Zavrieť

Porady

Windows 7 zamrzne pri instalacii...

Zdravim, mam maticnu dosku od Asusu, socket AM2, M2V.
Win 7 mi doteraz slapal v pohode. medzicasom som flashoval bios na najnovsiu verziu. vsetko bolo ok.
Kedze som cistil PC (format), chcel som nainstalovat opäť 7micku. A tu nastal problem...Windows 7 zamrzne pri instalacii - konkretne pri (Dokoncuje sa instalácia).

Cital som, ze niekto to riesil vymenou grafickej karty, ze 7micka niektore nemusi...Vyskusal som 3, no v tom to nieje...

Myslim, ze to bude v biose. Na nejakom fore som sa docital ze nejaky chlapik mal podobny problem, a nastavenim biosu tu chybu odstranil...Zial, co a ako nastavil, uz nenapisal...

Neviete poradit?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alf1 je offline (nepripojený) alf1

    alf1
    Ano, dal som aj format pri instalacii. instalujem ho n Ccko. disk mam rozdeleny...Ccko ma 40 GB...

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak sa nemýlim pri inštalácií windows na mieste ,kde je ponuka výberu diskov , kam sa má windows nainštalovať ,je aj ponuka obnoviť .Po stlačení sa obnoví ponuka diskov kam sa má windows nainštalovať.Ak po stlačení zmizne ponuka disku ,kam chceš inštalovať windows ,tak máš v biose zlé nastavenie čítanie disku.Ak to tlačidlo nepoužiješ ,dáš formátovať ,prebehne formát ,začne windows načítavať údaje z DVD , ale sa zvykne zastaviť lebo nebude poznať disk kam má nainštalovať a preto inštalácia skončí.Skús si disk pozrieť z botovacieho CD nejakého programu na správu diskov.

    alf1 je offline (nepripojený) alf1

    alf1
    Hmm no neviem ako ten disk ma byt nastaveny, ked XP tam ide nahodit...
    Vzal som disk a nainstaloval tam 7micku na inom PC.
    Potom som ho vlozil do mojho PC...no a pri starte zacne loadovat win az po myslim welcome screen a potom sa restartne...a tak dookola...proste sa nezapne....

    Tak neviem...

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak nainštaluješ win7 na inom PC ,inej doske ako máš ,tak nemusí nabehnúť ako sa to aj stalo.Netreba nainštalovať komplet win7 na inom PC a potom prehodiť disk do svojho.Takže urob to tak ,že nainštaluješ na inom PC win7 na svoj HDD iba po prvý reštart.Vtedy sú na HDD iba súbory windows a po reštarte pokračuje inštalácia dosky a ostatných komponentov,ktoré sú celkom iné ako na Tvojom PC.Takže ak win ponukne prvý reštart vypni PC a vyber disk.Potom by mal win7 nabehnúť a pokračovať v inštalácií.

    Ak máš nainštalované XP ,tak si z prostredia XP nainštaluj win7.Win7 uloží súbory XP myslím do súboru s koncovkou .old .

    alf1 je offline (nepripojený) alf1

    alf1
    Aj to som skusal...
    sice nepamatam predoslu verziu biosu, ale dal som tam starsiu a tiez nic...

    s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

    s.r.o.
    nechcem zakladat novu temu tak pisem sem pri instalacii W7 pita odomna ovladace lenze neviem ake ovladace ci od maticnej alebo co nevie niekto poradit?

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Pri ktorom kroku pýta tie ovládače.Zatiaľ sa mi nestalo aby win7 pýtal ovládače počas inštalácie.

    s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

    s.r.o.
    ako nahle mi nabehne to okienko instalacia stlacim ho a v tedy odomna pyta s cd alebo dvd driver

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Inštaluješ z prostredia windows alebo priamo z boot pri štarte.To okno si myslel :
    WIN7.jpg  

    s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

    s.r.o.
    toto co mas na obrazku instalacia priamo vo windowse teraz stahujem driveri na maticnu aj graficku ta neviem ci mi to vlastne pomôze

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Neviem ako inštaluješ a na aké PC.Skús inštalovať win7 z prostredia windows.Ak to robí pri štarte z boot ,tak sa pozri v biose na nastavenie disku.Zatiaľ som narazil iba na jedno staršie PC ,kde sa 7 nedala nainštalovať ,bola to chyba s procesorom.Skús si nainštalovať tento program a otestovať PC .Môžno sa dozvieš čo robí problém.
    http://www.microsoft.com/downloads/d...displayLang=cs

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    s.r.o. Pozri príspevok
    ako nahle mi nabehne to okienko instalacia stlacim ho a v tedy odomna pyta s cd alebo dvd driver
    Niečo tam musí byť napísané ,ak pýta to CD.Spusť inštaláciu z prostredia windows či potom to okno preskočí.Ako CD by som vložil CD od základnej dosky.
    Malo by tam byť napísané čo chce z toho CD nejaký názov ,že aký driver.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Veď klikni na browse a choď ďalej čo chce win hľadať.A pošli ďalšie okno.Možno tam bude názov .inf čo hľadá.Ak driver ,tak iba na CD od základnej dosky.Dúfam že ta inštalačka nie je chybná.Ešte stále si nenapísal ako inštaluješ.Ako som napísal spusť to z prostredia windows.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.