Zavrieť

Porady

PN- Hromadné oznámenie ? Poslať aj pri vzniku aj ukončení?

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Prosím Vás ľudkovia ak zamestnanec je PN, hromadné oznámenia na ZP sa posielajú aj pri vzniku aj pri zániku PN- ky, alebo to vybavím 1 tlačivom, kde uvediem od - do . A dátum zmeny dám ukončenie?

moc vďaka ak poradíte !!!!
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Andrea_Z
Mám ešte otázočku. Odhlasuje sa zo Zdravotnej P aj zamestnanec s pracovným, alebo mimopracovným úrazom?? ĎAKUJEEM
nezáleží na tom, aký úraz sa mu stal, dôležité je to, či je práceneschopný
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Andrea_Z
Mám ešte otázočku. Odhlasuje sa zo Zdravotnej P aj zamestnanec s pracovným, alebo mimopracovným úrazom?? ĎAKUJEEM
Iba upresním, zamestnanca odhlasujeme len pri ukončení PP. Ak má DPN, tak oznamujem iba zmenu v platení poistného, čiže oznamujeme vznik a zánik zmeny, preto Oznámenie o poistencoch.
0 0
BOVI-RENA BOVI-RENA

BOVI-RENA je offline (nepripojený) BOVI-RENA

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o jednu radu. Mám urobiť oznamovaciu povinnosť do ZP spätne od 1.9.05? Čo sa týka PN, OČR.

Vopred vďaka za radu.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
BOVI-RENA
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o jednu radu. Mám urobiť oznamovaciu povinnosť do ZP spätne od 1.9.05? Čo sa týka PN, OČR.

Vopred vďaka za radu.
Ja by som to rozhodne urobila , je to tvoja povinnosť zo zákona od 1.9.
0 0
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

Tiež by som urobila. Radšej neskoro ako nikdy.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

BOVI-RENA
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o jednu radu. Mám urobiť oznamovaciu povinnosť do ZP spätne od 1.9.05? Čo sa týka PN, OČR.

Vopred vďaka za radu.
Určite to pošli. Lepšie neskoro ako nikdy. Aj ja som posielala v januári zameškané za október .
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ludkovia moji, normalne ste ma vydesili. PN-ky som oznamovala len Socialke, zdravotnym poistovniam absolutne nie!!! Vedela som, ze tie hromadne oznamenia zdravotke musi zasa davat zamestnavatel, ale myslela som si, ze sa to robi len "po starom", ked zamestnanca prihlasujem a odhlasujem pri vzniku a zaniku prac. pomeru, pripadne,ked mi ide mimo evidencny stav - materska,ZVS atd. O PN som absolutne nevedela... To fakt? Este ze ma clovek Poradu!!! A ked si pomyslim, akou uplnou nahodou som sa k tejto stranke dopracovala...
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

alušik
Ludkovia moji, normalne ste ma vydesili. PN-ky som oznamovala len Socialke, zdravotnym poistovniam absolutne nie!!! Vedela som, ze tie hromadne oznamenia zdravotke musi zasa davat zamestnavatel, ale myslela som si, ze sa to robi len "po starom", ked zamestnanca prihlasujem a odhlasujem pri vzniku a zaniku prac. pomeru, pripadne,ked mi ide mimo evidencny stav - materska,ZVS atd. O PN som absolutne nevedela... To fakt? Este ze ma clovek Poradu!!! A ked si pomyslim, akou uplnou nahodou som sa k tejto stranke dopracovala...
Veru, je to povinnosťou zamestnávateľa od 1. 9. 2005. Zdravotné poisťovne potrebujú mať informáciu, prečo nebol v určitých dňoch vymeriavací základ. Musíš nahlásiť všetky práceneschopnosti, aj ošetrovné od 1. dňa DPN do skončenia. Urob to čo najskôr.
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Vďaka našim superporaďákom som sa tiež dozvedela o povinnosti zamestnávateľa oznamovať PN aj zdravotným poisťovniam. Tiež som to oznamovala spätne k 1.9.2005. Pravdou je, že každá poisťovňa má iné tlačivo a tiež iné podmienky. Ja mám zamestnancov vo VšZP, v APOLLE a v SZP. VšZP má tlačivo, kde uvádzam zvlášť prvých 10 dní, t.j. náhradu príjmu, zvlášť PN dobu, za ktorú platí SP, Apollo má jeden kód ako na náhradu príjmu, tak aj na PN a u SZP je to obdobné ako v APOLLE. Tieto zmeny nastali od 1.9.2005 a naviac zmena je aj priamo v tlačivách, pretože aj poisťovne majú už nové číslovanie. VšZP mala 01, teraz má 25. Je to uvedné na hrom.hlásení vpravo hore. Čo sa dá robiť, "maturujeme" sústavne, hoci maturitný vek už je dávno za nami. Zdravím Jana
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Aj ja som do VšZP posielala tlačivká, kde som to pracne rozlišovala dvoma kódmi. Teraz mám pred sebou tlačivo SZP a rozmýšľam, či začiatok PN mám dať od 11. kalendárneho dňa, alebo skutočný začiatok PN. Ja viem, že je to o zmene platiteľa zo zamestnávateľa na štát ale keď teraz nik nevie a niektoré veci sú u nás ako v Kocúrkove. Takže dám na hromadné oznámenie dátum zmeny a to 11.kalend. deň?!?!?!?
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

ja tam píšem vždy skutočný začiatok PN..
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Martina80
Aj ja som do VšZP posielala tlačivká, kde som to pracne rozlišovala dvoma kódmi. Teraz mám pred sebou tlačivo SZP a rozmýšľam, či začiatok PN mám dať od 11. kalendárneho dňa, alebo skutočný začiatok PN. Ja viem, že je to o zmene platiteľa zo zamestnávateľa na štát ale keď teraz nik nevie a niektoré veci sú u nás ako v Kocúrkove. Takže dám na hromadné oznámenie dátum zmeny a to 11.kalend. deň?!?!?!?
Je tam napísané čerpanie dávok PN, OČR, a PN je práceneschopnosť, nie poberanie nemocenských dávok. Tak tam píšem začiatok práceneschopnosti.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Lenže toto bolo vymyslené na oznamovanie zmeny platiteľa a to je zo zamestnávateľa na štát ???? Čiže mi tam skôr ide 11. kalendárny deň...Ale dám na Vás baby, keď ste to už tak robili a nevrátili Vám to ....ďakujem za rady a krásny deň
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Pán Mihál nám na školení povedal, že treba nahlasovať od prvého dňa PN.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Veď vravím, že dám na Vás baby, díky moc.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina80
Aj ja som do VšZP posielala tlačivká, kde som to pracne rozlišovala dvoma kódmi. Teraz mám pred sebou tlačivo SZP a rozmýšľam, či začiatok PN mám dať od 11. kalendárneho dňa, alebo skutočný začiatok PN. Ja viem, že je to o zmene platiteľa zo zamestnávateľa na štát ale keď teraz nik nevie a niektoré veci sú u nás ako v Kocúrkove. Takže dám na hromadné oznámenie dátum zmeny a to 11.kalend. deň?!?!?!?
Na HO: začiatok náhrady za PN, ukončenie -teda prvých, maxim.10 kalendárnych dní, potom ak nemoc pokračuje tak zase iným kódom, trvanie PN kedy už platí SP.
Každá poisťovňa má iné kódy, tak je ptrebné pozrieť konkrétnu poisťovňu.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Majka, práve o to ide, že SZP tam má len jeden kód. Nemá kód pre náhradu mzdy pri DPN.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita4
Majka, práve o to ide, že SZP tam má len jeden kód. Nemá kód pre náhradu mzdy pri DPN.
Neviem, nevšimla som si , že ide o spoločnú, viem, že ostatné to takto majú.
Potom majú nesprávne tlačivko.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Aj ja si myslím.
0 0
janina51 janina51

janina51 je offline (nepripojený) janina51

oznamovacia povinnosti plati od 1.9.05 tzn. ze predtym sa nikdy pn nenahlasovala do zdrav. poist.?
Cim vias surfujem na porade tym
viac ma prepada zufalstvo z toho co plati od kedy a co by som mala
robit a nestiham.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať