Zavrieť

Porady

Legalny predaj produktov z Dealextreme.com na Slovensku

Dobry den,

zaujimalo by ma, ci je mozne na Slovensku legalne predavat produkty zo stranky dealextreme.com a stranok podobnych.

hlavne ma zaujimaju problemy ohladom uctovnictva, CLO a DPH.

ci je mozne predavat na slovensku tieto produkty aj na zivnost, alebo radsej sro.

islo by iba o USB PC prislusenstvo, takze ziadne hracky, veci do zasuvky, ani na baterky.

o teme sme diskutovali uz aj v inom fore, no myslim ze ako samostatna tema by to mohlo priniest viac zaujmu:
http://www.porada.sk/t135387-p5-naku...treme-com.html

dakujem aj za rady typu ze to nema vyznam, ze zisk by bol maly atd...ale nejde o to zarobit na tom tazke peniaze. ide mi naozaj len o taky maly vlastny web-shopik s max 20 produktami.

Takze ma zaujmaju iba veci ohladom toho ako LEGALNE tieto produkty predavat na SVK.

Dakujem pekne za vsetky rady

S pozdravom

Marek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    neviem, ale pochybujem ze sa to oplati. predavaju sa tam veci pochybnej kvality a ked mas poskytnut 2 rocnu zaruku....

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Ak ťa zaújmajú najmä problemy ohladom uctovnictva, CLO a DPH, tak je to skutočne veľmi široká otázka.

    O účtovníctve veľa asi nevieš, tak sa choď poradiť k odborníkovi.
    Ak to ide na ďalší predaj, colne prerokovať musíš aj zásielku za €1. Colný úrad Ti vyrúbi clo a DPH.
    Viac o DPH Ti povie odborník.

    Žiaden tovar, ktorý sa predáva na DX nemôžeš predávať iba tak. Polovica vecí od tiaľ sa predávať u nás nesmie vôbec (a netýka sa to len hračiek a vecí na elektrinu). A žiadna vec nemá slovenský návod.

    Sám mám z DX desiatky vecí. Všetky prišli poštou nepoškodené, ale neprežili prvé použitie. Fakt si neviem predstaviť obchodníka, ktorý by dostal odvahu na tovar tejto triedy poskytovať 2 ročnú záruku.

    Cez DX môžeš riešiť jednu dve reklamácie na 100 kusov tovaru. Keď ich bude viac, DX Ti to veľmi rýchlo vysvetlí, z čím máš rátať keď máš od nich tovar.

    Sowhat je offline (nepripojený) Sowhat

    Sowhat
    ok dik za rady

    s tym uctovnictvom uz som to nejak vyriesil/vymyslel.
    aj s tym ci sa tie produkty predavat na SVK mozu...tie co potrebujem sa mozu a maju aj CE certifikat.

    este by som potreboval poradid ohladom toho CLA a DPH.

    vsetci vieme ze tieto stranky na balik nedaju realnu cenu balika, takze na colnici to vacsinou nepreclia a nezdania.

    mam v takom pripade dojst na Colny urad s vypisom z Dealextreme/paypal a ziadat dodatocne preclenie a zdanenie?

    dik moc

    M

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    clo a dph je ten najmensi problem,... jednoznacne pohoris na kvalite... daj si poradit, tadialto cesta nevedie.

    Sowhat je offline (nepripojený) Sowhat

    Sowhat
    padro Pozri príspevok
    clo a dph je ten najmensi problem,... jednoznacne pohoris na kvalite... daj si poradit, tadialto cesta nevedie.
    dakujem za nazor, nie si jediny ktory ho ma takyto a suhlasim ze je velka pravdepodobnost ze na tom pohorim.

    ako som uz spominal, nepojde o ziadny velkopredaj, len taky uplne maly web-shopik, aby som po veceroch nemusel pozerat seherezadu a mohol sa venovat niecomu zmysluplnejsiemu popri praci.
    proste si to chcem vyskusat.

    aj tak by som poprosil este radu k tej mojej poslednej otazke ohladom CLO/DPH

    dakujem pekne

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    to bola rada z vlastnej skusenosti,.. problem je ze miesto zisku to bola nakoniec strata... ale samozrejme daju sa najst aj kvalitne veci,.. ale to chvilu trva kym si preveris dodavatelov.

    caco je offline (nepripojený) caco

    caco
    dá sa stade nakúpiť kopec kvalitných a najmä lacných vecí napr.-usb redukcie,káble a kopec vecí k mobilom,výborné usb digi tv,batérie aj ked pri nich ten deklarovaný výkon nesedí,ale za tú cenu je to aj tak skvelé.mobily od 30€ z dotykovým displejom a češtinou+2 batérie to nekúpiš nikde a frčí už 1,5 roka na tej jednej baterke. z desiatok nakúpených vecí reklamovaná len jedna a nemusela sa poslať späť,len fotka a prišiel nový výrobok.

    Sowhat je offline (nepripojený) Sowhat

    Sowhat
    padro Pozri príspevok
    clo a dph je ten najmensi problem,... jednoznacne pohoris na kvalite... daj si poradit, tadialto cesta nevedie.
    ked to je najmensi problem, tak nech mi uz please niekto poradi ako to ma naozaj byt.
    naozaj som si uvedomujem vsetky rizika ktore to prinasa. od spolahlivosti az po neviem co...
    ale ako to je s tym clo a dph, ked oni to poslu ako balik s hodnotou napriklad 10EUR, ale realne to ma hodnotu napr 200EUR.

    mam ist dodatocne na colny urad a nechat to preclit a zdanit, aj ked vlastne transport hradili a zabezpecovali oni?

    dakujem

    M.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    Sowhat Pozri príspevok
    ked to je najmensi problem, tak nech mi uz please niekto poradi ako to ma naozaj byt.
    naozaj som si uvedomujem vsetky rizika ktore to prinasa. od spolahlivosti az po neviem co...
    ale ako to je s tym clo a dph, ked oni to poslu ako balik s hodnotou napriklad 10EUR, ale realne to ma hodnotu napr 200EUR.

    mam ist dodatocne na colny urad a nechat to preclit a zdanit, aj ked vlastne transport hradili a zabezpecovali oni?

    dakujem

    M.

    tato tema tu je 100x uz ... mas jedno aku ti daju fakturu,.. ak to bude nizka cena colnici maju tabulky... narataju ti to z inej ceny,.. respektive staci im poslat screenshot z paypall kolko si za to zaplatil... dph samozrejme platis aj z ceny za dopravu, proste komplet zo sumy co ti odisla z uctu,... ale tato tema je tu fakt vela krat uz asi preto ti ani nikto neodpoveda.

    Sowhat je offline (nepripojený) Sowhat

    Sowhat
    padro Pozri príspevok
    tato tema tu je 100x uz ... mas jedno aku ti daju fakturu,.. ak to bude nizka cena colnici maju tabulky... narataju ti to z inej ceny,.. respektive staci im poslat screenshot z paypall kolko si za to zaplatil... dph samozrejme platis aj z ceny za dopravu, proste komplet zo sumy co ti odisla z uctu,... ale tato tema je tu fakt vela krat uz asi preto ti ani nikto neodpoveda.
    dik. neviem asi som zle hladal alebo co. nasiel som tu temy ohladom objednavania veci, aj ohladom dropshippingu, ale nie ohladom realneho podniakania s takymito produktami na SVK...

    dakujem

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    Sowhat Pozri príspevok
    dik. neviem asi som zle hladal alebo co.

    dakujem
    asi viem ze do zopar tem som pisal aj ja o tom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.