Zavrieť

Porady

Nakup plynovych kotlov z prostriedkov FO

Chcem sa opytat. Rozhodli sme sa odpojit od kotolne.Susedia, si chcu dat namontovat plynove kotle a zaplatit ich z FO (da sa to vôbec - cerpat prostriedky z FO na plynove kotle do domacnosti??). Mne sa tato myslienka nepozdava. Mam maly bytik a nevidim v tom takmer ziadnu navratnost investicii. Okrem toho byt je cerstvo po prerabke a kedze tam uz mam bojler, neviem si ani predstavit, kam by som dala dalsi "obrovsky stroj".Radsej by som si dala elektricke kurenie. Ak si susedia schvalia kotle, mam ziadat o refundaciu (predpokladam, ze el. kurenie bude lacnejsie)? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    angels88 Pozri príspevok
    Ja zase v tom až taký problém nevidím. Ak sa to riadne odhlasuje a je na to dostatok financií tak by s tým nemal byť problém. Jedine že to nemusí vyhovovať všetkým, ale to nikdy nebude.
    Nehovorím, že je to nemožné...niekto môže namietať , že sú to ich financie...nuž ale ako píšeš ...nikdy to nebude vyhovovať všetkým a ja viem, že to prinesie len kopec problémov. do fondu sa prispieva podľa spoluvl. podielu...tak treba zvážiť, aký podiel tvorí rovnaký kotol v byte.. a čo ak ho ona ozaj nechce...čo opravy, záruky...napadá ma všeličo....
    Naposledy upravil Halli : 08.03.11 at 20:46

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    carry Pozri príspevok
    Chcem sa opytat. Rozhodli sme sa odpojit od kotolne.Susedia, si chcu dat namontovat plynove kotle a zaplatit ich z FO (da sa to vôbec - cerpat prostriedky z FO na plynove kotle do domacnosti??). Mne sa tato myslienka nepozdava. Mam maly bytik a nevidim v tom takmer ziadnu navratnost investicii. Okrem toho byt je cerstvo po prerabke a kedze tam uz mam bojler, neviem si ani predstavit, kam by som dala dalsi "obrovsky stroj".Radsej by som si dala elektricke kurenie. Ak si susedia schvalia kotle, mam ziadat o refundaciu (predpokladam, ze el. kurenie bude lacnejsie)? Dakujem.
    Kotol v byte by sa nemal uhrádzať z fondu opráv, v žiadnom prípade by som s tým nesúhlasila. Nepatri to do spoločných častí a zariadení domu, kukni si zákon , je tam presne definované, necitujem ho schválne, možno sa dozvieš aj iné veci No nezávidím ti...

    angels88 je offline (nepripojený) angels88

    angels88
    Ja zase v tom až taký problém nevidím. Ak sa to riadne odhlasuje a je na to dostatok financií tak by s tým nemal byť problém. Jedine že to nemusí vyhovovať všetkým, ale to nikdy nebude.

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    nerozumiem tomu, chcete sa odpojiť od kotolne a tá kotolňa je vo vašej bytovke alebo od centrálneho dodávateľa tepla ?

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Halli Pozri príspevok
    Nehovorím, že je to nemožné...niekto môže namietať , že sú to ich financie...nuž ale ako píšeš ...nikdy to nebude vyhovovať všetkým a ja viem, že to prinesie len kopec problémov. do fondu sa prispieva podľa spoluvl. podielu...tak treba zvážiť, aký podiel tvorí rovnaký kotol v byte.. a čo ak ho ona ozaj nechce...čo opravy, záruky...napadá ma všeličo....
    Mne ešte napadajú povinné revízie (keďže takto by išlo o spoločné zariadenia domu). A neverím tomu, že sa všetci zhodnú na rovnakom kotli, resp. na kotli za tú istú cenu.

    carry je offline (nepripojený) carry

    carry
    Odpojit sa chceme vsetci. To uz sme sa dohodli. Len ma zaujimalo, ci by financovanie noveho typu kurenia, nemalo ist z vrecka kazdej domacnosti. Zaujimalo ma to prave z tych dôvodov ako pisete, kazdy bude chciet iny kotol prip. iny typ kurenia. Cize aj naklady budu pre kazdu domacnost ine a btw. aj prispievanie do FO je od kazdeho majitela bytu ine.
    IvanPK:Sme pripojeni na kotolnu z vedlajsej bytovky.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    carry Pozri príspevok
    Odpojit sa chceme vsetci. To uz sme sa dohodli. Len ma zaujimalo, ci by financovanie noveho typu kurenia, nemalo ist z vrecka kazdej domacnosti. Zaujimalo ma to prave z tych dôvodov ako pisete, kazdy bude chciet iny kotol prip. iny typ kurenia. Cize aj naklady budu pre kazdu domacnost ine a btw. aj prispievanie do FO je od kazdeho majitela bytu ine.
    IvanPK:Sme pripojeni na kotolnu z vedlajsej bytovky.
    Ak súhlasia aj byty s najväčšou ochladzovanou plochou? Tie to časom môžu ľutovať, že nie spoločný kotol. Ale ...

    Je to na vás ako sa dohodnete. Prikláňam sa k tvojmu názoru, niekto môže chcieť plyn, niekto elektrinou a niekto Peterky.

    Ide o to, koľko máte na FOaÚ? Ak prebytok, tak sú minimálne dve možnosti.

    Prvá, každému bytu vyplatiť na modernizáciu domu, vykurovania v bytoch rovnakú čiastku na jeden m2.

    Druhá, znížiť tvorbu FOaÚ.

    Podstatná vec je dodržať toto

    182/1993, § 14, odsek 1 v súlade s ním zvolať schôdzu a odsek 2, podľa neho rozhodnúť.

    (2) Pri hlasovaní na schôdzi vlastníkov sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak počet zúčastnených vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome neumožňuje hodinu po začatí schôdze vlastníkov právoplatné hlasovanie, rozhoduje sa nadpolovičnou väčšinou zúčastnených ; to neplatí, ak ide o hlasovanie podľa odseku 3, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 6, § 8b ods. 2 písm. i), § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.

    vd1 je offline (nepripojený) vd1

    vd1
    My sme 6-bytovka a mali sme vlastnú plynovú kotolňu a tiež sme sa po hádkach, presviedčaniach a robení si schválností všetci odpojili od nej. Ako noívý predseda SVB som vybavil všetkú dokumentáciu a zhotovenie rozvodov plynu po dome, ktoré sme hradili (hradíme) z FO a od plynových hodín si každý svoj byt riešil individuálne na vlastné náklady. Neviem si samostatné kúrenie vynachváliť. Ešte kedy som vedel spolubývajúcich donútiť k oprave fasády a na zateplenie budovy.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    vd1 Pozri príspevok
    My sme 6-bytovka a mali sme vlastnú plynovú kotolňu a tiež sme sa po hádkach, presviedčaniach a robení si schválností všetci odpojili od nej. Ako noívý predseda SVB som vybavil všetkú dokumentáciu a zhotovenie rozvodov plynu po dome, ktoré sme hradili (hradíme) z FO a od plynových hodín si každý svoj byt riešil individuálne na vlastné náklady. Neviem si samostatné kúrenie vynachváliť. Ešte kedy som vedel spolubývajúcich donútiť k oprave fasády a na zateplenie budovy.
    Tak to sú riadne zmeny v dome.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    VD1, šak vy ste jak my (odpojenie od kúrenia, zateplenie). Len my tu máme o 1 byt viac.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Sito, aj viac plesne, ale ide jar (myslím tým ročné obdobie, nie niečo iné - aby nedošlo k omylu ) a pleseň zmizne (zíde z očí, zíde z mysle ).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.