Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

To je dobrý postreh korela s tou otázkou, kedy sú počas dňa pocity úzkosti a strachu najntenzívnejšie a celkové prehodnotenie svojho stavu, či sa nejedná o druh vyhorenia.
Ak tieto pocity trvajú hneď od rána a spánok je zlý, plytký, prerušovaný - treba hľadať lekára.

Sú ľudia, čo v minulosti trpeli rôznymi druhmi neurotických porúch a aj sa liečili a naučili sa rozoznávať svoje pocity natoľko, že sami vedia prehodnotiť stav, či pomože terapia, autosugestívne cvičenie, alebo treba opäť nasadiť liečivá. Takúto skúsenosť však nik nenadobudne čítaním fór, treba si to odžiť.

Myslím, že bmwx je na dobrej ceste, lebo si to uvedomuje a začal o tom rozprávať. Je veľa aspektov, ktoré môžu problém zhoršiť alebo zlepšiť. Je to v prvom rade rodina a blízky kruh ľudí, naša práca a spokojnosť s ňou, vzťahy, fyzická kondícia.
Čo pomáha jednému, druhého môže ničiť a práve preto je odborník dobrý na to, aby vyhodnotil nezaujato situáciu.
1 0
Zoltan Miklos Zoltan Miklos

Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac
z mojho uhla pohladu psychologicke problemy ako napr. panicka porucha, ci depresie mozu byt "dedicne" avsak nie geneticky, skor prostredim, ci uz rodinnym, alebo sirsim prostredim ludskej spolocnosti.

podvedome presvedcenia a mechanizmy chovania su vstepovane do cloveka v utlom detstve svojim okolim. ked sa dieta narodi v dysfunkcnej rodine vstrebe zo svojho okolia nespravne presvedcenia a vytvori si tym nespravny sebaobraz, ktory sa moze prejavit rovnakou psychologickou poruchou, aku mali/maju rodicia (napr. depresivne dieta ak jeden z rodicov ma depresiu).

Je vsak zbytocne obvinovat rodicov za to, ze cloveku dali nespravnu vychovu resp. nespravny sebaobraz (napr ja mam velmi silny pocit menejcennosti nie len vdaka svojim rodicom). Kedze va:csinou samotni rodicia boli vychovavani v problematickom (dysfunkcnom) rodinnom prostredi sa mi nevedeli, ake mentalne modely predavaju dalej svojim detom.

Mi vsetcia sme hlboko ovplyvneni prvou aj druhou svetovou vojnou prave vdaka vychovy od svojich rodicov a spolocnosti.
Tak isto nas silno ovplyvnilo obdobie socializmu, aj ked sme sa uz v socializme nenarodili. Mentalne modely, presvedcenia, ktore sme ziskali od nasich rodicov nas podvedome ovplyvnuju kazdodenne. Mnohi z nas maju napr. podvedome presvedcenie, ze 'peniaze su spinave', len preto, lebo za sociku do nas hustili, aka je burzoazia skazena.

Kazdy sa spravame podla mentalnych modelov ziskanych zvonku a niektore nam sposobuju radost, niektore zase trapenie. Tieto mentalne modely (t.j. myslienkove pochody) a presvedcenia sa daju zmenit. Nie vsak tabletkami...

Ja som nikdy svoje psychologicke problemy neriasil tabletkami. Tabletky su dobre ana kratkodobe potlacenie neziaducich priznakov, neriesia vsak pricinu problemov, ktora tkvie v negativnych presvedceniac a myslienkovych pochodoch (ktore si casto navzajom protirecia).

Ked sa chces naozaj zbavit svojich problemov, musis objavit tieto nespravne presvedcenia a pretransformovat ich (napr. ako som uz predtym spominal Brandon Bays - Cesta, alebo ine, napr Byron Katie - The Work).

Bob Proctor (motivacny recnik) hovori: "Nemozeme za to, ake mentalne modely zdedime od svojich rodicov. Je vsak na nas, ako si ich pretvorime."
1 0
Zoltan Miklos Zoltan Miklos

Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac
mirec zbirec Pozri príspevok
Zdravim vsetkych po case

Moj vyskum pokracuje dalej a chcel by som sa podelit s mojim najnovsim poznatkom/objavom web stranky. Najprv som si myslel ze to je opat dalsia marketingova kravina ako ziskat z ludi penge ale opak je pravdou. Zaroven sa mi potvrdzuje fakt ze nasa porucha je z vacsiny behavioralna naucena zalezitost.

Viac nebudem nikomu prezradzat a ovplyvnovat ho zbytocne. Kazdy si spravte nazor - vvv.anxietynomore.co.uk/

Vvv nahradte opat www (kua mam malo prispevkov)

PS-najprv som si precital zopar uryvkov na stranke (len tak preventivne ci to nie su nejake blaboly opat a potom mi to nedalo a kupil som si PDF knizku za nejakych par dolarov). Ten chlap (Paul David) je fakt macher. Cital som aj Lindena ale tento pan je ovela lepsi. Jednoducho a polopatisticky napisane ako sa mame spravat a ako zmenit svoje myslenie a reakcie na anxietu...

Zite dlho a slobodne. Live your life O
suhlasim, vsetko je to o psychike a naucenych presvedceniach. konecne niekto, kto v tom nevidi iba akusi biochemicku dysfunkciu. psychiater ti predpise tabletky, aby si sa ti vyrovnali hladiny hormonov, ale neodstrani pricinu kolilsanie hladiny napr. serotoninu alebo adrenalinu.
hormony ti lietoaju, pretoze mas potlacane emocie a presvedcenia, ktore si navzajom koliduju. treba ich odhalit a transformovat a vyrovnaju sa ti hladiny hormonov a nepotrebuje zrat tu chemiu...
treba si vyjasnit vsetky tie presvedcenia o menejcennosti a odpustit si sebe aj inym. tak, ako sme si postupom casu v zivote vytvorili nejaky sebaobraz, tak isto si ho mozeme pretvorit na lepsi a zdravsi a zbavime sa panickej poruchy aj mnohych inych chorob.
1 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Barbara Pozri príspevok
príčina je, že hladina serotoninu v mozgu je nízka. Z prvej ruky od psychiatra.
preto treba užívať lieky, ktoré tú hladinu vyrovnajú. napr. anidepresíva, ktoré vychytajú serotonin v tele.
kto trpí panickou poruchou, nie je cvok. to je iné kaffé
Nie je uz dnes pravda ze priama pricina PP je nizka hladina serotoninu. A toto mam tiez z pravej ruky od modernej psychiatricky (nova generacia psychiatrov). Povedala peknu vec - pred par rokmi sa PP ani nepoznala ako panicka porucha ale ako depresia. A preto sa liecila pomocou antidepresiv. Dnes uz je vyskum inde. Preto antidepresiva uz nie su plne ucinne. Je jasne ze ked si v srackach nejaku dobu a stale sa stresujes tak automaticky si znizujes hladinu serotoninu a potom antidepresiva ti pomozu. Ale neriesis pravu pricinu... Za par rokov mozno vsetci budeme mudri ked zisti moderna medicina kde je hacik.
Zaklad je ZLE naucena reakcia na stresove podnety. Ako je mozne ze ked sa zahlbis do nejakej oblubenej veci - precitas si perfektny motivacny clanok, knihu, alebo budes lustit krizovky, zasportujes si, tak PP je odrazu prec?? Ide o to ze zamestnas mozog peknou vecou ktora ta zaujima a zrekaxujes ho.

Precitajte si knihu od Tomana - debordelizace hlavy. Ten clovek nema panicku poruchu a predsa pise o tych istych veciach, o chaose v hlave a ze kde robi vacsina ludi chybu. Perfektna kniha ktora ti ukaze cestu.

Pacil sa mi jeden figel cloveka co tu pisal na fore, ze na relaxaciu pouziva zonglovanie. Vsak to je super finta pre mozog, ktory sa musi sustredit len na jednu vec a to lopticku a neriesi ine veci...toto je recept >> sustredit sa na prijemne veci a neriesit otazky co ked, mozno a ine otazky ktore ta vedu len k dalsim otazkam a polemikam...

Drzte sa
1 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Suhlasim ze nie som doktor ani profik. Ale to nie je predsa vela ludi ktori si presli peklom a urobili webove portaly a teraz pomahaju ludom. Ja som tiez stal pred problemom pred troma rokmi ktory som v zivote nepoznal a vola sa panicka porucha.
Najprv som hladal na webe a ucil sa. Isiel som k psychiatricke ktora prave riesi tieto veci a povedal som jej co som nastudoval a konzultoval som to s nou.

Bol som pred polemikou:
1/ budem jest bobule ala xanax a ine
2/ alebo sa budem snazit hladat prirodnejsiu verziu ktora nie je navykova resp.hladat vhodnu terapiu.

Vybral som si dvojku. Uznavam ze aj moj vyvoj ma postupnost ale dosiel som na vela veci.
V poriadku teda, sorry ze to vyznelo ako prednasanie. OPRAVA - su to moje nazory. Toto predsa nie je forum odbornikov...Chcem len pomahat. Tak ako som zacal na tomto fore a pomohlo mi, tak aj ja teraz sa snazim pomahat.

Snazil som sa uviest aspon poznatky na ktore som dosiel. A na KBT predsa nie je nic narocne. Vsak preto asi Prasko vydava svoje knizky pre nas aby sme si ich citali a pomohli nam.

Alebo mame druhu moznost a to ze tu budem vyplakavat ako mi je zle a to asi nikomu nepomoze?? Vsak nech si ludia vyskusaju rozne techniky a volne dostupne vyzivove doplnky. Nikoho nenutim len zdielam poznatky.

PS: som za objektivnu kritiku buchac ale ked mi niekto napise ze som blbec, to nie.
Naposledy upravil mirec zbirec : 23.04.12 at 23:17
1 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

ja som to tiež riešilad slov " vzchop sa!", cez homeopatiká, dokonca som bola aj u liečiteľky. dnes už chápem, že moje telo mi dávalo najavo, že nevládze ( žila som 20 rokov v stresujúcom manželstve). asi máš pravdu, na každého zaberá niečo iné. prečítala som veľa kníh, o pozitívnom myslení, od dr. praška, od carnegieho...... ale stále to nepomáhalo. dnes sa už do ničoho nesilím, neplávam proti prúdu, ale po prúde..... veď kto môže vedieť, či to, čo ho v živote čaká je pre neho dobré alebo zlé????
po svojich skúsenostiach som dospela k týmto 5 bodom:
Modlite sa!
k Bohu, k vyššej sile, k niečomu, čo si myslíte, že je tu pre vás. nie len večer pred spaním, automatické pohybovanie pier, ae zastavenie sa počas dňa na krátku modlitbu. dobrá modlitba by mala obsahovať: poďakovanie, prosbu, vloženie sa do rúk božích. ja som si svoju modlitbu napísala na malý papierik a mám ju stále pri sebe. ( nosím ju v peňaženke)
Zdravo jedzte!
nie pre každého je vhodná rovnaká strava. stačí pre začiatok: obmedziť cukor, biele pečivo, viac zeleniny a ovocia. pri každom jedle sa naň pozriem a spýtam sa sama seba: "Aké živiny mi dá toto jedlo?" čudovali by ste sa ako vám telo odpovie!
Cvičte!
pre začiatok stačí ráno Pozdrav slnku alebo 5 Tibeťanov. Telo už potom samo ukáže ( po mesiaci) čo chce, či ťa ťahá plávať, behať, jógu...... A prechádzky - na čerstvom vzduchu v každom počasí ( ja mám psa- takže toto musím:-)
Pracujte!
zbytočné polihovanie a poflakovanie sa je deprimujúce. Ak treba spať - spite, ak chcete pozerať televízor- pozerajte, len nestriedajte jednu činnsť s nechuťou za druhú. urobte si zoznam, čo vám treba spraviť, alebo, čo by ste chceli robiť, keby ste mali čas a v týchto "blbých" chvíľach ho vytiahnite
Milujte!
nemusí to byť vášnivá zamilovanosť do partnera ( veď koľkí žijú sami). stačí sa len zaujímať, dávať najavo pozornosť, starostlivosť, napr: : ku rodičom, súrodencom, domácim maznáčikom, priateľom, kvetom..... len nech je to živé, aby to cítilo vašu starostlivosť a oporu.

tak, ale som sa rozpísala, ale to je akési moje zhrnutie, z tých všetkých kníh, ktoré som prečítala. myslím, že na začiatok to pomôže.
mirec, prajem ti všetko dobré, ja sa svojich liekov zatiaľ nevzdám, ešte nie som na to pripravená, a tebe držím palce
1 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

navštív čím skôr psychiatra, pomôže ti, aspoň pre začiatok, neboj sa liekov, nastaví ťa na lieky a potom ich budeš znižovať, ale musíš niekde začať.
1 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

nie, nie si na tom až tak zle, ale ak chceš byť na tom horšie, tak sa tráp ďalej. keď máš choré hrdlo ideš k lekárovi, ke´d máš zlomenú nohu ideš k lekárovi, ked ťa bolí zub ideš k lekárovi. a prečo k nemu neísť, keď bolí duša??? keď máš narušenú psychickú rovnováhu? sú lieky, ktoré potláčajú tieto stavy, en ich účinok sa prejaví po 5-6 týždňoch. treba en vydržať a nájsť si dobrého psychiatra, ktorý sa ti bude venovať a nepošle ťa preč po 10 minútach s taškou liekov. skús pohľadať na nete, ja som spočiatku chodila k jednej "lekárke", ktorá ma napchávala cipralexom - tri roky - a moc mi nepomáhal, ale trocha pomohol. potom som sa odhodlala a šla k psychiatričke- bola som už fakt zúfalá - mala som šťastie natrafila som na super lekárku. keď k nej idem tak som tam aj hodinu. ale porozpráva sa so mnou, všetko ju zaujíma, aj čo mne sa zdá nepodstatné. Neboj sa, pomôžu ti, a pozri sa koľko tu je ľudí, všetci sa tým trápime. je to taká moderná civilizačná choroba. hlavne sa odhodlaj niečo s tým robiť, lebo ťa to utrápi a máš 20 rokov, život pred sebou, a chceš takto stratiť ďalšie roky???? Bojuj!!!!!
Naposledy upravil gymka : 26.04.12 at 16:24
1 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

pridala by som ešte nejaké rady pre "aktívnych " panikárov:
- gumička na ruku - pri znepokojivých myšlienkach natiahnuť a streliť - poriadne zaštípe a hned myslíte na niečo iné
- fyzická práca - upratovať, umyť okná, práca v záhrade, ....proste fyzicky sa unaviť. čítala som prieskumy, že ľudia, ktorí pracujú fyzicky, tak touto chorobou trpia len sporadicky
- počúvať rádio, televízor.... - nenechať čas myšlienkam
- spievať si pri práci - nie hity v angličtine, ale také klasické ľudové piesne napr. V hlbokej doline srnka vodu pije
- nepremýšľať - vyprázdniť si hlavu
- čítať ľahké veselé knihy, napr. halina pawlowská a iné
1 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

pripájam sa k tomu, čo napísala vierka, väčšinou sa neplatí, ak majú zmluvu s tvojou poisťovňou. ked s ňou budeš telefonovať, tak sa jej jednoducho opýtaj, ak je seriózna tak ti rada a milo odpovie. som rada, že si sa odhodlala. už to neodkladaj. toto je ako s chorým zubom, môžeš si pomôcť ako vieš, ale raz tam predsa budeš musieť ísť. držím palce a daj vedieť ako si dopadla.urobila si prvý krok.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
DomiQ Pozri príspevok
Dakujem pekne ze ste si precitali moj pribeh a pomohli ! vazim si to ! Zoberiem si vase rady k srdcu.Len mam taku otazku ...mam si najprv vyhladat psychologa a potom psychiatra? ci naopak ? ci ako to vlastne je? pozerala som si na nete z kosic jednu psychiatricku,dobre hodnotenie ma tak by som jej zajtra zavolala a objednala sa. a este taka otazka hm plati sa za jej sluzby? ked je sukromnicka??? TAk chcela som to zvladnut sama,s mojou zazracnou tabletkou magnesium..ale neda sa to .. nezvladam to a byt cele dni v strese,v panike...kontrolovat sa,fakt mi to uz lezie na nervyGymka: dakujem za tie rady aj ked je pravda ze doma skoro stale upratujem unavi ma to.. lenze nelahnem si o 10-tej ked som unavena ale az okolo 2 kym ma unava nezlozi uplne
Laicky povedané ...
Psychiater je na hlavu ..
Psychológ na dušu...
Spolupracujú vzájomne ...musia , teda mali by ...
...otázka , pýtaš sa na platby ....
No ako sa Ti dá odpovedať , ak nie je známa jej identita ???..........a na Jazere to nebude , tá jej ordinácia ...aspoň sa mi tak marí ...
Naposledy upravil buchač : 26.04.12 at 20:04
1 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

som rada, že si sa objednala, tak len vydrž. a ako je to s tými platbami?
1 0
Erika az Erika az

Erika az je offline (nepripojený) Erika az

Ako vidím je nás dosť, čo touto zákernou chorobou žijeme alebo sme žili.... Ja som dnes zdravá asi tak na 90 percent úplne sa to asi prekonať nedá.
Mne nepmáhali lieky ani čajíky ani iné homeopatické veci... Male som hrozné stavy mesiace som sa bála chodiť aj po ulici, vzdal som sa zamestnania, priaťelov, cigariet alkoholu a takmer aj jedla...
Chodila som po lekároch na vyšetrenia a ked mi už preskúmali celé telo a nenašli nič, poslali ma k psychologičke, keď mi povedala že problém bude vo "veži" hneď som sa uvedomila, som dosť silná a dominantná osobnosť a nechcelo sa mi veriť že by sami to mohlo stať ale predsa. Lieky mi nepomáhali len zaspávali. Ale vtedy sa mi už rúcal život a jediné čo ma motivovalo bol môj priateľ, vedela som že ak sa nepozbieram stratím ho tak som na seba začala pracovať...
KAŽDÝ KTO TRPÍ TOUTO CHOROBOU si musí uvedomiť že to vie kontrolovať a ovplyvniť !!!!! VŽDY!!! iné chorby sa nedajú ale psychické ano, lebo mozog vieme riadiť.
Ja som skúšala samú seba, prinútila som sa do vecí ktorých som sa bála, vždy som mala pocit že odpadnem... treba sa dostať čo najbližšie k hranici a preskočiť ju,,, uvidíte že ak nejakú situáciu prekonáte raz po druhýkrát sa jej už nebudete báť... mne to pomohlo!!!
treba chcieť žiť, a mať v niekom alebo niečom pevný motivačný bod!!!!!
Dnes to už riadim v pohode,,, len v kine a divadle mám na začiatku ked zhasnú svetlá trocha paniku ale predýcham to za 2 minuty lebo musím presvedčit mozog že tu chcem byť a že sa nič nemôže stať... (ale jediné čo mi ostalo je zvyk že, nech som bárskde vždy sa obzriem kde sú z miestností východy) ale inak pohoda...

Viem dobre pochopiť každého kto je v tom...
Držím palce k liečbe,
A pametajte vždy som šéf ja,, mozog bude robiť čo chcem ja!!!!!!!
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
NEBRAŤ DOSLOVNE !!!!!


DomiQ Pozri príspevok
Cawteeee ludia!
Čáááááu....
ako sa mateee?
...bolo aj lepšiééééééé.....
ako zvladate tieto horucavy ??
...ako táááák , s vyplazeným jazykom....
a ako sa citite ak nastane burka?
...kedy akoooooo......
jaaa aj dobre aj nie az tak velmi dobre.. vacsinou ste pisali,zee sa bojite tmy atd
...nemojíííííím , mám ochrancov....
... mam take otazky,napr.. neboli vas chrbat?
...ako vieš ???.....šak ma seklo , pod lopatkou bolíííí jak fras ....
nebolia vas niekedy k veceru len tak z nicoho nic ruky,nohy?
...z ničoho ani nie ......skôr od tej práce ......
taka ako keby brutalna unava?
...čo brutááálna ....že kúúúúúúa únava .....
pri namahavej praci sa nekontrolujete ako vam bije srdce
...ani nie , skôr niet času si ani vydýchnuť ...
a nasledne vas napadaju kade ake myslienky?
...a ešte akéééééé .....že doslovne hriešne ......že 9. Božie prikázanie .......
LUDIA PROSIIIM POMOOOC dajte dajake rady.. to neni normall,ze mam este dni kedy myslim na to najhorsieeee
....nemyslíííííí......
...vydržaj....môže byť ešte horšie ......
1 0
DomiQ DomiQ

DomiQ je offline (nepripojený) DomiQ

no ha ha ha
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka
pre alayu1
1. Načo cituješ, ak reaguješ hneď pod príspevkom? Dokonca dvakrát?
2. Aspoň raz by si mohla dakoho povzbudiť, nepamätám sa, že by som taký príspevok od teba čítala, opačných mraky.

Pozri Kukucka, ako klinicky psycholog nebudem predsa suhlasit s tym, aby ludia s psychickymi diagnozami, ktori maju indikovanu liecbu od profesionalnych lekarov, po precitani nejakeho prispevku na internete liecbu zahodili a dali sa na uzivanie nejakeho pripravku, ktory ani nie je schvaleny u nas. Tak to naozaj na takuto temu, odomna suhlasny prispevok citat nebudes.Inak je to bohapusta reklama.

Tento pripravok tu propagoval uz pred jeden a pol rokom.
Naposledy upravil alaya1 : 07.10.13 at 20:09 Dôvod: dopln.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka
No nebudem teraz spätne čítať všetky jeho príspevky a klikať na linky, či to bola, alebo nebola reklama. Mňa zaujal tým, že so sebou niečo robí, nielen chodí do lekárne ako do drogérie.
Mne je bližší postoj pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže.
A aby sme neboli celkom mimo témy, o tom, čo dokáže človek ak chce skúste čítať Norbekova.
Psychicke ochorenia, ku ktorym zaradujeme aj panicke poruchy, su ochorenia, ako kazde ine. Naviem, preco si ludia myslia, ze samoliecbou zvladnu toto ochorenie eliminovat, ci vyliecit. Nepopieram suhlas s tym, ze sa clovek zaujima o svoje ochorenie, studuje co je jeho pricinou, ale ludska psychika, cinnost ludskeho mozgu je velmi zlozity proces, do ktoreho ked vstupi laik,vykona viac zla, ako osohu. Neviem, ak niekoho boli slepe crevo, vie o tejto diagnoze dost, vie, ake su prejavy, aka ma byt liecba, ale urcite si nikto sam to crevo nevylieci, ci neoperuje. Preto sa cudujem, ze na psychicke ochorenia je kazdy druhy, ci je pekar, ci rusnovodic, odbornikom, ktory dokonca propaguje vyrobky, ktore ani nie su na nasom uzemi povolene.
P.S. ty si si proste musela do mna rypnut.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
kukučka
No nebudem teraz spätne čítať všetky jeho príspevky a klikať na linky, či to bola, alebo nebola reklama. Mňa zaujal tým, že so sebou niečo robí, nielen chodí do lekárne ako do drogérie.
Mne je bližší postoj pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže.
A aby sme neboli celkom mimo témy, o tom, čo dokáže človek ak chce skúste čítať Norbekova.
Psychicke ochorenia, ku ktorym zaradujeme aj panicke poruchy, su ochorenia, ako kazde ine. Naviem, preco si ludia myslia, ze samoliecbou zvladnu toto ochorenie eliminovat, ci vyliecit. Nepopieram suhlas s tym, ze sa clovek zaujima o svoje ochorenie, studuje co je jeho pricinou, ale ludska psychika, cinnost ludskeho mozgu je velmi zlozity proces, do ktoreho ked vstupi laik,vykona viac zla, ako osohu. Neviem, ak niekoho boli slepe crevo, vie o tejto diagnoze dost, vie, ake su prejavy, aka ma byt liecba, ale urcite si nikto sam to crevo nevylieci, ci neoperuje. Preto sa cudujem, ze na psychicke ochorenia je kazdy druhy, ci je pekar, ci rusnovodic, odbornikom, ktory dokonca propaguje vyrobky, ktore ani nie su na nasom uzemi povolene.
P.S. ty si si proste musela do mna rypnut.
Verím, že aj psychiatri musia z niečoho žiť. Keď už sami psychológovia nesúhlasia s ich prístupom k liečbe svojich pacientov, niečo nebude v poriadku. Psychiatri dnes dobre ryžujú z predpisovania liekov. Dostanú človeka do závislosti. Človek si pripadá ako narkoman.
Na pacientov nemajú čas. Akoby aj mali, keď každý desiaty človek ma Slovensku má založenú kartu u psychiatra.
Psychiatria je stále v plienkach. Dohady bez dôkazov. Sú dobrí akurát na predpispvanie oblbovákov. Je nádej, že takýmto spôsobom vrátia uzdraveného
človeka do života? Sotva. Iba neustále podporovanie farmabiznisu a ľudia neskutočne trpia.
Som za, aby ľudia boli sami aniciatívni a hľadali si aj svoju vlastnú cestu za informáciami. Mnohým sa podarilo vyjsť z mnohých dg aj bez lekárov.
Naposledy upravil korela : 05.12.13 at 08:36
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Za posledné 3-4 roky som prežila panický záchvat len pár krát, no pred dvoma týždňami sa mi to všetko vrátilo tak intenzívne, že ani v r. 2006 to až také nebolo. A ja som si myslela, že som sa s tým už "naučila žiť". NIE. Ale prečo to tu píšem....myslím, že som zistila príčinu. Zistiť príčinu bolo pre mňa vždy tak dôležité, že som si bola istá, že ak ju vedieť budem, budem sa vedieť na panické záchvaty pozerať inak a tak ich aj zvládať. To, čo som našla spoločné keď mi záchvaty začali v r. 2006 a teraz je: zmena zamestnania a s tým spojené necielené chudnutie. Čiže ide buď o túto kombináciu, alebo jedno z toho a s tým zvýšený stres v podvedomí (ja ho nepociťujem). Myslím, že by si to teraz hlavička mohla uvedomiť, že sa niet čoho báť. Veľa šťastia!
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

nina1671
možno by naozaj nebolo od veci založiť novú diskusiu na tému panická porucha, lebo tu sa už človek stráca a častp sa odchádza od témy
Prosím vás, netrhajte a nezakladajte novú tému, táto je príliš vzácna svojím obsahom. Nedeľte ju.
Je tu asi najväčšia koncentrácia informácií o PP zo všetkých fór, aj českých.
Že príde občas k nejakej výmene názorov medzi "odbornou" verejnosťou a trpiacimi bádajúcimi laikmi je iba na prospech celej diskusie.
Verím, že to pochopíte, i keď neskôr.
Ďakujem všetkým, čo ma iba trochu pochopili. Veď na koľko objavov aj v medicíne sa prišlo iba náhodou. Fleming...

Veľa šťastia pri hĺbaní a práce na sebe samom, vieru v seba a svoje sebapoznanie a vnímanie súvislostí. Verím, že drvivá väčšina z vás má po krk všetkých medikamentov, ktoré vás i tak z PP nevyliečia a zasahujú do CNS.
V liečbu psychiatrov a radám psychológov treba uveriť, až budú mať vedecký dôkaz o príčine vzniku PP. Zatiaľ ho nemajú, tak je snáď prípustné, aby každý schopný jedinec trpiaci touto veľmi nepríjemnou dg sám pátral po jej príčine. Ide o to, že každý normálny človek chce žiť zdravo a nespútaný liekmi.
Ako vidím lastovičiek začína pribúdať. Teší ma to.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať