Zavrieť

Porady

danove priznanie

Dobry den chcem sa na vas obratit s prozbou vlastne otazkou? ja som bola na pnke minuli rok od 21.6.2010 do 30.12.2010 a chcem sa spytat ci si moze na mna uplatnit dan.....dakujem ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    Dakujem takze je to pravda ze si moze na mna manzel uplatnit dan ?
    neuplatňuje si na teba daň, ale nezd.časť základu dane. A uplatniť si ju môže len v prípade, ak tvoj príjem nepresiahne sumu 4025,70 za rok 2010.
    Do príjmu sa zarátava mzda zo zamestnania (znížená o poistné) + vyplatené nem. dávky a náhrada príjmu počas DPN od zamestnávatela.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jofka161 Pozri príspevok
    Dobry den chcem sa na vas obratit s prozbou vlastne otazkou? ja som bola na pnke minuli rok od 21.6.2010 do 30.12.2010 a chcem sa spytat ci si moze na mna uplatnit dan.....dakujem ....
    A kto si ju chce uplatniť?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    Dobry den chcem sa na vas obratit s prozbou vlastne otazkou? ja som bola na pnke minuli rok od 21.6.2010 do 30.12.2010 a chcem sa spytat ci si moze na mna uplatnit dan.....dakujem ....
    Kto si chce na teba uplatniť (nie daň) nezdanitelnú časť základu dane ? Manžel ?

    Nemocenské sa zahrňa do vlastného príjmu manželky. Môže si uplatniť rozdiel medzi tvojimi príjmami a sumou 4025,70€

    jofka161 je offline (nepripojený) jofka161

    jofka161
    tak manzel, spominala mi kamoska ze nieco take sa da ale neviem ci som cňvam polozila dobru otazku ? ze manzel si moze na mna uplatnit dan ze ked ja som bola na pnke? a neviem co je v tom pravda .....

    jofka161 je offline (nepripojený) jofka161

    jofka161
    ano manzel....a to potrebujem niejake potrvdenie so socialnej poistovne ze som mala prijem od nych za rok 2010?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    jofka161 Pozri príspevok
    ano manzel....a to potrebujem niejake potrvdenie so socialnej poistovne ze som mala prijem od nych za rok 2010?
    Potvrdenie o výplate nemocenských dávok.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    ano manzel....a to potrebujem niejake potrvdenie so socialnej poistovne ze som mala prijem od nych za rok 2010?
    Ano, sociálna poisťovňa ti vydá potvrdenie o výške vyplateného nemocenského.

    jofka161 je offline (nepripojený) jofka161

    jofka161
    aha dakujem uz som to pochopila ,,, neviem ci som tolko zarobila za rok 2010 lebo este nemam papier na danove priznanie z prace....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.