Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Ahojte,

chcem sa spytat v oddiely V. mám riadok č.35 - úhrn povinného poistného. Robila som na dohodu takže som platila mesačne zdravotne odvody ako samoplatca spolu mi to robi sumu 167 eur - ako samoplatca. Mozem to do tohto riadku uviest?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pizzanoel Pozri príspevok
celkovy prijem z dohody bol 4 775,70 eur mala som len jednu dohodu a to od 30.3.2010 do 31.12.2010, samoplatca som bola od 1.1.2010 do 19.4.2010 a este od 12.10.2010 do 31.12.2010.
nezabudni na ročné zúčtovanie zdr. poistenia samoplatitela. Príjem bol zrejme vyšší ako min. VZ samoplatitela - počítaj s nedoplatkom.
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
veronikasad Pozri príspevok
nezabudni na ročné zúčtovanie zdr. poistenia samoplatitela. Príjem bol zrejme vyšší ako min. VZ samoplatitela - počítaj s nedoplatkom.

a mozem si v tom danovom uplatnit tie mesiace januar a februar, ked som mala dohodu od marca?
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Prosim poradi mi niekto ci si to tam mozem zauctovat ten januar februar ak bola dohoda platna od 30.3.2010?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pizzanoel Pozri príspevok
Prosim poradi mi niekto ci si to tam mozem zauctovat ten januar februar ak bola dohoda platna od 30.3.2010?
http://www.porada.sk/1659888-post20.html
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac

A to si mam ako vysvetlit ?? Tak mozem tam tie mesiace uviest alebo nemozem?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pizzanoel Pozri príspevok
A to si mam ako vysvetlit ?? Tak mozem tam tie mesiace uviest alebo nemozem?
V odpovedi máš napísané, že môžeš zahrnúť zaplatené poistné samoplatitela za celý rok.
1 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
veronikasad Pozri príspevok
V odpovedi máš napísané, že môžeš zahrnúť zaplatené poistné samoplatitela za celý rok.

Ďakujem Veronika
0 0
alenka57 alenka57

alenka57 je offline (nepripojený) alenka57

Dobry den,
poprosim o radu: V r. 2010 som kupila byt za 30 t. eur, v r. 2011 som ho predala za 33 tis. eur. V r. 2011 planujem kupit iny byt za 45 tis. Eur. Musim platit dan z prijmov za ten predany byt ? Daň bude z rozdielu 33 - 30 teda z 3 tisic eur? Bude sa to týkať DP za r. 2011. Uvazujem spravne?
Prosim poradte mi.
Naposledy upravil alenka57 : 19.02.11 at 12:08
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
alenka57 Pozri príspevok
Dobry den,
poprosim o radu: V r. 2010 som kupila byt za 30 t. eur, v r. 2011 som ho predala za 33 tis. eur. V r. 2011 planujem kupit iny byt za 45 tis. Eur. Musim platit dan z prijmov za ten predany byt ? Daň bude z rozdielu 33 - 30 teda z 3 tisic eur? Bude sa to týkať DP za r. 2011. Uvazujem spravne?
Prosim poradte mi.
Áno, uvažuješ správne. Ak si si dávala vyhotoviť napr. znalecký posudok pri predaji bytu, tak tiež môžeš jeho hodnotu dať do výdavkov. Napr. ak si niečo prerábala v uvedenom byte a máš na to doklad, tiež môžeš dať do nákladov a potom ten rozdiel zdaníš.
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zamestnávatel má povinnosť poslať potvrdenie do 10.3., Ak ho chce skôr, nech si ho vyžiada.

Povinnosť podať DP má v prípade ak jej príjem presiahol 1/2 nezd.časti základu dane (= 2012,85€). Ak však mala zrazenú daň, aj pri nižšom príjme sa jej oplatí podať DP (nie je to povinné) - DU jej zrazenú daň vráti.

ahoj,takže tie doklady jej včera prišli,chcela som si len odobriť,že musí ísť na DU si podať priznanie,ja nie som učtovník, ani sa v tom nijako nevyznám,nebudem to už tu rozpisovať,a prepáč medzi tým ako mi prišla od teba ja som poslala tebe,soryJana
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

digehe1 Pozri príspevok
ahoj,takže tie doklady jej včera prišli,chcela som si len odobriť,že musí ísť na DU si podať priznanie,ja nie som učtovník, ani sa v tom nijako nevyznám,nebudem to už tu rozpisovať,a prepáč medzi tým ako mi prišla od teba ja som poslala tebe,soryJana
Janka, ak zadáš konkrétnu otázku a budem vedieť na ňu odpoveď - rada ti odpoviem.

Výpočet DP však nekontrolujem - ani cez poradu a už vôbec nie cez SS.
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Janka, ak zadáš konkrétnu otázku a budem vedieť na ňu odpoveď - rada ti odpoviem.

Výpočet DP však nekontrolujem - ani cez poradu a už vôbec nie cez

SS.

Písala som,že či musí podať DP, ked má odpracovaných 6.mesiacov -január až jun, jul - až do dnesneho dna je vedená na UP,len teraz neviem ktore udaje k tomu mam napísať tu.Ja nechcem kontrolu len radu, či tam má ísť, aby napokon neplatila potom pokutu,že si to nedala,ako som písala nerozumiem ani neovladam tieto učt.práce, preto som písala.Nevedela som, že je na to určená suma,bola som v tom ako laik,že ked nema odrobený celý rok,tak nemusí podávať DP,ale už viem že to tak nieje.diky
Naposledy upravil digehe1 : 19.02.11 at 14:25
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

digehe1 Pozri príspevok
Písala som,že či musí podať DP, ked má odpracovaných 6.mesiacov -január až jun, jul - až do dnesneho dna je vedená na UP,len teraz neviem ktore udaje k tomu mam napísať tu.
Janka, odpísala som ti, že závisí od výšky príjmu. Niekedy je výhodné podať DP aj keď príjem nedosiahol 1/2 NČZD - ak bola zrazená daň, DU ju daňovníkovi vráti.

Z potvrdenia o zdan.mzde uveď úhrn zúčtovaných a vypl. príjmov (r. 01) a úhrn preddavkov na daň (r.05)
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Janka, odpísala som ti, že závisí od výšky príjmu. Niekedy je výhodné podať DP aj keď príjem nedosiahol 1/2 NČZD - ak bola zrazená daň, DU ju daňovníkovi vráti.

Z potvrdenia o zdan.mzde uveď úhrn zúčtovaných a vypl. príjmov (r. 01) a úhrn preddavkov na daň (r.05)
1.3816,93

5.uhrn preddavkov na dane bez uplatnenia dan.bonusu 251,85
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

digehe1 Pozri príspevok
1.3816,93

5.uhrn preddavkov na dane bez uplatnenia dan.bonusu 251,85
Má povinnosť podať DP, lebo suma je vyšia ako 2012,85€, ale nižšia ako ročná NČZD. Takže keď DP správne vyplní a do 31.3. podá, DU jej celú zrazenú daň vráti. Nepoteší to ?
1 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Má povinnosť podať DP, lebo suma je vyšia ako 2012,85€, ale nižšia ako ročná NČZD. Takže keď DP správne vyplní a do 31.3. podá, DU jej celú zrazenú daň vráti. Nepoteší to ?

Velmi pekne dakujem i za nu, určite poteší, ale nepoviem jej že dostane niečo naspať nech má prekvapko, Jana
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

digehe1 Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem i za nu, určite poteší, ale nepoviem jej že dostane niečo naspať nech má prekvapko, Jana
euráčiky dostane až začiatkom mája ...
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
veronikasad Pozri príspevok
euráčiky dostane až začiatkom mája ...


nevadí, o to vacsie prekvapko...........D.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

digehe1 Pozri príspevok
1.3816,93

5.uhrn preddavkov na dane bez uplatnenia dan.bonusu 251,85
Ja by som ešte dodala, že ak to bol príjem z pracovného pomeru - to som zo zadania nevedela vyčítať - a bol vyplatený v každom z uvedených šiestich mesiacov, vznkne nárok aj na zamestnaneckú prémiu.
2 0
dragonfly dragonfly

dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

Dobra den, potrebovala by som poradit:
po skonceni skoly som bola asi 4 dni samoplatca a potom som zacala so zivnostou. Mam zaplatene zdravotne poistenie cast ako szco a cas ako samoplatca (to bolo okolo 3 eur). Ked ho uvadzam do priznania zaratam poistne do vydavkov, ale iba tu cast co suvisela so živnostou? Uvediem niekde do priznania aj to poistne, ktore som platila ako samoplatca?
A potom pri podavani RZZP uvediem do riadku B08 uz celu sumu zaplateneho poistneho aj szco aj samoplatca?
Chapem to spravne? Lebo som z toho trochu zmatena.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať