Zavrieť

Porady

Opereta, muzikál a iné

Inšpiráciu pre založenie témy som našla v tohoročných You Tube - áckych videách z silvestrovských, či novoročných koncertov elitných operných spevákov. Mnohí z nich na prelome rokov už tradične vystupujú v divadlách po celom svete a so svojimi fanúšikmi oslavujú príchod Nového roka pri ľúbivých operetných, či muzikálových melódiách. Predpokladám, že aj v priebehu roka sa fanúšikovia tohto žánru radi vrátia do sveta rozprávok, peknej hudby a sveta, kde sa väčšinou všetko skončí happy endom.

Už som si zvykla na Porade pripájať hudbu, ktorá ma v tej ktorej chvíli poteší a urobí mi dobre. Ak sa nájde aj niekto ďalší, kto na preliečenie života občas potrebuje aj objatie takýchto tónov, budem sa tešiť spolu s ním pri jeho výbere. Ak nie, budem sa kurírovať sama.

Na Porade sú zastúpene takmer všetky žánre hudby, aspoň si myslím, tak prečo nie aj opereta a muzikál?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Valčake, prosím Ťa, z čoho sú tie ukážky( myslím tie menej známe) ? Doplň prosím Ťa, ak vieš, nech je v téme aj trochu didaktiky.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...na porovnanie..

1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

[QUOTE=Petra Nová;1630716]Valčake, prosím Ťa, z čoho sú tie ukážky( myslím tie menej známe) ? Doplň prosím Ťa, ak vieš, nech je v téme aj trochu didaktiky.



..podobný príbeh ako -My Fair Lady- o.i. herečka, ktorá stojí oproti na začiatku je Teri Torday-dublérka Angeliky v nahoodetých scénach
2 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Muzikál Děti ráje - Decibely lásky

3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tak, dnes mám náladu presne na túto pieseň.

Muzikál A Little Night Music - Send in the Clowns, skladateľa Stephena Sondheim

3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake



...nedalo mi to nepridať
2 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

Meggi 1 Pozri príspevok
.....A ešte...vďaka za túto tému
Ja súhlasím a pripájam sa k téme. Tiež môžem muzikál...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ako tak surfujem po Porade, zisťujem, že čas zimných infekcií je tu a veľa ľudí zaľahlo s chorobami. Pre tých, čo popri chorobe hľadajú občas rozptýlenie na Porade a natrafia na túto tému, ponúkam dobový humor z 50 - tych rokov minulého storočia. Singin' in the Rain. Asi sa nedá nezasmiať na scénkach z hudobného filmu „Spievanie v daždi“ a je príjemné vidieť a počuť Gena Kellyho v najznámejšej scénke tohto filmu.





P.S. Niektoré videá sa dajú spustiť klepnutím na oznam .... prehrať v službe YouTube.
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...Díííííííky veru zadávateľke za tú nádhernú tému. Namiesto toľkých "krvákov, akčných filmov, by som uvítala operety. Milujem ten žáner a šanson Edith Piaf,


Charles Aznavour, Mirei Matie....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Petra Nová Pozri príspevok
Pre tých, čo popri chorobe hľadajú občas rozptýlenie na Porade a natrafia na túto tému

našťastie nie popri chorobe ale tak o polnoci, hádaj, kedy potom idem spať?
Najmä keď sa chytím na tvoju návnadu v podobe Glenn Close, škoda preškoda, že jej nerozumiem Spieva nádherne, vôbec som o tom nevedela. Hádaj koľkokrát som si ju pustila?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake



...rada by som počula váš názor...mne sa náramne páči!!!!
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

1 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Môj favorit je Drakula. Nemôžem si pomôcť, pre mňa je Hůlka jednotka.
Staršie muzikály ako My Fair Lady alebo Cats - úžasné. K tomu netreba ani komentár. Stačí si len vychutnať.
1 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

[QUOTE=Petra Nová;1633520]Ako tak surfujem po Porade, zisťujem, že čas zimných infekcií je tu a veľa ľudí zaľahlo s chorobami.


Paráda!!!
Ja už som vyzdravela
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Vidíš, aká jednoduchá rovnica.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať