Zavrieť

Porady

Odvod DPH pri dovoze tovaru

Zdravím všetkých

mám takýto problém : som živnostník neplatca DPH a chcem doviezť tovar z krajiny ktorá nie členom EU Clo odvediem pomocou JCD ale ako je to s odvodom DPH musím sa stať kvôli tomuto dovozu platcom dane alebo sa odviesť aj bez toho čiže ako clo (čo sa týka toho dovozu suma je taká malá a moje obraty za rok k také nízke že stať sa platcom DPH by bolo pre mňa zbytočnou záťažou).

Ďakujem za rady

Dag
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nejde o záťaž, alebo nezáťaž. DPH budeš odvádzať, ak ten tovar dovezieš v hodnote nad 13 tis.EUR.
    Už sa to tu rozoberalo - pohľadaj v porade DPH

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    dagjanik Pozri príspevok
    Zdravím všetkých

    mám takýto problém : som živnostník neplatca DPH a chcem doviezť tovar z krajiny ktorá nie členom EU Clo odvediem pomocou JCD ale ako je to s odvodom DPH musím sa stať kvôli tomuto dovozu platcom dane alebo sa odviesť aj bez toho čiže ako clo (čo sa týka toho dovozu suma je taká malá a moje obraty za rok k také nízke že stať sa platcom DPH by bolo pre mňa zbytočnou záťažou).

    Ďakujem za rady

    Dag
    § 21
    Daňová povinnosť pri dovoze tovaru


    (1) Daňová povinnosť pri dovoze tovaru vzniká

    a) prepustením tovaru do colného režimu voľný obeh,
    b) prepustením tovaru do colného režimu aktívny zušľachťovací styk v systéme vrátenia,
    c) ukončením colného režimu dočasné použitie s čiastočným oslobodením od cla,
    d) pri späť dovážanom tovare prepustením do colného režimu voľný obeh z colného režimu pasívny zušľachťovací styk,
    e) nezákonným dovozom tovaru,
    f) odňatím tovaru colnému dohľadu.
    g) v ostatných prípadoch, keď vznikne colný dlh pri dovoze tovaru.


    (2) Daňová povinnosť pri tovare podľa odseku 1 vzniká dňom prijatia colného vyhlásenia na prepustenie tovaru do príslušného colného režimu alebo dňom, v ktorom colný dlh vznikol iným spôsobom ako prijatím colného vyhlásenia. Daň je splatná v lehote pre splatnosť cla podľa colných predpisov.

    (3) Pri tovare prepustenom do colného režimu dočasné použitie s čiastočným oslobodením od cla sa daň vypočíta vo výške, v akej by sa vypočítala pri tomto tovare, ak by tovar v okamihu prepustenia do colného režimu dočasné použitie s čiastočným oslobodením od cla bol prepustený do colného režimu voľný obeh.

    Registračná povinnosť

    § 4

    (1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.

    Neregistrujete sa. Pre Vás je dôležitý obrat 49 790 €, ide o dovoz

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    KEJKA Pozri príspevok
    nejde o záťaž, alebo nezáťaž. DPH budeš odvádzať, ak ten tovar dovezieš v hodnote nad 13 tis.EUR.
    Už sa to tu rozoberalo - pohľadaj v porade DPH
    Určite??? To sú mi novinky.

    Odvod DPH pri dovoze tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.