Zavrieť

Porady

DPFO B

Dobry den, prosim o radu

pri vyplnovani DP som narazila na r.52 (daň. strata z predch. zdaň. obdobi). V DP za rok 2009 som mala daň. stratu v r.45 sumu -169,87€ (okrem výdavkov je to aj zaplatene poistne). Mozem si ju teraz uplatniť? O hodne vyssi by mi vysiel daň. preplatok.

Dakujem
Usporiadat
kapadelta kapadelta

kapadelta je offline (nepripojený) kapadelta

Nedoplatok z RZZP za rok 2010 zaplatený v roku 2011 uvádzam aj do kolonky preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kapadelta Pozri príspevok
Nedoplatok z RZZP za rok 2010 zaplatený v roku 2011 uvádzam aj do kolonky preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie? Ďakujem.
Áno.
1 0
kapadelta kapadelta

kapadelta je offline (nepripojený) kapadelta

ĎAKUJEM!
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

zamestnanec + szčo (príjem len §6 odst.1písm b)

pod tabuľkou I. dám kvačku pri druhej možnosti? (Pri príjmoch podľa §6 odst.1 a 2 zákona uplatňujem výdavky percentom z príjmov) ?
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

ešte ma napadlo, dobrovoľné platené poistné do SP si môže szčo započítať k ostatným odvodom do SP? (uvedú sa pod tabuľkou I.)?
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

cibka1 Pozri príspevok
zamestnanec + szčo (príjem len §6 odst.1písm b)

pod tabuľkou I. dám kvačku pri druhej možnosti? (Pri príjmoch podľa §6 odst.1 a 2 zákona uplatňujem výdavky percentom z príjmov) ?
cibka1 Pozri príspevok
ešte ma napadlo, dobrovoľné platené poistné do SP si môže szčo započítať k ostatným odvodom do SP? (uvedú sa pod tabuľkou I.)?

posúvam...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak % tak áno...dáš tam x
môže si odpočítať
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Mila123 Pozri príspevok
ak % tak áno...dáš tam x
môže si odpočítať
ďakujem
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

ak szčo nemal v r.2011 žiadne príjmy, (ani zo zamestnania ani zo živnosti), jeho základ dane je 0,- platil si len odvody do ZP, musí podať DP?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

cibka1 Pozri príspevok
ak szčo nemal v r.2011 žiadne príjmy, (ani zo zamestnania ani zo živnosti), jeho základ dane je 0,- platil si len odvody do ZP, musí podať DP?
vykazuje predsa stratu, áno má povinnosť
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Mila123 Pozri príspevok
vykazuje predsa stratu, áno má povinnosť
Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ak SZČO mal zo živnosti príjem cca. 1000 Eur, pretože bol zároveň zamestnaný v Rakúsku, tak podáva DP B s tým, že ak si uplatní paušálne výdavky + odvody, ktoré zaplatil v r. 2011, tak ZD zo živnosti bude mať samozrejme 0. Mňa zaujíma, či musí započítať do výdavkov aj odvody, ktoré platil v r. 2011, keďže mu netreba ponižovať ZD. Výška odvodov do SP a ZP je spolu cca. 1600 Eur.

Podľa mňa, aj keď si nemusí uplatňovať všetky výdavky, pretože má zo živnosti nízky príjem, je správnejšie tie odvody tam započítať, kvôli tomu, že sú tam zvlášť kolonky na zaplatené odvody do SP a ZP pre potreby Sociálnej a Zdravotnej poisťovne. Či? Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ak SZČO mal zo živnosti príjem cca. 1000 Eur, pretože bol zároveň zamestnaný v Rakúsku, tak podáva DP B s tým, že ak si uplatní paušálne výdavky + odvody, ktoré zaplatil v r. 2011, tak ZD zo živnosti bude mať samozrejme 0. Mňa zaujíma, či musí započítať do výdavkov aj odvody, ktoré platil v r. 2011, keďže mu netreba ponižovať ZD. Výška odvodov do SP a ZP je spolu cca. 1600 Eur.

Podľa mňa, aj keď si nemusí uplatňovať všetky výdavky, pretože má zo živnosti nízky príjem, je správnejšie tie odvody tam započítať, kvôli tomu, že sú tam zvlášť kolonky na zaplatené odvody do SP a ZP pre potreby Sociálnej a Zdravotnej poisťovne. Či? Ďakujem.
Posúvam.
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ak SZČO mal zo živnosti príjem cca. 1000 Eur, pretože bol zároveň zamestnaný v Rakúsku, tak podáva DP B s tým, že ak si uplatní paušálne výdavky + odvody, ktoré zaplatil v r. 2011, tak ZD zo živnosti bude mať samozrejme 0. Mňa zaujíma, či musí započítať do výdavkov aj odvody, ktoré platil v r. 2011, keďže mu netreba ponižovať ZD. Výška odvodov do SP a ZP je spolu cca. 1600 Eur.

Podľa mňa, aj keď si nemusí uplatňovať všetky výdavky, pretože má zo živnosti nízky príjem, je správnejšie tie odvody tam započítať, kvôli tomu, že sú tam zvlášť kolonky na zaplatené odvody do SP a ZP pre potreby Sociálnej a Zdravotnej poisťovne. Či? Ďakujem.


szčo bol na slovensku?

ja by som to poistné platené do SP aj ZP započítala do výdavkov a uviedla by som to aj pod tabuľkou I. (veď tieto údaje bude DU posielať ZP a SP)!

ja mám podobný prípad, a už dva týždne hľadám odpoveď...
opatrovateľka v rakúsku s rakúskou živnosťou, ale aj so slovenskou živnosťou, platené odvody na slovensku, tiež som ich započítala do výdavkov aj uviedla pod tabuľku I.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať