Zavrieť

Porady

Opereta, muzikál a iné

Inšpiráciu pre založenie témy som našla v tohoročných You Tube - áckych videách z silvestrovských, či novoročných koncertov elitných operných spevákov. Mnohí z nich na prelome rokov už tradične vystupujú v divadlách po celom svete a so svojimi fanúšikmi oslavujú príchod Nového roka pri ľúbivých operetných, či muzikálových melódiách. Predpokladám, že aj v priebehu roka sa fanúšikovia tohto žánru radi vrátia do sveta rozprávok, peknej hudby a sveta, kde sa väčšinou všetko skončí happy endom.

Už som si zvykla na Porade pripájať hudbu, ktorá ma v tej ktorej chvíli poteší a urobí mi dobre. Ak sa nájde aj niekto ďalší, kto na preliečenie života občas potrebuje aj objatie takýchto tónov, budem sa tešiť spolu s ním pri jeho výbere. Ak nie, budem sa kurírovať sama.

Na Porade sú zastúpene takmer všetky žánre hudby, aspoň si myslím, tak prečo nie aj opereta a muzikál?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tému štartujem áriou Silvie z Kálmánovej operety Čadášová princezná zo silvestrovského programu z divadla v Drážďanoch.
Anna Netrebko, spolu s manželom, tu bola pripravená suplovať za Renée Fleming, o ktorej sa nevedelo, či pre snehovú kalamitu stihne živé vysielanie v Drážďanoch.



Nakoniec to stihla


a asi to bolo ozaj na doraz, keď si nestihla dať dole z ruky svoje cartierky.
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Velmi dobry napad, mna to potesilo.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

durisovad Pozri príspevok
Velmi dobry napad, mna to potesilo.
Som rada, že Ťa téma potešila. Tak pridaj niečo aj Ty, čo je Ti srdcu blízke.


Na začiatku by nemala chýbať opereta čisto slovenská. Preto Gejza Dusík - Modrá Ruža a z Hrnčiarského bálu Pieseň o rodnej zemi.
7 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Dobry napad.
8 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri



7 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

4 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

7 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Emmerich Kálmán - Grófka Marica

6 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Po tanci túžim len... z muzikálu My Fair Lady

4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

jeden z najlepších muzikalov

3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Meggi, potešila si ma, že si si spomenula na My Fair Lady. Tento muzikál a West Side Story by nemali chýbať v tejto téme na prvých stranách. Kým prvý považujem za výnimočný Bersteinovou hudbou, druhý za dokonalý v jeho filmovom spracovaní.
Z filmu My Fair Lady pripájam scénku , pri ktorej som celý čas "bulila" a sama som nevedela prečo A samozrejme pre mňa nesmie chýbať ani známa scéna, keď konečne Lízin jazyk povolil a dážď pršal presne tam, kde mal.

3 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Muzikál Kleopatra: Teď královnou jsem já

3 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Tak, pozrela som si obidve videá, ďakujem, že si ich sem 'prilepila'. Totiž My Fair Lady je u mňa 'number one', doslova...bol to prvý muzikál, ktorý som v živote videla, keď nás angličtinárka naň zobrala do kina. A odvtedy je u mňa top, zostal navždy v pamäti
A ešte...vďaka za túto tému
1 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

A ešte raz My Fair Lady: I could have danced all night.

3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...pripájam sa k poďakovaniu tejto témy. Mám veľmi rada muzikál
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Leonard Bernstein - West Side Story
I Feel Pretty, One Hand One Heart
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Meggi 1 Pozri príspevok
Tak, pozrela som si obidve videá, ďakujem, že si ich sem 'prilepila'. Totiž My Fair Lady je u mňa 'number one', doslova...bol to prvý muzikál, ktorý som v živote videla, keď nás angličtinárka naň zobrala do kina. A odvtedy je u mňa top, zostal navždy v pamäti
A ešte...vďaka za túto tému
U mňa to bol tiež prvý muzikál, ktorý som videla a keď som videla tú záplavu kvetov, tak som si myslela, že sa v nich stratím. Bol to muzikál, kde som sa schuti zasmiala a poplakala si, ale hlavne som bola z neho ohromená. Melódie a niektoré scény mi v hlave hučali ešte niekoľko dní.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať