Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať ??

sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Usporiadat
pre... pre...

pre... je offline (nepripojený) pre...

nauč tie peniaze , aby pracovali oni pre teba a nie ty pre nich.
žeby pasívny príjem

využi ČIĽ - čas iných ľudí a PIĽ - peniaze iných ľudí

a svoj kapitál máš rezervný na prípravu a vybudovanie tohoto spôsobu.
0 0
pre... pre...

pre... je offline (nepripojený) pre...

a ešte jeden dovetok - ak hľadáš produkt , tak to je jedno ,lebo zobchoduješ tým čokoľvek. Je to iba v tebe.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
A ešte by som doporučoval naštudovať si dobre problematiku každého podnikateľského zámeru, pretože cesta nevedie k cieľu cez pokusy. Obdobie pokusov a garážových podnikateľov už skončilo. Teraz sú dôležité vedomosti a znalosti. Ja som tiež začínal v garáži, veľmi tvrdou prácou spolu s mojimi kolegami sme vybudovali firmu, ktorá je špičkou na Slovensku a zamestnáva 58 pracovníkov. Veľmi dobre sa ujímajú alternatívne energie, veterná, slnečná energia, nízkopotienciálne teplo, vodná energia. Má to rastúci trend a objavujú sa tam zaujímavé oblasti - napríklad chýbajú generátory el. energie, prevodníky, riadiace jednotky, zásobníky na teplo atd.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vidím, že ešte stále je táto téma aktuálna. Prešla som si ju a všimla som si, že veľa ľudí ťa nahováralo na nehnuteľnosti. Niekto aj v spojení s penziónom pre dôchodcov. Tam je možné získať údajne aj dotácie. Písal si, že spolupracuješ s otcom v projekčnej činnosti. Tak uvažujem, že by ti nemuselo byť cudzie zrekonštruovanie nehnuteľnosti - kultúrnej pamiatky. Ako je to tam s dotáciami to neviem. Ale spojiť to ak nie s hotelovou činnosťou, tak s penziónom, by bolo lukratívne. V okolí, v ktorom bývaš, by sa niečo určite dalo nájsť. Tu je aktuálny zoznam ponúkaných pamiatok na Slovensku http://www.pamiatky.sk/puc/index.htm. Cena sa stanovuje dohodou. Jediné riziko je trpezlivosť pri dodržovaní pamiatkového zákona. Ale keď sa podarí pekná vec, tak radosť je dvojnásobná. Pre seniorov aj trochu odľahlé miesto nie je na príťaž. Skôr naopak. Inak aj Porade.sk nedávno niekto pátral už po zakúpení kultúrnej pamiatky a hľadal info pre zaúčtovanie. A tam z posudkovej ceny cca 2,5 milSk sa zakupoval objekt iba za 400 tis.Sk. Cena rekonštrukcie sa odvíja od charakteru stavby a jej poškodenia.
0 0
hana 10 hana 10

hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

pre...
nauč tie peniaze , aby pracovali oni pre teba a nie ty pre nich.
žeby pasívny príjem

využi ČIĽ - čas iných ľudí a PIĽ - peniaze iných ľudí

a svoj kapitál máš rezervný na prípravu a vybudovanie tohoto spôsobu.
myslis tym necha to v banke: podielove certifikaty, terminovane vklady atd?
0 0
Margita1 Margita1

Margita1 je offline (nepripojený) Margita1

pre...
nauč tie peniaze , aby pracovali oni pre teba a nie ty pre nich.
žeby pasívny príjem

využi ČIĽ - čas iných ľudí a PIĽ - peniaze iných ľudí

a svoj kapitál máš rezervný na prípravu a vybudovanie tohoto spôsobu.
Je pekne, že sa snažíš niekomu pomôcť, ale zdá sa mi , že slová asi ani nevieš čo znamenajú. Pretože si dovolím tvrdiť, že nie sú Tvoje a patria Kiyosakimu.Ale ak na to máš tak jej poraď konkrétnym príkladom šitým na túto dobu.
0 0
perfecto perfecto

perfecto je offline (nepripojený) perfecto

deha
Sac, v súčasnosti je problém s cenami energií.Možno by nebolo od veci zohnať si napr. prenájmom od št. lesov ten velky drvič stromov-Grizly v horách bola kalamita, tak si zajednat nejake kalamitné drevo a vyrábať zo stomov tú drevenú drť, to by sa dalo nejakým zariadením briketovať .V ne´dalekomPoľsku su vychytené domáce továrničky na vykurovacie pece práve týmito drevenými odpadmi, tak sa s nimi spojiť a predávať aj palivo s pieckami, alebo sa dohodnúť s teplárenskými spoločnosťami. Skús to teraz frčí!
-----------------------
Dobra rada, suhlasim. "Frci" to, resp. zacina "frcat", to je fakt.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Konkurovať leasingovkám ??., ktoré majú okrem iného zmluvy s predajcami a poskytujú ešte ďalšie výrazné zľavy pri kúpe na leasing ?? /ak sa bavíme o nových autách/ pozri koľko preplatíš pri dajme tomu 50% akontácii za 3 roky pri novom aute za 0,5 mil. dajme tomu 40 tis. t.j. z 0,5 mil zarobím ročne 13 300 Sk ? A risk s tým spojený / krádež, totál. havária a pod./. A pri jazdenkách je to podobné, takže na takom dačom reálne zarobiť je bez šance.
0 0
Drayer Drayer

Drayer je offline (nepripojený) Drayer

Témy ktoré tu bežali najčastejšie určíte nebudú pre teba vhodne. Nie je reálne podnikať s nehnuteľnosťami pokiaľ máš vstupný kapitál len 1 500 000,-Sk. Takisto v cestovnom ruchu je na Slovensku ťažko podnikať, na rozbehnutie penziónu je treba mat poriadne skúsenosti, peniaze a dotácie od EU nezískaš jednosucho. Bez ľudí čo v tom vedia chodiť sa ani nepohneš.

Pozri sa okolo seba. Cely svet žije obchodom. Každá jedna firma tvorí zisk obchodom. Tak sa obhliadni okolo seba, nájdi hlavne to čo ľudia chcú, čo kupujú. Nemusí to mat s tvojimi doterajšími obormi nič spoločné. Po nájdení vhodného produktu (produktov) sa dohodni s dodávateľom prip. výrobcom na provízii a môžeš začať.

Nemusíš vopred nakúpiť neviem koľko výrobkov a potom sa ich snažiť predať. Stačí jeden prezentačný. Ostatné budeš objednávať až po tom ako budeš mať záväzného záujemcu o ponúkaný produkt.
Jednoducho: Nízke vstupne náklady a pri dobrom marketingu veľmi slušný zárobok.

Odporúčam: Pokiaľ si si nie so svojim nápadom 100% istý, alebo pokiaľ nemáš vopred istého odberateľa (zmluvne podchyteného), tak nikdy neinvestuj viac než 1/3 tvojho kapitálu.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

romarico
ALE niektorý podnikatelia maju nulové príjmi a lisingovky ani banky im ani náhodov "nepojčajú" a tak som to myslel. Samozrejme nezaplatí splátku a auto beriem speť ved je moje a to bez vrátenia peňazí ktoré už zaplatil lebo v zmluve by to bolo ošetrené a pokračujem ďalej. Veď podnikateľ bez auta je... stratený a na tých starých šunkách čo niektorý chodia no ale nové chcú.!
No lenže auto nie je pozemok, a ten "niektorý podnikateľ" keď vie že bude mať moje auto pár mesiacov /lebo už potom nebude mať na to/ mu môže dať pekne zabrať a potom servis bude stáť ďalšie peniaze, nehovoriac o tom , že keď je podnikateľ v takej fin. situácii, tak koľko mi asi bude schopný platiť ? Auto poškodí, pokazí, poisťovňa ti všetko nepreplatí, budeš sa s ním súdiť ? Čo vysúdiš, keď nemá prachy ? Dík za radu, ale nič horšie v čom začať podnikať ako toto ma momentálne nenapadá, a to o autách si myslím viem pomerne dosť.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Drayer
Témy ktoré tu bežali najčastejšie určíte nebudú pre teba vhodne. Nie je reálne podnikať s nehnuteľnosťami pokiaľ máš vstupný kapitál len 1 500 000,-Sk. Takisto v cestovnom ruchu je na Slovensku ťažko podnikať, na rozbehnutie penziónu je treba mat poriadne skúsenosti, peniaze a dotácie od EU nezískaš jednosucho. Bez ľudí čo v tom vedia chodiť sa ani nepohneš.

Pozri sa okolo seba. Cely svet žije obchodom. Každá jedna firma tvorí zisk obchodom. Tak sa obhliadni okolo seba, nájdi hlavne to čo ľudia chcú, čo kupujú. Nemusí to mat s tvojimi doterajšími obormi nič spoločné. Po nájdení vhodného produktu (produktov) sa dohodni s dodávateľom prip. výrobcom na provízii a môžeš začať.

Nemusíš vopred nakúpiť neviem koľko výrobkov a potom sa ich snažiť predať. Stačí jeden prezentačný. Ostatné budeš objednávať až po tom ako budeš mať záväzného záujemcu o ponúkaný produkt.
Jednoducho: Nízke vstupne náklady a pri dobrom marketingu veľmi slušný zárobok.

Odporúčam: Pokiaľ si si nie so svojim nápadom 100% istý, alebo pokiaľ nemáš vopred istého odberateľa (zmluvne podchyteného), tak nikdy neinvestuj viac než 1/3 tvojho kapitálu.
No toto je určite dobrá rada, ale mne sa zdá akoby tu už bolo skoro všetko a absolutne ma nenapadá aký tovar by som kúpil od výrobcu a následne ho niekomu predal, keď ten potencionálny kupec si ho vlástne môže kúpiť od výrobcu tiež /keď sa nebavíme samozrejme o veciach za pár tisícok napr. kúpim 1 vysávač za 20 tis. a budem chodiť po firmách a keď ho predám kúpim ďalší ./ Pri veciach za rádovo 100 tis. by to určite bolo zaujímavé, no ale keď niekto dá za nejaký tovar povedzme 0,5 mil. tak tiež nie je hlúpy a v súčasnej dobe internetu a pod. si za pár min zistí ceny inde /u výrobcu/ zľavy, akcie a pod.
0 0
Drayer Drayer

Drayer je offline (nepripojený) Drayer

sac
No toto je určite dobrá rada, ale mne sa zdá akoby tu už bolo skoro všetko a absolutne ma nenapadá aký tovar by som kúpil od výrobcu a následne ho niekomu predal, keď ten potencionálny kupec si ho vlástne môže kúpiť od výrobcu tiež /keď sa nebavíme samozrejme o veciach za pár tisícok napr. kúpim 1 vysávač za 20 tis. a budem chodiť po firmách a keď ho predám kúpim ďalší ./ Pri veciach za rádovo 100 tis. by to určite bolo zaujímavé, no ale keď niekto dá za nejaký tovar povedzme 0,5 mil. tak tiež nie je hlúpy a v súčasnej dobe internetu a pod. si za pár min zistí ceny inde /u výrobcu/ zľavy, akcie a pod.
Keď sa dohodnete s firmou na provízii napr. 20%, tak Váš potenciálny kupca nezoženie produkt lacnejšie, ako za cenu ktorú mu zaň ponúkate vy. Dokonca ani tak že kontaktuje priamo firmu ktorá daný produkt vyrába. Je to jednoducho súčasť obchodnej stratégie väčšiny firiem. Ide im hlavne o to aby motivačne podporili svojich obchodných partnerov a tí predali čo najviac ich produktov. Keby to tak nerobili išli by sami proti sebe.

Aj s predajom výrobkov za napr. 20 tis. sa dá slušne zarobiť. Mám osobné veľmi dobré skúsenosti aj s predajom produktov v cene 8 tis. Pri mojej investícii len 1000,-Sk s DPH do reklamy (správne orientovanej) som dokázal vytvoriť mesačný čistý zisk okolo 15 000,-Sk a to všetko išlo popri môjmu zamestnaniu.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

romarico
počuj ty si ako moja žena stále na veci hľadá len to prečo nie a prečo sa to nedá ale ako sa to dá tak aby to bolo ok na to nemyslí a ani tak nevie myslieť zaujímavé to sú určité tapi ľudí asik.
Pri tej druhej polke vety si už zaspával , alebo ťa niečo zmohlo??? :p
Je pravda, že sa ťažko púšťam do niečo nového a riskantného, ale keby som bol zase taký tak nemám 1,5 - 2 mil. , ktoré by som chcel niekde rozumne investovať nemyslíš ?, aj keď podľa toho ty si asi z už z oveľa vyššej kategórie.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Myslím, že jedným z najlepších tovarov, ktoré sú na trhu a sú v nákupe a predaji vysoko likvidné, sú predovšetkým akcie, indexy, CFD, Forexy a pod. Samozrejme, aj vysoko rizikové. Po kvalitnej a dlhoročnej(mesačnej) príprave sa oplatí začínať s kapitálom okolo 20-30k USD. Všetko v dematerializovanej podobe cez net.
0 0
saili saili

saili je offline (nepripojený) saili

no keby si mal 60 mil. tak by som ti presne povedala do čoho ich máš investovať.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
saili
no keby si mal 60 mil. tak by som ti presne povedala do čoho ich máš investovať.
Saili, a čo to je ???? Lebo takáto suma v SKK nie je až tak veľa.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

ajobs
Saili, a čo to je ???? Lebo takáto suma v SKK nie je až tak veľa.
Joj mám dosť 60 mil. nie je až tak veľa ? , som nevedel , že Porada je fórum multimilonárov.
Keď mám 60 mil. tak nepotrebujem žiadnu radu do čoho ich mám investovať, v najhoršom prípade z nich urobím vo fondoch 4 - 5 % a mám 3 mil. ročne a žijem si do smrti ako kráľ.
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

anto
A ešte by som doporučoval naštudovať si dobre problematiku každého podnikateľského zámeru, pretože cesta nevedie k cieľu cez pokusy. Obdobie pokusov a garážových podnikateľov už skončilo. Teraz sú dôležité vedomosti a znalosti. Ja som tiež začínal v garáži, veľmi tvrdou prácou spolu s mojimi kolegami sme vybudovali firmu, ktorá je špičkou na Slovensku a zamestnáva 58 pracovníkov. Veľmi dobre sa ujímajú alternatívne energie, veterná, slnečná energia, nízkopotienciálne teplo, vodná energia. Má to rastúci trend a objavujú sa tam zaujímavé oblasti - napríklad chýbajú generátory el. energie, prevodníky, riadiace jednotky, zásobníky na teplo atd.....

v podstate suhlasim alternativne energie niesu este u nas natolko rozsirene mozno aj kvoli ich vysokym nadobudacim nakladom premyslal som o tom aj ja len ako je to zatial skor pre tych solventnejsich ako my minule povedal jeden clovek o tepelnom cerpadle, ze vsetci bohaty ludia vykuruju v podstate za babku.
0 0
ronak ronak

ronak je offline (nepripojený) ronak

Tak sprostú otázku som už dávno nepočul, ak ty sa ostatných pýtaš čo má š spravit z dvoma milionmi, je velká pravdepodobnost že ich prešustruješ. Tí čo tvrdia že majú nápad a nemajú peniaze je tiež pekná blbost lebo ked mám naozaj dobrý nápad, do detailov prešpekulovaný a prerátaný( musí fungovat aj pri tretinovom predpokladanom príjme). Nikde sa nenáhli kupuj si noviny
čítaj a ked chodíš po meste maj oči otvorené a ked budeš s problémom vstávat a zaspávat budeš úspešný......... cau
0 0
ronak ronak

ronak je offline (nepripojený) ronak

Tak sprostú otázku som už dávno nepočul, ak ty sa ostatných pýtaš čo má š spravit z dvoma milionmi, je velká pravdepodobnost že ich prešustruješ. Tí čo tvrdia že majú nápad a nemajú peniaze je tiež pekná blbost lebo ked mám naozaj dobrý nápad, do detailov prešpekulovaný a prerátaný( musí fungovat aj pri tretinovom predpokladanom príjme). tak tie penieze zoženiem lebo mám prerátanú návratnost a bez problémov dostanem penieze aj na úrade práce, samozrejme chce to projekt poriadny nie len nejakú pivnú myšlienku. Nikde sa nenáhli kupuj si noviny
čítaj a ked chodíš po meste maj oči otvorené a ked budeš s problémom vstávat a zaspávat budeš úspešný......... cau
Naposledy upravil ronak : 17.07.06 at 18:44
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať