Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Ahojte,

chcem sa spytat v oddiely V. mám riadok č.35 - úhrn povinného poistného. Robila som na dohodu takže som platila mesačne zdravotne odvody ako samoplatca spolu mi to robi sumu 167 eur - ako samoplatca. Mozem to do tohto riadku uviest?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dragonfly Pozri príspevok
Dobra den, potrebovala by som poradit:
po skonceni skoly som bola asi 4 dni samoplatca a potom som zacala so zivnostou. Mam zaplatene zdravotne poistenie cast ako szco a cas ako samoplatca (to bolo okolo 3 eur). Ked ho uvadzam do priznania zaratam poistne do vydavkov, ale iba tu cast co suvisela so živnostou? Uvediem niekde do priznania aj to poistne, ktore som platila ako samoplatca?
A potom pri podavani RZZP uvediem do riadku B08 uz celu sumu zaplateneho poistneho aj szco aj samoplatca?
Chapem to spravne? Lebo som z toho trochu zmatena.
Ak si bola samoplatitel, nevyplňaš RZZP typu B, ale podla výšky VZ - S + SB + SC alebo X + XB + XC
1 0
dragonfly dragonfly

dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

veronikasad Pozri príspevok
Ak si bola samoplatitel, nevyplňaš RZZP typu B, ale podla výšky VZ - S + SB + SC alebo X + XB + XC
Ano vyplnam S, SB a SC. Necham si urobit RZZP v VSZP, ale su tam potrebne urcite udaje a jeden je zaplatene poistenie - tam davam asi celu sumu, ktoru som sama platila, cize aj ako szco aj ako samoplatca?
A hlavne ma zaujima to danove priznanie ak by niekto vedel poradiť.
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
Tamila Pozri príspevok
Ja by som ešte dodala, že ak to bol príjem z pracovného pomeru - to som zo zadania nevedela vyčítať - a bol vyplatený v každom z uvedených šiestich mesiacov, vznkne nárok aj na zamestnaneckú prémiu.

Ano príjem mala vyplatený každý mesiac,neviem čo je to zamestnanecká premia,idem zistiť na nete, laik je laik, teda ja........dakujem veľmi pekne za rady.....Jana
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

digehe1 Pozri príspevok
Ano príjem mala vyplatený každý mesiac,neviem čo je to zamestnanecká premia,idem zistiť na nete, laik je laik, teda ja........dakujem veľmi pekne za rady.....Jana
stiahni si na krose bezplatný SW na vyplnenie DP

http://www.kros.sk/danovepriznania

Ak vyplniš r. 45b - počet mesiacov nároku na zam.premiu, sumu prémie ti vypočíta (za predpokladu, že ostatné riadky budú vyplnené správne).
1 0
dragonfly dragonfly

dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

prosím ak niekto vie poradiť budem veľmi vďačná: vypisujem DP typu B ako živnostník. Za rok 2010 mám zaplatené aj zdravotené poistenie za 4 dni medzi skončením školy a začatím živnosti. Kde toto poistenie, ktoré som platila ako samoplatca, uvediem v danovom priznaní?
za odpoveď vopred ďakujem
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
,
Naposledy upravil digehe1 : 25.02.11 at 17:50
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
veronikasad Pozri príspevok
stiahni si na krose bezplatný SW na vyplnenie DP

http://www.kros.sk/danovepriznania

Ak vyplniš r. 45b - počet mesiacov nároku na zam.premiu, sumu prémie ti vypočíta (za predpokladu, že ostatné riadky budú vyplnené správne).

dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať