradím .kolko krát si niekto potrebuje niečo pozvárat a nemá kde.malá fréza,sústruh/v Metre mali za cca.28000sk/vrtačky,brúsky atd. ktomu predaj materiálu-jokle,l-ka ,gulatina,T-čka atd.
Dá sa okolo toho ešte kopa vecí
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

caco
ok,tak dalšia rada.ktorá je možná len do mesta.spraviť v meste dielnu a požičovnu náradia.
Potrebuješ ktomu rôzne náradie,budovu,pongy.ono požičovna sa najde asi v každom meste,ale nie každý ma dielnu kde by si to mohol upnut do zveráka a v klude robit.Hodinová platba za použitie dielni,použitie zváračky atd.zároven predaj pílkových listov,rezných kotúčov,elektród,vrtákov atd.prípadne spravit z nejakou firmou zmluvu a predávať a používať jej výrobky.pre nich reklama o spolahlivosti ich výrobkov a preteba hádam nižšia cena pri nákupe
samozrejme dielna by mala byť vybavená všetkým možným elektrickým náradím .kolko krát si niekto potrebuje niečo pozvárat a nemá kde.malá fréza,sústruh/v Metre mali za cca.28000sk/vrtačky,brúsky atd. ktomu predaj materiálu-jokle,l-ka ,gulatina,T-čka atd.
Dá sa okolo toho ešte kopa vecí
Toto je náhodou veľmi zaujímavý nápad. Takéto služby u nás úplne absentujú a ten, kto sa ich chytí prvý, má v podstate vyhrané. Len správne nastaviť ceny, urobiť tomu dobrú reklamu - mohlo by to vyjsť!
0 0
alino1975 alino1975

alino1975 je offline (nepripojený) alino1975

daj vedieť o sebe na straka.pavol@bestgroup.sk poradím a pomôžem
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

sac
No aby som pravdu povedal, čo je molčovať to teda nemám šajnu, ale nezdá sa mi, že by EU dávala niekomu peniaze za nič, alebo za nejakú nie veľmi zmyselnú činnosť.
No a čo sa týka investície do nehnuteľností , to je možno dobrá investícia, ale na uloženie peňazí a nie na živobytie. Kúpim trochu luxusnejší byt za 2 mil. a dám ho do prenájmu a koľko na tom zarobím? Nejakých pár tisícok mesačne a to za to nestojí, to môžem investovať do fondov a pod. a môžem na tom zarobiť omnoho viac, aj keď s väčším rizikom. No a okrem toho by som chcel aj niečo robiť a nie prenajímať nehnuteľnosť a sedieť doma, ale tie prachy trošku točiť .
No to s tebou úplne súhlasím prenajímať nehnuteľnosť nie je veľmi dobrá myšlienka v tv. prípade, sú s tým len starosti, nevieš, na koho natrafíš, či ti bude platiť nájom, či s ním nebudú problémy, trebárs, či ti nezničí byt, atď. Ale na nejakú väčšiu "prevádzku" zasa s tým 1,5 - 2 miliónmi, tiež nie je dostatok.
Určite by som skúsila to, čo si spomínal okolo tých projektov, že ty nemáš vysokú, vôbec nevadí, ako už uvádzali poraďáci predo mnou.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

sac, tak čo, už si si vybral? Kde si investoval?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sac
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Ak máš chuť a dosť energie daj sa na zámer ktorý podporia i dotácie EÚ - domov-penzión pre prestárlych občanov - je to veľmi lukratívna záležitosť, ak máš niečo do štartu - ale dosť náročná organizačne, nakoľko povybavovať všetko je ozaj náročné, ale o takéto podnikanie má neskutočnú odozvu (o tieto penzióny je vysoký dopyt a je ich veľmi málo) a je naozaj zaujímavé - ale je to podnikanie ktoré zhltne človeka - a nie len jedného..., len záleží v akom regióne mieniš podnikať.
no držím palce!:p
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Maya1
sac, tak čo, už si si vybral? Kde si investoval?
Zatiaľ stále pracujem a nič čo by som videl nejak reálne som nenašiel, takže hľadám skôr niekoho s kým by som sa dal dokopy a chýba mu kapitál, keďže sám sa do horeopisovaných mne neprebádaných oblastí určite nepustím, lebo je to pre mňa viac ako únosný risk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať