Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Pokiaľ nie si starobná dochodkyňa, máš nárok na nezdaniteľnú sumu 3559,30 € ročne (platí pre r. 2011). Všetko, čo zarobíš nad túto sumu, musíš zdaniť.
    Funguje to tak, že podpíšeš vyhlásenie k zdaneniu, kde si uplatníš nárok na nezd. sumu - mesačne to je 296,60 €. Do tejto výšky Ti príjem zdaňovať nebudú.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    kallika Pozri príspevok
    Alebo len čiastka z nich ako to funguje?

    Za ktorý rok chceš vrátiť dane?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    JarkaL Pozri príspevok
    Pokiaľ nie si starobná dochodkyňa, máš nárok na nezdaniteľnú sumu 3559,30 € ročne (platí pre r. 2011). Všetko, čo zarobíš nad túto sumu, musíš zdaniť.
    Funguje to tak, že podpíšeš vyhlásenie k zdaneniu, kde si uplatníš nárok na nezd. sumu - mesačne to je 296,60 €. Do tejto výšky Ti príjem zdaňovať nebudú.
    Pre rok 2010 je to suma 4025,7 €

    A ak by bola dôchodkyňa, ak by mala príjem nižší ako 2012,85 €, teda by nemala povinnosť podávať DP, tak jej tiež vrátia zrazené preddavky dane z príjmov.(ak podá DP)

    kallika je offline (nepripojený) kallika

    kallika
    takže mi maju vsetko vratit co mi zdanili vsak? Lebo mi zamstnavatell povedal ze ani polovicu nedostanem, tak neviem kam idu tie peniaze...

    Chcela by som sa informovat že ked pracujem na dohodu ci sa mi vratia cele dane?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.