Zavrieť

Porady

strata, daňový bonus

Dobrý den, chcela by som sa poradiť tento rok sme "dosiahli" daňovú stratu.
Máme nárok na daňový bonus na dieťa?
Zároveň sa chcem spýtať či vôbec vypĺňame v daňovom priznaní X.oddiel-výpočet dane podľa 15 zákona? mám uviesť na r.69 0? alebo -10000? alebo nič?

Za rady vopred pekne ďakujem.

MG
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
mgorcsakovszka Pozri príspevok
Dobrý den, chcela by som sa poradiť tento rok sme "dosiahli" daňovú stratu.
Máme nárok na daňový bonus na dieťa?
Zároveň sa chcem spýtať či vôbec vypĺňame v daňovom priznaní X.oddiel-výpočet dane podľa 15 zákona? mám uviesť na r.69 0? alebo -10000? alebo nič?

Za rady vopred pekne ďakujem.

MG
§ 33
Daňový bonus
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
ďakujem. takže mám nárok. takže skúsim požiadať o vrátenie.

A prosím ten -základ dane resp. stratu uvádzam v r.69?

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
mgorcsakovszka Pozri príspevok
ďakujem. takže mám nárok. takže skúsim požiadať o vrátenie.

A prosím ten -základ dane resp. stratu uvádzam v r.69?
A z čoho si vyčítala, že máš nárok? Z príspevku vychádza jednoznačné nie.

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu. Melnick
§ 33
Daňový bonus
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) 123) a vykázal základ dane /kdežto Ty si základ dane nevykázala, Ty si vyprodukovala stratu./(čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
.............

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Je to strašné, keď už ani čítať nevieme a musíme mať všetko polopate napísané.
Veľmi pekne ďakujem za podrobné vysvetlenie, áno sú aj taký ktorý žiaľ potebujeme takto podrobne.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
mgorcsakovszka Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za podrobné vysvetlenie, áno sú aj taký ktorý žiaľ potebujeme takto podrobne.
Už je jasné?

strata, daňový bonus

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.