Zavrieť

Porady

Nárok na vrátenie dane.

Za minulý rok mi zamestnávateľ zrazil preddavok na daň zo závislej činnosti.Ale zo živnosti som nevykázal žiadny čiastkový základ dane (bol som v strate),možem si v daňovom priznaní žiadať o vrátenie dane?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
oldov Pozri príspevok
Za minulý rok mi zamestnávateľ zrazil preddavok na daň zo závislej činnosti.Ale zo živnosti som nevykázal žiadny čiastkový základ dane (bol som v strate),možem si v daňovom priznaní žiadať o vrátenie dane?
Bez uvedenia konkrétnych čísel to môžeme len tipovať.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
oldov Pozri príspevok
Za minulý rok mi zamestnávateľ zrazil preddavok na daň zo závislej činnosti.Ale zo živnosti som nevykázal žiadny čiastkový základ dane (bol som v strate),možem si v daňovom priznaní žiadať o vrátenie dane?
stratu zo zamestnania z podnikania nemôžeš "umoriť" s príjmom zo závislej činnosti. Aký základ dane si mal zo závislej činnosti ? (hrubá mzda - poistné)
Naposledy upravil veronikasad : 29.01.11 at 06:15

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
oldov Pozri príspevok
Zavislá č.:Zakld dane 2659,26 a zapl.daň 119,01
Živnosť: strata 700eur
Máš nárok na uplatnenie celoročnej NČZD, ktorá je vyššia ako tvoj základ dane zo závislej činnosti. Preto ti DU pri správne vyplnenom DP zrazenú daň zo závislej činnosti vráti. Stratu z podnikania si môžeš umoriť v nasl. zdaň. obdobiach, ak vykážeš zisk z podnikania.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
oldov Pozri príspevok
Ja si nechcem znížiť stratu,ale neviem či mi vrátia daň!
prečítaj si ešte raz predchádzajúci príspevok.

Nárok na vrátenie dane.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.