Zavrieť

Porady

prevod jednoosobovej sro + zmena konatela

Ahote poradaci, potrebovala by som vasu pomoc
Som jedinym majitelom a zaroven konatelom jednoosobovej sro. Tuto potrebujem celu previest na inu osobu a vzdat sa aj funkcie konatela. Zatial som sa dopatrala po takyto postup:

1. Zmluva o prevode obchodneho podielu v sro - 2x, overene podpisy
2. zapisnica z VZ, kde bude uvedene, ze ako jediny spolocnik suhlasim s prevodom obchodneho podielu a zaroven sa vzdavam funkcie konatela a zaroven je menovany novy konatel - 2x, overeny podis (moj)
3. pisomne vzdanie sa funkcie konatela - 2x, neovereny podpis (moj)
4. uplne znenie zakladatelskej listiny (kde prepisem vsetky zmeny, v tomto pripade to ale potom vyznieva, ze spolocnost zalozil ten, na koho ju idem prepisat) - alebo iba nejaky dodatok k zakladatelskej listine, kde bude presne uvedene, ktory bod listiny sa ako meni a od akeho datumu ? - 2x, overeny podpis (ak uplne znenie, tak uz novy majitel, ak dodatok tak ja? alebo?)
5. vyhlasenie noveho majitela - 2x, overeny podpis
6. podpisovy vzor noveho majitela - 2x, overeny podpis
7. samozrejme sa meni aj spravca vkladu, takze aj prehlasenie spravcu vkladu - 2x, neovereny podpis
8. navrh na OR - zmenove tlacivo - 1x, overeny podpis.

Viete mi prosim niekto pomoct?
Velmi pekne dakujem.
Usporiadat
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

myslím, že to robíte zbytočne komplikovane. Ja by som to urobila takto:

1. Zmluva o prevode obchodneho podielu v sro - 2x, overene podpisy OK
2. zapisnica z VZ, kde bude uvedene, ze ako jediny spolocnik suhlasim s prevodom obchodneho podielu a zaroven sa vzdavam funkcie konatela a zaroven je menovany novy konatel - 2x, overeny podis (moj)
-namiesto zápisnice z VZ - rozhodnutie jediného spoločníka o udelení súhlasu na prevod OP na osobu, ktorá nie je spoločníkom, o odvolaní a vymenovaní konateľa - 2x podpis neoverovať
3. pisomne vzdanie sa funkcie konatela - 2x, neovereny podpis (moj) - netreba
4. uplne znenie zakladatelskej listiny (kde prepisem vsetky zmeny, v tomto pripade to ale potom vyznieva, ze spolocnost zalozil ten, na koho ju idem prepisat) - alebo iba nejaky dodatok k zakladatelskej listine, kde bude presne uvedene, ktory bod listiny sa ako meni a od akeho datumu ? - 2x, overeny podpis (ak uplne znenie, tak uz novy majitel, ak dodatok tak ja? alebo?) - úplné znenie zakladateľskej listiny ako jediný spoločník bude uvedený nový spoločník, prvý konateľ ostane. Nie je potrebné overovať. 1x
5. vyhlasenie noveho majitela - 2x, overeny podpis - vyhlásenie nového jediného spoločníka podľa 105a Obch. zák. - 1x, podpis overiť
6. podpisovy vzor noveho majitela - 2x, overeny podpis - stačí 1x
7. samozrejme sa meni aj spravca vkladu, takze aj prehlasenie spravcu vkladu - 2x, neovereny podpis - správca vkladu sa samozrejme nemení, svoju úlohu splnil pri založení spoločnosti.
8. navrh na OR - zmenove tlacivo - 1x, overeny podpis.

Zmenu konateľa nezabudnite oznámiť na živn. úrad do 15 dní od rozhodnutia jediného spoločníka.

Všetko dobré.
8 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
zk24 Pozri príspevok
Tak, presny termin padol na 15.8.2011, vsetky datumy vo vsetkych dokumentoch su s tymto datumom, vsetky urady sa obehaju v jeden den.

Zopakujem, ide o:
- prevod podielu v jednoosobovej s.r.o.
- zmena konateľa (z pôvodneho spolocnika na noveho spolocnika)
- zmenu sídla spolocnosti

Mam to pripravene takto:

Navrh na OR1x, overený podpis novým konateľom OK

Prílohy k návrhu:
1.Rozhodnutie jediného spoločníka, 2x, podpísané pôvodným konateľom, neoverený podpis. podpisuje spoločník, nie konateľ!!!! aj ke´d je to tá istá osoba....
Rozhodnutie zahrna:
.....a.O prevode obchodného podielu spoločnosti na osobu, ktorá nie je spoločníkom
.....b.O odvolaní a vymenovaní nového konateľa spoločnosti
.....c.O zmene sídla spoločnosti
.....d.O zmene zakladateľskej listiny

2.Zmluva o prevode obchodného podielu 2x, podpisy overené oboma stranami OK
3.Vyhlásenie jediného spoločníka a podpisový vzor konateľa1x overený podpis nového konateľa toto by som odporučila rozdeliť na 2 dokumenty
4.Zakladateľská listina – úplné znenie, 1x neoverený podpis nového konateľa odporúčam min v 2 vyhotoveniach, aby mohol OR 1x založiť do zbierky listín
5.Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti 1x, neoverené podpisy oboch vlastníkov nehnuteľnosti, s prílohou LV z katasterportal.sk OK



Môžete mi to prosím odobriť, dúfam uz naposledy, dakujem
3 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

potrebujete rozhodnutie jediného spoločníka o odvolaní starého a vymenovaní nového konateľa, podpisový vzor nového konateľa (nie je podmienkou zápisu zmeny v OR) a zmenový formulár (kolok 66 eur, so ZEP-om 33eur). Zmenu musíte tiež oznámiť na živn. úrad (zmena nie je spoplatnená).

Všetko dobré.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
uhm - to sú presne tie 4 mesiace. Ja som tiež tak počítala, ale zdržal ma DU.
Včera mi prišla odpoveď, že k vydaniu súhlasu DU potrebuje dátum podania návrhu na výmaz.
Ale podľa mňa k návrhu na výmaz potrebujem priložiť súhlas DU s výmazom.
Kocúrkovo?
Ved ja som napísala v žiadosti, že likvidáciu ukončujem k 31.3.2011, podať som to chcela 18.4. - presne tri mesiace od zverejnenia oznámenia o likvidácii vo Vestníku.
Tak teraz čakám, ako sa DU vysporiada s mojou odpoveďou-námietkou.
DU - južné Slovensko.

To sú teda riadni BLBCI ! Ako môžme podať Návrh bez Súhlasu ? Musíš ich presvedčiť, že je to nevyhnutná príloha návrhu a jednoducho bez toho sa to nepodáva, lebo to OR odmietne. Ozaj je tu na SK Kocúrkovo. Mne s to takto darí získať súhlas skôr...
Len tak na margo tohto, mňa včera dokúril do nepríčetnosti list môjmu klientovi včera z nášho DÚ. Totiž oznámila som na živnostenský úrad zmenu trvalého bydliska konateľa a požiadala som JKM o oznámenie na DÚ a aj sa tak stalo. Počúvaj : Oznámenie zmeny cez JKM nebude DÚ akceptovať, pokiaľ sa nedoloží Zápisnica z VZ ! To už aj zmenu trvalého pobytu chcú mať v zápisnici ? Alebo aby doložil výpis z OR.
Podľa mňa JKM vznikli preto, aby sa odbremenili ľudí od papierovačiek, duplovačky oznamov a buzerácie, no je to ešte horšie. Myslím si, že si pracovníci DÚ takto umelo vytvárajú zbytočnú a hlúpu prácu. A robia to z našich daní !!!! mali by ich ozaj riadne pretriediť potom by na takéto hlúpe úkony nebolo treba vedúcich a ani podriadených.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
slabikar Pozri príspevok
cize zakladatelsku listinu netreba?
príloha do OR - vždy treba úplné znenie ZL.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
slabikar Pozri príspevok
cize zakladatelsku listinu netreba?

Pri každej je zmene ZL alebo SZ je povinnosť prikladať aj úplné znenie či už ZL alebo SZ.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
s celým návrhom ideš na podpis k notárovi.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
slabikar Pozri príspevok
no do frasa, pokutu davaju automaticky, alebo to je na zvazeni?
lebo mne doteraz z ORSR neprislo rozhodnutie o zmene konatela, len nahodne som klikol na orsr.sk a tam som si vsimol ze zmena vykonana je. no zmena konatela nastala uz pred 3 tyzdnami.
berie sa to ako 15 kalnedarnych alebo pracovnych dni?
zivnostensky nehlasi automaticky na danovy urad tu zmenu? kdesi to pisali ze ano
Na oznámenie zmeny konateľa na ŽÚ Ti netreba výpis z OR. Dôležitá je Zápisnica z VZ alebo rozhodnutie JS. Na ŽU sa počíta 15 kal. dní od konania VZ. Možno prižmúria očko... Inak poslednú dobu radi dávajú pokutu... Tvár sa, že si si to pomýlil a 15 si myslel od vykonania v OR. Možno to pomôže.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

mohli by ste mi prosim skontrolovat Rozhodnutie jediného spoločníka?

Dochádza k bezodplatnému prevodu obchodného podielu v jednoosobovej sro na nového spolocníka. S týmto súvisí aj zmena konatela, vzhladom k tomu ze povodny spolocník je zároven konatelom a novy spolocník preberie funkciu konatela takisto.

Stací to rozhodnutie takéto? Alebo tam musí byt spomínané aj ze sa mení zároven zakladatelská listina?

Ak bude dochadzat aj k zmene sidla spolocnsoti (bola v byte stareho spolocnika a pojde do bytu noveho), da sa to spravit tiez pri tejto prilezitosti? Mohla by som to dopisat do tohto rozhodnutia?



Dakujem.
Z rozhodnutia musí byť jasné ku ktorému dňu odvolávaš a menuješ konateľa.
V rozhodnutí daj aj schválenie úplného znenia.
Aj zmenu sídla tam môžeš doplniť pri tejto príležitosti.
Nezabudni na Súhlas vlastníka k novému sídlu + LV /alebo nájomná zmluva/
Vieš že môžeš ušetriť 50 % pri elektronickom podaní do OR
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
A k akemu dnu mam dat odvolanie/vymenovanie konatela? Ked tam dam trebars fixny datum 1.8.2011, s akym datumom podpisat Zmluvu o prevode obchodneho podielu? Chceme aby sa to udialo naraz - zmena spolocnika, konatela, sidla.

Ako prve musi byt asi rozdhodnutie. tam dam kludne aj dnesny datum. A potom podpis zmluvy o OP a vymenovanie konatela dam trebars 1.8.2011, moze to byt tak?
Všetko datuj napríklad 25. 7. 2011 rovnakým dátumom, alebo 1. 8. 2011 čo Ti lepšie vyhovuje. Len v takomto prípade zmluvu nemôžu podpísať skôr, /najskôr v ten deň, snáď som to dobre napísala/
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
zk24 Pozri príspevok
A k akemu dnu mam dat odvolanie/vymenovanie konatela? Ked tam dam trebars fixny datum 1.8.2011, s akym datumom podpisat Zmluvu o prevode obchodneho podielu? Chceme aby sa to udialo naraz - zmena spolocnika, konatela, sidla.

Ako prve musi byt asi rozdhodnutie. tam dam kludne aj dnesny datum. A potom podpis zmluvy o OP a vymenovanie konatela dam trebars 1.8.2011, moze to byt tak?
Starého konateľa odvolá jediný spoločník a nového vymenuje v deň Rozhodnutia jediného spoločníka. Takisto Prevod OP datuj na tento deň.
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
zk24 Pozri príspevok
... tam musí byt spomínané aj ze sa mení zároven zakladatelská listina?....
Áno, musí.
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
zk24 Pozri príspevok
Ano, a v tej poslednej moznosti "o zmene zakladatelskej listiny" vypisem uuuuuuuuuuuplne vsetky detaily co sa zmenili medzi Zakladatelskou listinou povodnou a novym uplnym znenim, ano? ...sídlo, konatelia, spolocníci....
Nie, tie zmeny budú len v úúúúúúúúúplnom znení ZL.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Ospravedlnujme sa ez sa pytam jednu vec zo siedmich stran , ale chcem si byt na tisic percent ista, nech to nepokazim. Poverili ma tym, a ja nemam ani len zaklady pravnickeho vzdelania, nic...

takze do rozhodnutia napisem iba ...som rozhodol o zmene zakladatelskej listiny, a bodka? Nemusim vypisovat ako znel povodne ten clanok predtym a ako znie teraz?

Ked sme menili sidlo s inou spolocnosotu tak sme do Rozhodnutai jedineho spolocnka pisali....

ja jozko mrkvicka som rozhodol o zmene sidla spolocnosti a o zmene zakladatelskej listiny.

1. zmena sidla spolocnosti:
Povodne sidlo:
Nove sidlo:

2. zmena zakladatelskej listiny:
Clanok II. Sidlo spolocnosti:

povodne znenei:
Sídlom spolocnosti je Jantárova 5, Bratislava

nove znenie:
Sídlom spolocnosti je Diamantova 8, Pezinok


Takze to, co je modrym, v Rozhodnuti jedineho spolocnika byt nemusi vobec, ano? Ja uz totiz neviem ci chapem

Nie nemusíš to takto vypisovať ja to robím takto :

... rozhodol..... o zmene zakladateľskej listiny, ktorá tvorí nedeliteľnú súčasť Rozhodnutia jediného spoločníka. A týmto sa už nezaoberaj
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Tak a som pri zakladatelskej listine

Pre pripomenutie - menime sidlo, jedineho spoločníka a tým aj jediného konateľa.
Cerveným povodný text, zeleným nový text

Názov:
Zakladatelská listina obchodnej spolocnosti ABC sro.
Zakladatelská listina obchodnej spolocnosti ABC sro, úplné znenie

Článok II. Sídlo spoločnosti
Sídlom spolocnosti je Jantárová 8, 851 01 Bratislava
Sídlom spolocnosti je Diamantova 9, 850 5 Bratislava

Clánok VI. Spolocníci spolocnosti a ich vklady
(1) Jediným zakladatelom a spolocnikom spolocnosti je:
Katarína L., narodena 01.01.1970, r.c. 11111111/1111, bytom.....

(2) Zákl.imanie spolocnosti je vytvorene výlučne peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom výška vkladov jednotlivých spoločníkov je:
Katarína L., 5,000 €

(6) Správcom vkladov je zakladateľ a spoločník Katarína L., nar.: 01.01.1970, r.č. 111111/1111, trvale bytom ......


(1) Jediným zakladatelom a spolocnikom spolocnosti je:
Ján S., narodený 01.01.1980, r.c. 222222/2222, bytom.....

(2) Zákl.imanie spolocnosti je vytvorene výlučne peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom výška vkladov jednotlivých spoločníkov je:
Ján S., 5,000 €


(6) Správcom vkladov je zakladateľ a spoločník Katarína L., nar.: 01.01.1970, r.č. 111111/1111, trvale bytom ......
Mení sa????

Clánok IX. Konatelia spolocnosti
(2) Za prvého konatela bol ustanovený:
Katarína L., r.c., bytom......


(2) Do funkcie konatela bol ustanovený:
Ján S., r.c., bytom.....




Podpis: Katarína L. Mení sa???


Zmenila som prosim Vas nieco zle?
Dakujem.
Správcu vkladu daj terajšiu osobu. Ostatné je dobre.

Na záver ZL napíš : Úplné znenie ZL vyhotovila konateľka /nová/ spoločnosti, V.... dňa.....
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Takže

Navrhovatel:
1. ABC sro. Adresa stará alebo nová? stará na 1. strane

Sídlo:
To je asi jasné, výmaz staré, zápis nové. [COLOR="rgb(139, 0, 0)"]áno [/COLOR]

Štatutárny orgán, konateľ:
Meno, adresa, datum narodenia, r.c. to je jasné, dalej ale: [COLOR="rgb(139, 0, 0)"]vymazať starého zapísať nového so všetkými údajmi [/COLOR]

Zápis:
Den vzniku funkcie: 1.8.2011
Den skončenia funkcie: prázdne [COLOR="rgb(139, 0, 0)"]asi ako som ti radila doladiť dátumy 1. 8. [/COLOR]
Spôsob konania: V mene spoločnosti koná a podpisuje konateľ samostatne

Výmaz:
Deň vzniku funkcie: 6.5.2010 (podľa www.orsr.sk)
Deň skončenia funkcie: 1.8.2011 alebo 31.7.2011?
Spôsob konania: V mene spoločnosti koná a podpisuje konateľ samostatne - ked je zapis a vymaz to iste, treba to tam vobec davat? [COLOR="rgb(139, 0, 0)"]toto tam nemusíš vypisovať, ak nemení
[/COLOR]
Spoločníci
Meno, adresa,.... jasné, ale:

Zápis:
Výška vkladu: 5000 € ?
Rozsah splatenia vkladu: 5000 € ? [COLOR="rgb(139, 0, 0)"] O.K. výška vkladu sa vypisuje len na strane spoločníkov. [/COLOR]

Výmaz:
Výška vkladu: 5000 €
Rozsah splatenia vkladu: 5000 € O.K.


Udaje obsiahnute v tomto navrhu na zapis zmeny ..... navrhujem zapisat ku:
1.8.2011 [COLOR="rgb(139, 0, 0)"]nedávaj žiadny dátum
[/COLOR]
Vyhlasujem, ze vsetky udaje su pravdive......
Podpisuje stary alebo novy konatel?

[COLOR="rgb(139, 0, 0)"]podpisuje ten konateľ,kto v čase podania návrhu konateľom je. Ak si datovala 1.8. 2011 a návrh sa podá po 1.8. tak už nový konateľ. Musí to takto byť. Nič sa nemôže robiť pred 1.8. [/COLOR]


Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

Všetko je v texte
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Tak, presny termin padol na 15.8.2011, vsetky datumy vo vsetkych dokumentoch su s tymto datumom, vsetky urady sa obehaju v jeden den.

Zopakujem, ide o:
- prevod podielu v jednoosobovej s.r.o.
- zmena konateľa (z pôvodneho spolocnika na noveho spolocnika)
- zmenu sídla spolocnosti

Mam to pripravene takto:

Navrh na OR1x, overený podpis novým konateľom

Prílohy k návrhu:
1.Rozhodnutie jediného spoločníka, 2x, podpísané pôvodným konateľom, neoverený podpis. Rozhodnutie zahrna:
.....a.O prevode obchodného podielu spoločnosti na osobu, ktorá nie je spoločníkom
.....b.O odvolaní a vymenovaní nového konateľa spoločnosti
.....c.O zmene sídla spoločnosti
.....d.O zmene zakladateľskej listiny

2.Zmluva o prevode obchodného podielu 2x, podpisy overené oboma stranami
3.Vyhlásenie jediného spoločníka a podpisový vzor 1x overený podpis nového konateľa
4.Zakladateľská listina – úplné znenie, 1x neoverený podpis nového konateľa
5.Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti 1x, neoverené podpisy oboch vlastníkov nehnuteľnosti, s prílohou LV z katasterportal.sk



Môžete mi to prosím odobriť, dúfam uz naposledy, dakujem

Áno je to úplne všetko v poriadku.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
myslím, že sa dáva vyhlásenie konateľa o zmene adresy.
A v tej časti vypíš všetky údaje nanovo a daj vymazať pôvodné údaje, len zmena adresy podľa mňa nestačí.
Ovšem pri jedinom spoločníkovi by to mohlo prejsť, ja som mala prípad troch spoločníkov, tak tam to bolo treba upresniť.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
No meno, priezvisko a toto tam vypisem, to je jasne, bez mena by to vyzeralo asi cudne.

Ale robi sa vyhlasenie? Budem robit totiz rozhodnutie jedineho spolocnika o zemen adresy. Tak spravit este take podobne Vyhlasenie? Treba to overit u notara?
Rozhodnutie o zmene adresy trvalého pobytu sa nerobí. Vyhlásenie sa robí, ako píše KEJKA. + úplné znenie samozrejme. Rozhodnutie urobíš o zmene sídla spoločnosti.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
No, v tom nebude problem, ze by to mu nerozumel. Ja mu to prelozim do anglictiny ustne. Doveruje mi. Len som myslela ze ci nemoze notar namietat, ze podpisuje nieco po slovensky a vidi na nom ze ani netusi ktory dokument notarovi podat...
Zuzka, ja tam dávam takúto hlavičku do toho vyhlásenia :

Vyhlásenie
podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z., ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška 25/2004 Z.z.

Toto podpíše konateľ spoločnosti. /je to vlastne jeho čestné vyhlásenie, naformulovať to už zmákneš určite.../
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Tym ze sa meni bydlisko spolocnika/konatela ideme menit aj sidlo sro. Takze na živnostenskom sa musi zmena bydliska nahlasit do 15 dni, a zmena sidla sro do 15 dni od rozhodnutia ORSR? Takze to nedokazem vybavit naraz? Musim ist teraz rychlo na živnostensky urad, a potom zmenit sidlo a zasa ist na zivnostensky este raz?
Veru to sa nedá naraz.
1. ohlásiť zmenu pobytu na živnostenskom
2. podať zmenu TP a sídla do OR
3. zmenu sídla spoločnosti oznámiť ŽÚ + 3.- Eur kolok , DÚ, .....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať