Zavrieť

Porady

Dôchodca a daňové priznanie 2010

Dobrý deň,
chcela by som sa poradit, ak dôchodca (bol nim uz 1.1.2010) pracoval v roku 2010 na prac.zmluvu a uhrn jeho prijmov bol za rok 2010 2400,- Eur zo zavislej cinnosti, platil teda preddavky a tiez bol zamestnany na dohodu a bola mu strhavana zrazk.dan, ma narok na vratenie dane? Ak ano, tak akym sposobom to ratat, kedze presiahol 50 % NČ..

Ďakujem
Usporiadat
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

prosim Vas, vyplnam DPFO dochodcovi - mala príjmy za rok 2010 presne 2000€ a dan odviedla preddavkovo 380€
chcem aby sa jej ta dan vratila, lebo mala prijem mensi ako polovica NCZD. V danovom priznani na riadku 45 uvediem teda 0 ? Teda že povinnost platit dan je 0...
prosim poradte. vdaka
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

áno, presne tak
0 0
Bartošová Milada Bartošová Milada
Kvaka ďakujem veľmi pekne za rýchlu a výstižnú odpoveď, pekný deň prajem
0 0
belajanica belajanica

belajanica je offline (nepripojený) belajanica

brikina Pozri príspevok
prosim Vas, vyplnam DPFO dochodcovi - mala príjmy za rok 2010 presne 2000€ a dan odviedla preddavkovo 380€
chcem aby sa jej ta dan vratila, lebo mala prijem mensi ako polovica NCZD. V danovom priznani na riadku 45 uvediem teda 0 ? Teda že povinnost platit dan je 0...
prosim poradte. vdaka
v tomto prípade,keď je úhrn príjmov dochodcu nižší ako 2012,85 a dochodok vyšší ako 4025,70, neberiem do úvahy výšku dochodku??? ďakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

belajanica Pozri príspevok
v tomto prípade,keď je úhrn príjmov dochodcu nižší ako 2012,85 a dochodok vyšší ako 4025,70, neberiem do úvahy výšku dochodku??? ďakujem
nie, pretože príjem do výšky 2012,85 je oslobodený od dane
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Tamila Pozri príspevok
nie, pretože príjem do výšky 2012,85 je oslobodený od dane
.. upresním .. nie je oslobodený od dane (normálne sa daň aj vyčísli).. ale sa neplatí .. viď §46
Daňová povinnosť je 0
2 0
belajanica belajanica

belajanica je offline (nepripojený) belajanica

ďakujem za odpovede :-) pekný deň
0 0
Anna2411 Anna2411

Anna2411 je offline (nepripojený) Anna2411

Dobrý deň. Mám pred sebou potvrdenie o príjme z brigády starobnej dôchodkyne 353€ daň §35 - 67€. Má uviesť rozdiel medzi výškou dôchodku aNČ do riadku37 alebo nie? Minulý rok dokladala aj potvrdenie zo soc. poistovne o výške dôchodku aj vypĺňala riadok 29 A ďakujem za trpezlivosť s nami menej skúsenými.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anna2411 Pozri príspevok
Dobrý deň. Mám pred sebou potvrdenie o príjme z brigády starobnej dôchodkyne 353€ daň §35 - 67€. Má uviesť rozdiel medzi výškou dôchodku aNČ do riadku37 alebo nie? Minulý rok dokladala aj potvrdenie zo soc. poistovne o výške dôchodku aj vypĺňala riadok 29 A ďakujem za trpezlivosť s nami menej skúsenými.
Anna2411 a ostatní "menej skúsení" - čo tak prečítať si aspoň predchádzajúce príspevky v tejto téme. Postup vrátenia dane u SD - s uplatnením § 46 je vysvetlovaný x-krát - nielen v tejto téme ...
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

ahojte, chcem si len odsuhlasit... Študent má dva príjmy.
1. 1200€ a preddavkova dan, uplatnil si NCD
2. 240€ a preddavkovádn, 192 azrážková dan

uhrn prijmov nepresiahne 2012,85€ teda nemusí podávat DP, ano?
A ak by podal DP,tak vsetky dane sa mu môžu vrátit, aj tá zrážková, áno?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
brikina Pozri príspevok
ahojte, chcem si len odsuhlasit... Študent má dva príjmy.
1. 1200€ a preddavkova dan, uplatnil si NCD
2. 240€ a preddavkovádn, 192 azrážková dan

uhrn prijmov nepresiahne 2012,85€ teda nemusí podávat DP, ano?
A ak by podal DP,tak vsetky dane sa mu môžu vrátit, aj tá zrážková, áno?
áno
2 0
luciadr luciadr

luciadr je offline (nepripojený) luciadr

Dobrý den,
malý dotaz: ked vyplnam DP na DRSR, riadok 45 sa automaticky vyrata, mam tam aj napriek tomu dat nulu? Hlasi mi potom logicke chyby...a pritom dochodca pracoval v roku 2010 na dohodu a zarobil menej ako 1/2 NČ (odviedol zrazkovu dan,ktora by mu mala byt teda cela vratena). Rovnako mam problem aj pri odpocitatelnej polozke, na ktoru dochodca nema narok, aj tak mi ju v riadku 37 automaticky vyratuva.ignorovat to? nemate niekto podobny problem? dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

luciadr Pozri príspevok
Dobrý den,
malý dotaz: ked vyplnam DP na DRSR, riadok 45 sa automaticky vyrata, mam tam aj napriek tomu dat nulu? Hlasi mi potom logicke chyby...a pritom dochodca pracoval v roku 2010 na dohodu a zarobil menej ako 1/2 NČ (odviedol zrazkovu dan,ktora by mu mala byt teda cela vratena). Rovnako mam problem aj pri odpocitatelnej polozke, na ktoru dochodca nema narok, aj tak mi ju v riadku 37 automaticky vyratuva.ignorovat to? nemate niekto podobny problem? dakujem
Akú výšku dôchodku si uviedla na r. 29 ? zaškrtla si ano v r.28 ?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
luciadr Pozri príspevok
Dobrý den,
malý dotaz: ked vyplnam DP na DRSR, riadok 45 sa automaticky vyrata, mam tam aj napriek tomu dat nulu? Hlasi mi potom logicke chyby...a pritom dochodca pracoval v roku 2010 na dohodu a zarobil menej ako 1/2 NČ (odviedol zrazkovu dan,ktora by mu mala byt teda cela vratena). Rovnako mam problem aj pri odpocitatelnej polozke, na ktoru dochodca nema narok, aj tak mi ju v riadku 37 automaticky vyratuva.ignorovat to? nemate niekto podobny problem? dakujem
Ak je dôchodca poberateľom starobného dôchodku od 1. 1. daného roku, treba zakliknúť aj riadok 28. Potom už nevypisuje NZČD.
3 0
luciadr luciadr

luciadr je offline (nepripojený) luciadr

ano, 28 som zaskrtla a uviedla som vysku dochodku 3480,- eur. takze vysku dochodku nezadam? a tym padom mi nechodi odpocit. polozku a necham iba zaskrtnuty riadok 28?
a zivot.poistku uvadzat? ci nie?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

luciadr Pozri príspevok
ano, 28 som zaskrtla a uviedla som vysku dochodku 3480,- eur. takze vysku dochodku nezadam? a tym padom mi nechodi odpocit. polozku a necham iba zaskrtnuty riadok 28?
a zivot.poistku uvadzat? ci nie?
Daj tam tú skutočnú výšku dôchodku, riadok 45 sa automaticky vypočíta, až na riadku 54 bude 0. Odpočítateľnú položku mu vypočíta ako rozdiel 4025,70 a 3480. To je v poriadku.
0 0
luciadr luciadr

luciadr je offline (nepripojený) luciadr

Cize v riadku č.37 mam nechat rozdiel vypocitany z NČ a dôchodku? Ci nechat prazdne, aj ked mi hlasi log.chybu?Bo som niekde citala,ze sa tam ma vynechat riadok 37 a tiez dat nulu na riadok 45. Uz som z toho magor ))
0 0
luciadr luciadr

luciadr je offline (nepripojený) luciadr

Teraz citam v dan.priznani,ze riadok 29 vyplnam len ak sa uplatnuje znizenie zakladu dane a to sa neuplatnuje,bo ma prijem nizci ako 1/2 NC, cize potom mi uz ani tu polozku v riadku 37 nevyhadzuje,lenze hlasi log.chybu v riadku 29 pre zmenu )))))
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

luciadr Pozri príspevok
Teraz citam v dan.priznani,ze riadok 29 vyplnam len ak sa uplatnuje znizenie zakladu dane a to sa neuplatnuje,bo ma prijem nizci ako 1/2 NC, cize potom mi uz ani tu polozku v riadku 37 nevyhadzuje,lenze hlasi log.chybu v riadku 29 pre zmenu )))))
Vyplníš riadok 29, lebo úhrn dôchodkov je nižší, ako je suma 4025,70€. Potom v riadku 36 máš základ dane, v riadku 37 rozdiel 4025,70 a 3480, teda riadok 37 vypĺňaš, riadok 43 vypĺňaš, bude tam suma z riadku 37, riadok 44 vypĺňaš, bude tam základ dane z riadku 36 znížený o sumu z riadku 43, riadok 45 vypĺňaš, bude tam vypočítaná daň a až na riadku 54 dáš 0.
0 0
luciadr luciadr

luciadr je offline (nepripojený) luciadr

Kvaka,dakujem krasne a do riadku 41 mozem dat zivotku 144 eur,vsak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať