Zavrieť

Porady

Ako začať podnikať?

Dobrý deň.
Chcela by som začať podnikať v oblasti stravovania a služieb. Nemám žiadne skúsenosti s podnikaním. Momentálne som na úrade práce a chcela by som získať aj dotáciu od štátu. Neviem ako by som mala postupovať ďalej,nemám ani živnosť vybavenú a len dva týždne som na úrade práce. Poradí mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    MimiSami Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Chcela by som začať podnikať v oblasti stravovania a služieb. Nemám žiadne skúsenosti s podnikaním. Momentálne som na úrade práce a chcela by som získať aj dotáciu od štátu. Neviem ako by som mala postupovať ďalej,nemám ani živnosť vybavenú a len dva týždne som na úrade práce. Poradí mi niekto?
    Musíš byť najmenej evidovaná 3 mesiace, aby si dostala dotáciu na podnikanie.

    Dáš si žiadosť o dotáciu, vypracuješ alebo dáš si vypracovať podnikateľský zámer na Tvoju konkrétnu činnosť v ktorej budeš podnikať a vyčísliš to zariadenie, na ktoré chceš, aby Ti dotáciu poskytli. V prvom rade budeš potrebovať registačnú pokladňu, no a potom vyčísliš napr. kancelársky nábytok, koberec.........Neviem čo chceš konkrétne robiť, porozmýšľaj.

    Živnostenský list budeš vybavovať až potom. Zájdi si na ÚPSV a R, na oddelenie príspevkov a poraď sa, určite Ti vyjdú v ústrety.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    MimiSami Pozri príspevok
    dobrý den.
    vedel by mi niekto povedat kolko je dotácia v levickom okrese? Kolko musím byt evidovaná na úrade práce aby som dostala dotáciu a mohla si podat žiadost?
    Už som Ti písala, že musíš byť najmenej evidovaná na ÚPSV a R 3 mesiace, aby si mohla požiadať o príspevok na podnikanie.

    MimiSami Pozri príspevok
    a ešte by som potrebovala vediet,že na aký druh živnosti poskytujú v tom levickom okrese dotáciu?
    To Ti tu nikto nepovie. Mení sa to podľa momentálnej potreby.
    Zájdi na ÚPSV a R, oddelenie príspevkov a spýtaj sa pracovníčiek, tie Ti budú môcť dať fundovanú odpoveď, čo sa týka druhu živnosti, i výšky príspevku.
    Ale i tak Ti nepovedia presnú čiastku, len od - do. Tá presná čiastka bude záležať od členov Správneho výboru, ako posúdia Tvoj podnikateľský zámer.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    arizona, pepsikova, Danielle369, Mária27, rodina1
    5

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Dúfam že máš nejaké financie,lebo z dotácie neotvoríš reštauráciu, ved len vybavenie kuchyne ťa bude stáť velké peniaze, zariadenie z nerezu a pod...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Výška dotácie je rôzna podľa krajov, a pevne stanovená. Myslím si, že na zariadenie reštaurácie tá dotácia z ďaleka nepostačuje.

    MimiSami je offline (nepripojený) MimiSami

    MimiSami
    chcela by som otvorit reštauráciu na dost frekventovanom mieste. Čiže potrebujem všetko zariadenie do kuchyne a stoly zo stoličkami. tá dotácia od štátu zavisí od čoho. vie niketoaj aká je výška dotácie,či záleží v čom sabude podnikat a na kolko vyčíslené sú náklady?

    MimiSami je offline (nepripojený) MimiSami

    MimiSami
    Čo všetko by mal obsahovat ten podnikatelský zámer? Vie mi niekto poradit aspon nejaké body podla čoho by som mala postupovat?

    MimiSami je offline (nepripojený) MimiSami

    MimiSami
    dobrý den.
    vedel by mi niekto povedat kolko je dotácia v levickom okrese? Kolko musím byt evidovaná na úrade práce aby som dostala dotáciu a mohla si podat žiadost?

    MimiSami je offline (nepripojený) MimiSami

    MimiSami
    a ešte by som potrebovala vediet,že na aký druh živnosti poskytujú v tom levickom okrese dotáciu?

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...mimisami, ty chceš podnikať??...šak vybehni na gúglik, zadaj upsvar levice a tam ti všetko pekne povedia-len prečítaj...lebo tu ti asi nestačí....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.