Zavrieť

Porady

Fa z ČR za služby - samozdanenie u neplatiteľa/platiteľa DPH

Ahojte, prehrýzla som sa témami o DPH, ale nenašla som odpoveď na môj problém. Ako zaúčtuje neplatiteľ DPH fa z ČR za služby (za webhosting ap.) a teda záväzok voči daň. úradu z titulu DPH? Čo v prípade, ak faktúra obsahuje DPH ČR a nedá sa s dodávateľom dohodnúť vystavenie fa bez DPH, z akého základu sa potom DPH platí? Daňové priznanie - vypĺňa sa r. 11 a podáva do 25. nasledujúceho mesiaca, však?

Ako je to v prípade samozdanenia u štvrťročného platiteľa DPH? Samozdanenie uvedie do riadneho štvrťročného daňového priznania?

Overujem si, či som to správne pochopila, lebo s DPH len začínam a mám v tom riadny zmätok . Vopred vám ďakujem za odpovede. Porada je suuuuuuuuper !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Pred prijatím tejto služby si sa mala registrovať podľa §7a na príslušnom DÚ, dostala by si kartičku s IČ DPH, ktorou by si sa preukázala firme v ČR a ten by vystavil faktúru bez DPH. Čo sa týka DP DPH tak postupuješ podľa §78.3 teda podáš DP a odvedieš DPH nasledujúci mesiac.
    Áno, štvrťročný platiteľ postupuje tak ako si napísala.

    renča123 je offline (nepripojený) renča123

    renča123
    Ďakujem, IvoM, na daň. úrade sme sa samozrejme zaregistrovali, aj DP podali a uhradili, chcela som si overiť, či sme to urobili správne. Problém mám s jednou fa, že česká firma nám vystavila faktúru s DPH (20,83 + 20%, t.j. spolu 25 €) a keď sme chceli opravu, dali nám fa bez DPH, ale na 25 € základ, DPH 0. Opraviť na 20,83, DPH 0, to neboli ochotní. Problém je v tom, že už predtým sme urobili DP (vysoký dátum) a do DP sme dali základ 20,83 z pôvodnej fa, daň. povinnosť 3,95. Potrebujem s tým niečo urobiť pred uzatvorením roka (bolo to v 2010) a neviem čo.

    A ešte tá otázka zaúčtovania. Pri platiteľovi je to samozrejme
    5xx, 343 / 321, ale ako dostanem DPH do účtovníctva pri neplatiteľovi? Fa s 0% DPH (nemám na mysli tú vyššie opísanú) je 5xx / 321 a oproti čomu mám dať tú 343?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    DPH je pre teba náklad a účtuješ ho tam kde základ dane, a čo sa týka tej prvej veci tak dodatočné DP.

    Fa z ČR za služby - samozdanenie u neplatiteľa/platiteľa DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.