Zavrieť

Porady

Reklamácia bez bločku....

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom reklamácie. Asi pred dvoma týždňami som chcela reklamovať topánky. Problém nastal, keď som zistila, že neviem, kde mám od nich bloček. A hoci mám od nich krabicu aj záručný list, v predajni mi ich odmietli vziať. Preto som sa obrátila na vedúcu danej predajne s prosbou o vystavenie nového bločku na základe údajov zo záručného listu (dátum kúpy, e.č. obuvi, pečiatka danej predajne, čas kúpy som si pamätala a aj cenu)... Dnes mi však bolo telefonicky oznámené, že bloček mi z centrálneho registra danej firmy odmietli vystaviť...
Neviete mi prosím poradiť, či sa s tým dá ešte niečo robiť, alebo jednoducho so záručným listom ale bez bločku proste nemám šancu to vyriešiť?...
Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Bez bločku nemáš šancu...skús ich niekomu predať

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Môžte to skúsiť so záručným listom, ešte lepšie by však bolo, ak ste za tovar platili platobnou kartou - v tom prípade priložíte výpis, z ktorého bude jasné, že ste tovar kupovali.

    SpoLenka je offline (nepripojený) SpoLenka

    SpoLenka
    draik Pozri príspevok
    Môžte to skúsiť so záručným listom, ešte lepšie by však bolo, ak ste za tovar platili platobnou kartou - v tom prípade priložíte výpis, z ktorého bude jasné, že ste tovar kupovali.
    Áno, túto možnosť poznám, ale akurát v tomto prípade som zaplatila hotovosťou.... A so záručným listom, ale bez bločku/výpisu mi ich reklamovať odmietli....

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Stačí aj záručný list. Predsa na záručnom liste je dátum kúpy a aj pečiatka predajne v ktorej si to kúpila, nie ? Reklamuje sa na základe bločku alebo na základe záručného listu, ak je ovšem patrične vyplnený. Predajca si môže vyhľadať tvoj bloček vo svojom programe podľa dátumu a sumy. Paragraf a zákon ti teraz nepoviem, ale pozri na stránke SOI.

    SpoLenka je offline (nepripojený) SpoLenka

    SpoLenka
    dan Pozri príspevok
    Bez bločku nemáš šancu...skús ich niekomu predať
    predať asi nie, keďže som ich chcela reklamovať, pretože sa "rozpadli"...

    SpoLenka je offline (nepripojený) SpoLenka

    SpoLenka
    jess Pozri príspevok
    Stačí aj záručný list. Predsa na záručnom liste je dátum kúpy a aj pečiatka predajne v ktorej si to kúpila, nie ? Reklamuje sa na základe bločku alebo na základe záručného listu, ak je ovšem patrične vyplnený. Predajca si môže vyhľadať tvoj bloček vo svojom programe podľa dátumu a sumy. Paragraf a zákon ti teraz nepoviem, ale pozri na stránke SOI.
    Na záručnom liste je dátum kúpy, pečiatka predajne, veľkosť a e.č. topánky... Suma je len na krabici od nich... Problém je však v tom, že predajca mi odmietol vyhľadať bloček... A teraz som v úzkych... Ale ďakujem, skúsim pohľadať na stránkach SOI....

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    SpoLenka Pozri príspevok
    predať asi nie, keďže som ich chcela reklamovať, pretože sa "rozpadli"...
    Po dvoch týždňoch sa ti uplne rozpadli boty??..To čo boli z papiera?

    SpoLenka je offline (nepripojený) SpoLenka

    SpoLenka
    dan Pozri príspevok
    Po dvoch týždňoch sa ti uplne rozpadli boty??..To čo boli z papiera?
    jasne, že sa nerozpadli po dvoch týždňoch.... ale napísala som, že pred dvoma týždňami som ich chcela reklamovať... sú to značkové zimné čižmy, a nosila som ich dohromady 4 mesiace, čiže vydržali cca 1 rok = 1 sezóna...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.