Zavrieť

Porady

Pestovanie plánt

Som totálny začiatočník. Konečne mám záhradu, už aj pokopanú a začala som si sadiť plánty. Kaleráb, paradajky a papriku.
No je to katastrofa. Rastlinky sú tenké a vysoké, také chúdiatká. Dočítala som sa , že aj keď majú dosť svetla, aj vlahy, tak mi budú takéto pretože mám doma teplo. Nemám ich kde inde sadiť. Tak mi nezostáva nič iné, len ich vo vhodnom období vysadiť von, priamo do záhrady.
Je možné si aj v paneláku vypestovať dostatočne silné plánty? A keď tak aký zvoliť postup.
Naposledy upravil arizona : 19.03.11 at 10:58
Usporiadat
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
Valčake Pozri príspevok
..veľmi sa mi páči tvoje pestovateľské nadšenie a píšeš,že miluješ kvety, no super na tak mladého chalana...len tak ďalej...
nadsenie? skor vasen:-) uz mi klicia aj kale-kornutovky:-) a teraz sa slnia na slniecku a mohutneju:-)
0 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

Keď už...tak nie plánty ale planty alebo plantu (po slovensky priesady)...a nie plántov...ale plánt alebo planty.......
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
my vieme o com je rec:-))
0 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

Niektorí tu dávajú slovenčine riadne zabrať
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
deerslayer Pozri príspevok
Niektorí tu dávajú slovenčine riadne zabrať
noo ved ja s tym moji x:-) ale inak sa snazim co najspisovnejsie:-) xixixi
uz iba par dni a moje priesadky baklazanu uz budu klicit:-) jupi
ozaj nevies kedy budem moct pridavat fotky?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

avonboy Pozri príspevok
noo ved ja s tym moji x:-) ale inak sa snazim co najspisovnejsie:-) xixixi
uz iba par dni a moje priesadky baklazanu uz budu klicit:-) jupi
ozaj nevies kedy budem moct pridavat fotky?
Ked zacnes pisat "ch"



...to tvoje x sa naozaj strasne zle cita a porusujes tym aj pravidla Porady


3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

stych Pozri príspevok
už som zasadila kalerábiky, zemina mala izbovú teplotu, budem sledovať teploty vonku, aaaa šup už sú na balkóne. Dúfam, že s nich niečo bude. ...Ja veľmi ľúbim kalerábiky :-))))
ďakovala za pomoc
nemala za čo...
Tu nájdeš dosť šikovných aj ochotných ľudí... len ak je trošku možné, nedávaj tak prosím Ťa zabrať "tomu slovenčinovi"... . Nie sme tu síce jazykovedné okienko, ale súhlasím s názorom služobne starších a kompetentnejších...
Planty sú planty a pánty sú pánty...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Oliwa Pozri príspevok
nemala za čo...
Tu nájdeš dosť šikovných aj ochotných ľudí... len ak je trošku možné, nedávaj tak prosím Ťa zabrať "tomu slovenčinovi"... . Nie sme tu síce jazykovedné okienko, ale súhlasím s názorom služobne starších a kompetentnejších...
Planty sú planty a pánty sú pánty...
žena ulica dlaň kosť
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

chlap hrdina dub stroj
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

to je teda kombinacia! :-D

zena-ulica
chlap-hrdina
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

avonboy Pozri príspevok
ani my si nemozeme sadit zeleninku pri cinziaku, sme ale radi ze sme zriadili aspon troska kvetinovy kutik o ktory sa starame:-) a zeleninu si sadime na dedinke-tam mam mame zahradku tak tam je nas raj...

Tak nech sa darí . Idem ďalej dumať, ako sa dá bývať na činžiaku.
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
Katy a R Pozri príspevok
.. moje baklažániky už majú po 4 lístky
tisko zavidim ale ja si pockam na tie moje a verim ze z nich sa budem tesit tiez:-)
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
arizona Pozri príspevok
Ked zacnes pisat "ch"



...to tvoje x sa naozaj strasne zle cita a porusujes tym aj pravidla Porady


3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
budem sa snazit davat CH:-)
0 0
jurkomts jurkomts

jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

No ako čítam tieto príspevky, zas si hovorím, čo za problémy sa tiu riešia - slovenčina, xi namiesto ch, plánty..... Dopestovať sadenice zeleniny je úplne jednoduché, na sáčku je navyše úplne jasný a prostý návod na pestovanie kupovaného druhu, odrody. To asi pre takých čo pestujú len muškáty na balkóne. To že sú baklažány a neviem čo ešte vyťahané, znamená že majú málo svetla alebo inak povedané, vysadili sa príliš skoro, ďaleko od okna. Ja tiež nemám skleník, použijem široký kvetináč, ľahkú pôdu (substrát), jemne semená zakryjem, zalejem a položím na parapet. Keď dosiahnú požadovanú výšku, rozsadím ich jednotlivo do jogurtových kelínkov a potom už len na záhradu. Tu nie je čo riešiť. Dúfam že som nikoho týmto príspevkom neurazil
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
jurkomts Pozri príspevok
No ako čítam tieto príspevky, zas si hovorím, čo za problémy sa tiu riešia - slovenčina, xi namiesto ch, plánty..... Dopestovať sadenice zeleniny je úplne jednoduché, na sáčku je navyše úplne jasný a prostý návod na pestovanie kupovaného druhu, odrody. To asi pre takých čo pestujú len muškáty na balkóne. To že sú baklažány a neviem čo ešte vyťahané, znamená že majú málo svetla alebo inak povedané, vysadili sa príliš skoro, ďaleko od okna. Ja tiež nemám skleník, použijem široký kvetináč, ľahkú pôdu (substrát), jemne semená zakryjem, zalejem a položím na parapet. Keď dosiahnú požadovanú výšku, rozsadím ich jednotlivo do jogurtových kelínkov a potom už len na záhradu. Tu nie je čo riešiť. Dúfam že som nikoho týmto príspevkom neurazil
jasne ze neurazil len si napisal svoj postup ako vysadzas semiacka, potom do teglikov a az do zasadenia do zahrady...proste a zrozumitelne:-)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

jurkomts Pozri príspevok
No ako čítam tieto príspevky, zas si hovorím, čo za problémy sa tiu riešia - slovenčina, xi namiesto ch, plánty..... Dopestovať sadenice zeleniny je úplne jednoduché, na sáčku je navyše úplne jasný a prostý návod na pestovanie kupovaného druhu, odrody. To asi pre takých čo pestujú len muškáty na balkóne. To že sú baklažány a neviem čo ešte vyťahané, znamená že majú málo svetla alebo inak povedané, vysadili sa príliš skoro, ďaleko od okna. Ja tiež nemám skleník, použijem široký kvetináč, ľahkú pôdu (substrát), jemne semená zakryjem, zalejem a položím na parapet. Keď dosiahnú požadovanú výšku, rozsadím ich jednotlivo do jogurtových kelínkov a potom už len na záhradu. Tu nie je čo riešiť. Dúfam že som nikoho týmto príspevkom neurazil
Doteraz sme vždy priesady kupovali - rajčiny, papriku a kaleráby. Vlani sa u nás predávala jedna priesada rajčiny a papriky po 40-50 centov, ktovie, koľko budú pýtať trhovníci tento rok...
Keďže lacnejšie určite nebudú, rozhodli sme sa tento rok pre experiment a som zvedavá, čo z toho bude... Semiačka som sadila rovno do kelímkov, aby sa "ušetrilo" jedno presádzanie. Zatiaľ je skóre vzídených semiačok k nevzídeným nasledovné:
- rajčiny 15 : 13 /3-4 lístky/
- paprika 5 : 5 /2 lístky/
Myslím, že tie čo nevzišli doteraz, už nezídu a musím ich "dosadiť". A to som kupovala origoš semená v záhradkárskych potrebách, rajčiny 3 druhy a papriky 2. Ozaj, dá sa vôbec reklamovať osivo a sadivo /ak sa jedná o veľké množstvá a plochy/?
Zrejme je to nereálne. Neviem si predstaviť ako postupovať pri takejto reklamácii... Akože prísť do obchodu s blokom a vrecúškami od semiačok a povedať - toto som u Vás kúpil a mám z toho figu borovú...
Naposledy upravil Oliwa : 14.03.11 at 14:09
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
reklamacia osiva je dost zlozita a vacsinou ju predajcovia ani neuznavaju...proste osivo je iba osivo...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Však to! Koťuhy jedny ... A pritom to vôbec nie je lacná záležitosť.
Za pár vrecák s pár semiačkami človek-záhradkár vysolí 20 euri, ani nezbadá ako... a ešte keď nevzídu...
Inak, viete, akú životnosť má jedno semiačko? Koľko rokov? Každý rok mi totiž niečo zvýši...
Ale už aj také som počula, že sa nájdu výrobcovia, ktorí osivo po expirácii prebalia do vrecák s aktuálnym dátumom... Neviem, či sa to zakladá na pravde, ale fakt je, že moja čerstvá 50%-ná úspešnosť "klíčivosti" na okne o niečom svedčí...
0 0
jurkomts jurkomts

jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

Ešte aby som doplnil svoj predchádzajúci príspevok, paradajky, papriky a zeler (dokonca viackrát) treba rozsadiť, preto som spomenul ten široký kvetináč. Vysejem ich nahusto, potom ich rozsadím jednotlivo resp. mal by sa prerušiť koreň. Melón, tekvica, baklažán, cuketa, uhorky sa samozrejme priamo vysadia do kelímkov a potom už len na záhradu. Uhorky nakladačky som vysial aj priamo do zeme v záhrade, a bol som spokojný.
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať