Zavrieť

Porady

Maximalna materska v roku 2011

Dobry den,

rada by som sa zorientovala v novych zakonoch v roku 2011 ohladom maximalnej materskej.
Som tehotna od 23.1.2011, predpokladany den porodu 30.10.2011. Som zamestana poslednych 10 rokov a mam minimalnu mzdu.
Chcem sa opytat ako dosiahnut maximalnu matersku, alebo ako ju navysit na maximum? DNP som si doteraz neplatila.
Popripade ci je mozna zmena zamestania a navysenie mzdy na max. vymeriavaci zaklad.
Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

    Som žena vanlenka
    A ešte niečo - trochu reálnejšie: http://moje.hnonline.sk/node/2890 myslím že tam nájdeš asi všetky odpovede. A ešte tu je kalkulačka používam túto stránku celkom rada http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/v...materskeho.php
    Naposledy upravil vanlenka : 09.03.11 at 14:07

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kedy si dostala výpoveď? Napíš dátum, ku ktorému sa Ti ukončil PP?

    ľubka je offline (nepripojený) ľubka

    ľubka
    Rodičovská dovolenka mi končí v auguste 2011, teraz som zistila, že som tehotná, termín pôrodu je 10/2011. Prvú materskú som mala z max. VZ ale v priebehu rodičovskej dovolenky som dostala výpoveď v zmestnaní /pracovná zmluva bola na dobu určitú/ neviem aký budem mať vymeriavací základ pre ďalšiu materskú dovolenku. Bude to VZ, ktorý je z predchádzajúcej materskej alebo minimálny VZ. Naozaj neviem, poraďte mi prosím.

    Maximalna materska v roku 2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.