Zavrieť

Porady

Opereta, muzikál a iné

Inšpiráciu pre založenie témy som našla v tohoročných You Tube - áckych videách z silvestrovských, či novoročných koncertov elitných operných spevákov. Mnohí z nich na prelome rokov už tradične vystupujú v divadlách po celom svete a so svojimi fanúšikmi oslavujú príchod Nového roka pri ľúbivých operetných, či muzikálových melódiách. Predpokladám, že aj v priebehu roka sa fanúšikovia tohto žánru radi vrátia do sveta rozprávok, peknej hudby a sveta, kde sa väčšinou všetko skončí happy endom.

Už som si zvykla na Porade pripájať hudbu, ktorá ma v tej ktorej chvíli poteší a urobí mi dobre. Ak sa nájde aj niekto ďalší, kto na preliečenie života občas potrebuje aj objatie takýchto tónov, budem sa tešiť spolu s ním pri jeho výbere. Ak nie, budem sa kurírovať sama.

Na Porade sú zastúpene takmer všetky žánre hudby, aspoň si myslím, tak prečo nie aj opereta a muzikál?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Leonard Bernstein - Simple Song



Ktorá interpretácia sa vám lepšie pozdáva?
1 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Petra Nová Pozri príspevok
Leonard Bernstein - Simple Song



Ktorá interpretácia sa vám lepšie pozdáva?
Ten chlap je lepší .
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Fairy Pozri príspevok
Ten chlap je lepší .
Chlap je lepší. Stručné, jasné a finito. Ale úprimne by ma zaujímalo, v čom sa Ti zdá lepší? Bernstein písal túto pieseň pre mužský hlas, tak pre muža je určite prirodzenejšia. Inak tá pieseň je súčasťou jeho originálneho sakrálneho diela – netradičnej omše s názvom Mass.
1 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Petra Nová Pozri príspevok
Chlap je lepší. Stručné, jasné a finito. Ale úprimne by ma zaujímalo, v čom sa Ti zdá lepší? Bernstein písal túto pieseň pre mužský hlas, tak pre muža je určite prirodzenejšia. Inak tá pieseň je súčasťou jeho originálneho sakrálneho diela – netradičnej omše s názvom Mass.
Je to také jemnejšie a precítenejšie a príjemnejšie. Proste sa mi to viac páči.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Fairy Pozri príspevok
Je to také jemnejšie a precítenejšie a príjemnejšie. Proste sa mi to viac páči.
Na ten Tvoj príspevok som reagovala preto, že si napísala...ten chlap je lepší. Lepší ? To je otázne, lebo u pár tónov mu chvíľu trvalo, kým ich našiel. Ale má peknú farbu hlasu, ktorá sa musí páčiť.
1 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Petra Nová Pozri príspevok
Na ten Tvoj príspevok som reagovala preto, že si napísala...ten chlap je lepší. Lepší ? To je otázne, lebo u pár tónov mu chvíľu trvalo, kým ich našiel. Ale má peknú farbu hlasu, ktorá sa musí páčiť.
V pohode. Možno to slovo "lepší" nebolo to pravé... výstižnejšie - viac mi sadla jeho verzia. Alebo tak nejak.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri


2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri


1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

A opäť malý návrat ku klasickej operete.

Johann Strauss opereta Die Fledermaus v podaní dvoch bývalých hviezd Viedenskej štátne opery.
Gundula Janowitz - "Klange der Heimat" (Čardáš) a Edita Gruberová - "Mein Herr Marquis"(Smejúca sa pieseň)

Naposledy upravil Petra Nová : 15.03.11 at 08:13
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dnes som preladila do kategórie "INÉ", lebo mi život priniesol spomienku na jednu starú pieseň. Tak ju pripájam hneď v dvojakom prevedení.

Come Prima!

Manželský tandem Angela Gheorghiu - Roberto Alagna a fešák Patrizio Buanne

1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Díky, že si to našla a pripomenula. Veľmi pekná pesnička, ale od Patrizia sa mi lepšie páči. Vyhľadala som aj iné od neho a príjemne som sa započúvala...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Valčake Pozri príspevok
Díky, že si to našla a pripomenula. Veľmi pekná pesnička, ale od Patrizia sa mi lepšie páči. Vyhľadala som aj iné od neho a príjemne som sa započúvala...
Som rada, že som sa trafila do večernej nálady.
Patrizio je taký talianský fešulík, spevom aj vizážou. Preto je tu. A tí dvaja, ktorých inak označujú za "Les enfants terribles opery" pre ich vrtošivosť, náročnosť a tvrdohlavosť, sú tu zas preto, že mám slabosť pre operných spevákov.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake



..pamätáte sa na okatú Ritu Pavone s Gianni Morandim a na TWIST ?
hi,hi teraz je Zumba
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pri surfovaní internetom som narazila na súťaž spevákov X FACTOR. A už svojim zjavom som nemohla prehliadnuť speváčku, z ktorej spevu som bola prekvapená. Prespievala sa sa medzi posledných troch (ak mi google dobre preložil). Nie všetky piesne jej úplne sadli. Tie, čo som pripojila jej sadli učite. Môžete posúdiť.

Mary Byrne v britskej súťaži X FACTOR
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pripojím niečo mimo témy .
Keď som počula prvý raz hudbu z oficiálneho volebného klipu z roku 2007, bývalej francúzskej prezidentskej kandidátky Ségolene Royal, bola mi tá melódia akási povedomá. Len som si nevedela spomenúť, čo mi pripomína. Pred nedávnom som zistila, že niektoré takty mi veľmi pripomínajú časť árie „Márne, Alvaro“ z Verdiho opery La Forza Del Destino(Sila osudu). Ktože ho vie , či počujem dobre a v tom volebnom videjku ide aj keď nie o veľké, ale predsa len plagiátorstvo.


1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..no môžem ťa ubezpečiť, že počuješ dobre. ..ale je to pekné.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Valčake Pozri príspevok
..no môžem ťa ubezpečiť, že počuješ dobre. ..ale je to pekné.
Nebola som si veľmi istá, lebo síce trochu počujem, ale noty neviem čítať. Ďakujem.
Ten klip sa mi páčil, lebo hudba bola melodická a rytmická, taká akurát, aby voličov pobláznila. Tým, že bol kreslený, pripadal mi aj vtipný. Ani klip kandidátke nepomohol k víťazstvu, hoci bola veľmi blízučko k tomu, aby vo Francúzsku po prvý raz žena zasadla na prezidentský stolec. Sledovala som záver volebnej kampane na nete a bolo to veľmi zaujímavé divadlo.
1 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Valčake Pozri príspevok
...a to je pre mňa numero UNO...

pre mňa tiež....si moja krv Vali
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Sebe pre radosť.

http://www.youclubvideo.com/audio/11...en-willy-mason
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať