Zavrieť

Porady

Zaruka na vymenenú súčiastku auta.

Snáď som to zaradila do správnej témy.
Potrebujem poradiť ohľadom reklamácie súčiastky.
Minulý rok na jeseň mi menili na aute súčiastku na serve, podľa dokladu išlo o chybnú súčiastku z výroby. Vtedy bolo auto v záruke, do servisnej knižky mi zápis nedali, len som dostala doklad o výmene súčiastky. Auto odvtedy viac stálo ako išlo, spravila som na nom necelých osem tisíc km a servo je v tom istom stave ako bolo pred pol rokom. Teraz ale už auto v záruke nieje. Vzťahuje sa na vymenenú súčiastku samostatná záruka mimo záruky auta / teda ododňa jej výmeny / alebo platí len pôvodná dvojročná záruka celého auta ?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    silviaz Pozri príspevok
    Snáď som to zaradila do správnej témy.
    Potrebujem poradiť ohľadom reklamácie súčiastky.
    Minulý rok na jeseň mi menili na aute súčiastku na serve, podľa dokladu išlo o chybnú súčiastku z výroby. Vtedy bolo auto v záruke, do servisnej knižky mi zápis nedali, len som dostala doklad o výmene súčiastky. Auto odvtedy viac stálo ako išlo, spravila som na nom necelých osem tisíc km a servo je v tom istom stave ako bolo pred pol rokom. Teraz ale už auto v záruke nieje. Vzťahuje sa na vymenenú súčiastku samostatná záruka mimo záruky auta / teda ododňa jej výmeny / alebo platí len pôvodná dvojročná záruka celého auta ?


    Dakujem
    A teraz je pokazená len tá menená súčiastka na serve, alebo celé servo?

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    Chobot Pozri príspevok
    A teraz je pokazená len tá menená súčiastka na serve, alebo celé servo?
    No priznaky to ma ronake Bola som s tym u znameho mechanika a ten si pozrel papiere okukol auto a ze je to ta ista suciastka znova. Ako ja som volala do servisu kde to menili ale oni su presvedceny ze zaruka sa na vymenene suciastky nevztahuje, tak si to chcem overit. Lebo napr druhe auto co mam firemne malo sice iny problem ale casovo rovnaka situacia to bolo ale vo forde a tam mi povedali ze zaruka bezi sice skratena ale bezi. Lenze toto auto je fiat a ten kokretny servis je strasne predzazeny, takze by som to tam nerada davala ked nemam sancu zo zakona in dokazat ze som v prave. To radsej pojdem niekde inde.

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    a co ked je predrazeny? vsak ked to ides reklamovat, tak za to nemozes platit. normlane dovez auto, ze chces reklamovat tu konkretnu suciastku a nic ine nech nemenia bez tvojho suhlasu.

    a mam za to, ze na to zaruka plati, ale nie som si isty dlzkou.

    onical je offline (nepripojený) onical

    onical
    Nám na firemných autách bola záruka vysvetlená tak,že je 2 roky a nezáleží,že súčiastka (autobatéria) bola vymenená v 22mesiaci.Ak skončila záruka na vozidlo,neznamená to,že na tú autobatériu budeme mať záruku ešte 22 mes.po skončení záruky na vozidlo.Jednoducho skončí 2 ročná záruka na vozidlo a je koniec záruk na všetko,čo bolo počas tých 2 rokov vymienané.Záruka sa ale predlžuje o čas,čo auto strávi v servise.

    Zaruka na vymenenú súčiastku auta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.