Zavrieť

Porady

Prenájom bytu pre firmu

Potreboval by som poradiť, čo musím urobiť aby som mohol prenajať firme byt, resp. čast bytu. Treba ohlásiť niečo aj na kataster? Mení sa tým povaha bytového priestoru na nebytový? Môžem firme prenajať aj celý byt, keď sa v ňom býva?

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Moneymaker
    Potreboval by som poradiť, čo musím urobiť aby som mohol prenajať firme byt, resp. čast bytu. Treba ohlásiť niečo aj na kataster? Mení sa tým povaha bytového priestoru na nebytový? Môžem firme prenajať aj celý byt, keď sa v ňom býva?

    Ďakujem!

    Ako ho prenajmeš , ked v ňom býva ?
    No ale teraz vážne , treba doplniť o aký nájom sa jedná , nie je to kompletné zadanie otázky, ale to je len môj pocit . Nie je to náhodou , že v byte si chceš zriadiť kanceláriu ? Ak áno, tak sú s tým vybavovačky . Na kataster zatiaľ nič nehlásiš .
    Ďakujem za reakciu. Byt chcem prenajať ako sídlo firmy, zatiaľ neviem, či tam bude aj kancelária, alebo len poštová schránka. Veci sa majú tak, že spriatelená firma zistila, že nepotrebuje kancelárske priestory vo veľkom business centre, stačí aj obyčajný byt. Ďaľšia vec je, že si chcem takýmto spôsobom poriešiť svoj príjem - to je aby som nemusel platiť odvody, nebudem dostávať plat ale nájom. Fór spočíva v tom, že neviem, či firme musím prenajať len časť bytu, ktorá sa bude klasifikovať potom ako nebytový priestor, alebo môžem kľudne prenajať celý byt. Neviem ale, či to potom daniari uznajú ako oprávnený náklad. Viem len toľko že si budem určite musieť zbehnúť na miestny úrad a nahlásiť, že byt prenajímam, resp. že časť alebo celý bude ako nebytový priestor a to sa mi premietne do dani z nehnuteľnosti.
    Otázka ale stojí tak, že ak prenajmem celý byt firme, môže tam niekto ďaľej fyzicky bývať?

    Prenájom bytu pre firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.