Zavrieť

Porady

daňové priznanie a študent

Prosim Vas do akej sumy netreba podávať daňové priznanie ak som študent a pracujem na DOBPŠ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Predpokladám že ti zamestnávateľ príjem vždy zdanil a preto máš daň vysporiadanú, daňové priznanie nemusíš podávať. Ak ti daň nestŕhal z dôvodu, že si mal nezdaniteľnú sumu väčšiu ako zdaniteľný príjem, tiež to máš v poriadku. Len ak by ti strhol počas roka nejakú daň a tvoj príjem za celý rok bol menší ako 87.936.- Sk, tak by som daň. priznanie podala, lebo by som mala preplatok na dani. Predpokladám že si u zamestnávateľa podpísal vyhlásenie.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Ano, je to výhodnejšie, ak si podpísal vyhlásenie.Odpočítateľnú položku máš za celé zdaňovacie obdobie.
    A nezabudni po podaní DP písomne prípadný preplatok vyžiadať od príslušného DÚ, sami Ti ho nepošlú.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Joj, zabudla som, že sú nové tlačivá, nerobila som priznanie FO - naposledy za rok 2003

    denisa.h je offline (nepripojený) denisa.h

    denisa.h
    no podla mna je neodpocitatelna ciastka pre studenta polovica zo sumy pre normalneho zamestnanca (87.936SK), teda suma nezd. min. pre studenta je 43.968 Sk. Do tejto sumy sa nezdanuje nic, nad tuto sumu treba zdanit. Je to z toho, ze student nemoze byt zamestnany na dlhsie ako na polovicu obvykleho prac. casu, preto nemoze mat ani pravo odpocitat celu ciastku 19,2 nasobok ZM, co je 87.936 Sk.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    A to sa kde píše ??
    Je študent iným daňovým poplatníkom ako niekto iný?

    A aký súvis má zdaniteľný príjem a pracovná doba ?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ako študent by som si uplatnil aspoň 1. 87936,-
    2. 12000,- -živ.poistku

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    denisa.h
    no podla mna je neodpocitatelna ciastka pre studenta polovica zo sumy pre normalneho zamestnanca (87.936SK), teda suma nezd. min. pre studenta je 43.968 Sk. Do tejto sumy sa nezdanuje nic, nad tuto sumu treba zdanit. Je to z toho, ze student nemoze byt zamestnany na dlhsie ako na polovicu obvykleho prac. casu, preto nemoze mat ani pravo odpocitat celu ciastku 19,2 nasobok ZM, co je 87.936 Sk.
    Tak toto tvrdenie nie je ničím podložené. Nech to len nikoho nempomýli. Fakt to neplatí. Študent - neštudent, v tomto prípade je to jedno.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Tieto odpovede sú trošku zavádzajúce v tejto téme


    Duda111
    Prosim Vas do akej sumy netreba podávať daňové priznanie ak som študent a pracujem na DOBPŠ?
    1.Ak si mal príjmy zo závislej činnosti nižšie ako 43968,- Sk bez ohľadu nato či si mal podpísané vyhlásenie na uplatňovanie nezdaniteľnej časti alebo nie, nemusíš podať daňové priznanie. Dnes je 16.2.2006 takže predpokladám , že si nestihol požiadať o ročné zúčtovanie dane.
    V prípade, ale že si mal zrážané predavky na daň ( to zistíš z potvrdení, ktoré sú ti povinný tvoji zamestnávatelia vystaviť) oplatí sa ti podať daňové priznanie, preto že Ti vyjdú preplatky na dani, ktoré ti DU vráti.
    2. Ak si mal príjmy vyššie ako 43.968, - Sk daňové priznanie si povinný podať do 31.3.2006.

    Za celý rok máš nárok na odpočítateľnú položku v sume 87936,- SK.
    Naposledy upravil Denda : 16.02.06 at 12:18

    denisa.h je offline (nepripojený) denisa.h

    denisa.h
    hmmm, ok, uz teda tomu rozumiem... takze idem to vysvetlit kolegynkam, pretoze sme pochopili tak, ako som pisala. ospravedlnujem sa, ak som niekoho pomylila... a dikes :-)))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.