Zavrieť

Porady

odmena predseda, ekonomka

Pekný deň, všetkým poraďakom.
aká je bežná výška odmeny predsedovi, a ekonomke, v SVB, tehlová bytovka s 36bytmi? V meste do 40.000 obyvateľov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    IvanPK Pozri príspevok
    správca má za správu 244 EUR/mesačne....ale on z toho platí kuriča, ktorý kúri v našej kotolni.
    No vidíš vlastníci bez problémov daju za káblovku alebo internet 16-20 eur mesačne a vy čo sa im budete starať celý mesiac o bývanie a zvelaďovať a zhodnocovať im dom a tým aj byty dostanete za jeden byt/mesiac tak cenu dobrého obedu s pivom...Až uvidíš tie účty za telefony, benzín na vybavovačky, internet, tlačiareň, kopírku, program pre ekonomku, šanony, papier atď, atď
    a to nehovorím o ostaných povinnostiach mimo réžie ...budeš úplne v obraze Veľa zdaru.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Stefan2005, Heni, verkaz, Llívia, sito, Mária27
    6

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    To si musíte sami navrhnúť a odsúhlasiť. Je to práca náročná, tak ju treba ohodnotiť.
    Tu nezáleží na tom v akom je to meste a aká je to bytovka.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Dávam do pozornosti tento blog.
    http://blog.etrend.sk/mihalblog/2011...lne-poistenie/
    Ak majú štatutári za výkon funkcie v orgánoch spoločenstiev schválené odmeny, aj nepravidelné, pre SVB vyplývajú povinnosti prihlásiť takýchto štatutárov do SP ako zamestnancov.

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    Okresné mesto 15.000 obyvateľov
    SVB 24 byt. jednotiek
    Odmena predseda 66 € /hrubá/, schválené členskou schôdzou

    callyisto je offline (nepripojený) callyisto

    callyisto
    verkaz, ďakujem, beriem to ako samozrejmosť.
    tokoska, dúfam, že som to správne pochopil 66€/24=2,75€=82,84Sk/byt/mesiac

    Doplňujúce info, aktuálny stav:
    predseda 0Sk/byt/mesiac, ekonomka 100Sk/byt/mesiac t.j. 119,50€/mesiac.
    Ekonomka má okrem účtovníctva, a internet bankingu, na starosti aj zostavenie harmonogramu a zabezpečenie odborných prehliadok a skúšok, ktoré sú robené dodávateľsky.
    Aký je Váš názor? Je to pre ekonomku dosť, veľa, málo?

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Doplňujem :
    - mesto má 23 000 obyvateľov
    - spoločenstvo má 64 bytov
    - mesačná odmena predsedu 16,50 Eur
    - mesačná odmena účtovníčke 106,00 Eur
    - mesačná odmena člena rady 3,50 Eur
    - štvrťročná odmena za odpisovanie spotreby vody 20,00 Eur
    - mesačná odmena údržbára (kontrola vchodov, výmena žiaroviek, drobné opravy) 10,00 Eur

    Uvádzané sumy sú v čistom (bez dane).

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    toto ma zaujíma, prosím Vás o informácie od 1.6.2011 sa budeme spravovať sami a doterajší správca pre nás zamestnával kuriča 30 EUR/mesačne, za upratovanie 90 EUR/mesačne a teraz nevieme koľko si mám navrhnúť ako predseda a pre účtovníčku.....30 bj, samostatná kotolňa....

    callyisto je offline (nepripojený) callyisto

    callyisto
    verkaz, ďakujem, za doplnenie.
    Ak to je možné prosím ostatných doplniť v brutto, aby sa dalo porovnať.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    - predseda 20,40
    - účtovníčka 131,00
    - člen rady 4,40
    - odpisovanie vody 24,80 (štvrťročne)
    - údržbár 12,40

    Uvažovali sme aj o upratovačke, ktorá by za 1 vchod, v ktorom je 8 podlaží dostávala mesačne 95,00 Eur, bez dane by mala 77 Eur.
    So všetkými máme uzatvorenú dohodu o vykonaní práce, kde spoločenstvo ešte odvádza 0,8% úrazové poistenie a 0,25 do garančného fondu.
    Pretože si spravujeme sami, platíme to z poplatku za správu bytov.

    Myslím si, že to nebude veľa, ak si ako predseda navrhneš najmenej 1 euro za l byt mesačne a účtovníčke 2,50. Ber to ako môj návrh s je to najnižšia suma.
    Naposledy upravil verkaz : 04.02.11 at 19:14

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    verkaz Pozri príspevok
    Doplňujem :
    - mesto má 23 000 obyvateľov
    - spoločenstvo má 64 bytov
    - mesačná odmena predsedu 16,50 Eur
    - mesačná odmena účtovníčke 106,00 Eur
    - mesačná odmena člena rady 3,50 Eur
    - štvrťročná odmena za odpisovanie spotreby vody 20,00 Eur
    - mesačná odmena údržbára (kontrola vchodov, výmena žiaroviek, drobné opravy) 10,00 Eur

    Uvádzané sumy sú v čistom (bez dane).
    Trochu divoké 106 : 16,55 = 6,42. Kto je zodpovedný pred zákonom?

    Dnes som videl toho maliara, čo susednému domu vybielil účet, 50 000 euro. Usmev na tvári, mobil v ruke, asi zháňal nejakú podnikateľskú aktivitu. Jasné, že pri tom mal aj mesačnú mzdu, ktorú nemusel vrátiť a 50 000 euro???

    Opravár televízora účtuje opravu. Päť euro, plus 50 euro, spolu 55 euro.

    Zákazník: Čo je tých 5 euro?

    To je súčiastka,

    A čo je tých 50 euro?

    To je za to, že viem kde tá súčiastka patrí. A vy môžete bezstarostne sledovať televízor.

    O svoje sa treba starať, aj pri televízore. Aby to malo nejaký výzor.

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    správca má za správu 244 EUR/mesačne....ale on z toho platí kuriča, ktorý kúri v našej kotolni.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Budeš to mať dosť zložité ak nechceš zvýšiť poplatok za správu. Skús si to podeliť a ešte si nechaj rezervu na telefón, poštovné, kancelárske potreby a pod.
    My máme mesačný príjem za správu 230 Eur (3,65) za jeden byt a sám vidíš odozvy na môj príspevok.
    Doporučujem Ti radšej nasadiť vyššie, ťažko sa potom zvyšuje, lebo doba je zlá a ľudia ešte viac.

    callyisto je offline (nepripojený) callyisto

    callyisto
    Ďakujem všetkým za vyjadrenie, skôr by som uvítal, viac reálnych príkladov, spolu s počtom bytových jednotiek, a počtu obyvateľov, pre lepšie porovnanie.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Halli Pozri príspevok
    ...Vierka ..to si ho teda ohodnotila strašne slabo...to môže robiť rovno upratovačku asi ste sa nepochopili, čo všetko bude mať Ivan v náplni práce ...
    U nás má predseda SVB 2 EUR/mesiac/byt (od 7/2010, predtým mal 50 SKK, čo bolo 1,66 EUR) a účtovníctvo je zadarmo (a roky boli zadarmo aj kancelársky papier, náplň do tlačiarne a nervy pri zháňaní informácií kvôli riešeniu problémov). (Halli, to sme sa ohodnotili strašne slabo, že ?)
    Bytov je 7. Tie 2 EUR stačia, pokiaľ sa nič nedeje. Ale keď treba niečo vybavovať cez telefón (vodu, úver, revízáka...), tak mesačnú odmenu predseda pretelefonuje.
    Takže pri stanovení odmeny treba prihliadať aj na to, či budeš (IvanPK) mať "firemný" mobil alebo vlastný.
    (Teraz operátori už ponúkajú aj "akcie" "bez viazanosti", teda že sa vezme telefón, mesačne sa neplatia žiadne pravidelné poplatky. Platí sa len to, čo sa skutočne prevolá.)
    Výdavky na cestovné lístky, príp. benzín (ak budeš používať vlastné auto) si môžeš nárokovať cez cestovný príkaz ako cestovné náhrady, na ktoré máš nárok ako orgán právnickej osoby v zmysle zákona o cestovných náhradách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.