Zavrieť

Porady

exekúcia na čo môžu siahnuť

dobrý deň,sestra ma na krku exekúciu z dôvodu nezaplatenia faktúr za mobil a neplatenia úverov. Momentálne poberá rodičovský príspevok na 2ročné dieťa. Je sama, vydatá ale otec na dieťa neprispieva ani s ňou nežije v jednej domácnosti. Vymáhanie úverov je dočasne pozastavané ale z z mobilnej spoločnosti prišla výzva na uhradu nedoplatku + penálov pod hrozbou exekúcie.

Moja otázka:
Sestra ma trvalý pobyt v byte svojej matky, byt mamina zdedila po svojich rodičoch. Môže exekúcia siahnuť na byt, ktorý sestre nepatrí? Na čo exekúcia v tomto prípade bude siahať? Môže moja mama kludne spávať?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    bibitraub Pozri príspevok

    Moja otázka:
    Sestra ma trvalý pobyt v byte svojej matky, byt mamina zdedila po svojich rodičoch. Môže exekúcia siahnuť na byt, ktorý sestre nepatrí? Na čo exekúcia v tomto prípade bude siahať? Môže moja mama kludne spávať?

    Ďakujem za odpoveď
    mama rozhodne nemoze kludne spat ...
    tu najdes odpoved preco, velmi podnetna diskusia ...
    http://www.porada.sk/t161189-exekuto...islusnici.html

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ale je tam to ALE: Byt asi patrí matke (zdedila ho - je majetkom matky), trvalý pobyt nedáva dôvod k vlastníctvu. Mladá tam LEN býva, ale NEVLASTNÍ!

    To ako keby ku mne prišiel exekútor, lebo syn má dlhy. Býva u mňa, ale vlastníkom bytu som JA, veci v mojom byte sú moje a bodka. On vlastní len telefón a pár šiat. Za všetko si musí platiť (strava a pod.)

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    misoft Pozri príspevok
    Ale je tam to ALE: Byt asi patrí matke (zdedila ho - je majetkom matky), trvalý pobyt nedáva dôvod k vlastníctvu. Mladá tam LEN býva, ale NEVLASTNÍ!

    To ako keby ku mne prišiel exekútor, lebo syn má dlhy. Býva u mňa, ale vlastníkom bytu som JA, veci v mojom byte sú moje a bodka. On vlastní len telefón a pár šiat. Za všetko si musí platiť (strava a pod.)
    sa nehadam ... ale dokazat to budes musiet ty, nie exekutor

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Stačí, ak ukážem LV na moje meno a milý exekútor sa môže otočiť. (Ústava SR, hl.2., čl.16., ods. 1.)

    lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

    lienocka001
    na byt exekutor nesiahne ale na hnutelny majetok moze.. matka bude dokazovat ze ten majetok patri jej a nie dcere

    jonnie je offline (nepripojený) jonnie

    začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac jonnie
    Je vydata? dobre čítam? tak to mam taky pocit,ze sa to vztahuje aj na manzela.
    Mama ma svoj byt na svojom LV - takze to by som sa nebala. Pokial teda uz nenapisala nejake casti na deti. A urcite,akonahle zacne zarabat-pojde jej to z prijmu.
    Myslim,ze v jej pripade,ked je vydata a muz neprispieva a neziju spolu-je lepsie byt papierovo rozvedeny. V podstate aj tak nesplnaju ulohu manzelstva,ci sa mylim?

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Na byt rozhodne siahnuť nemôže!!!
    Skôr to vidím na zisťovanie majetku manžela. Siahanie na hnuteľný majetok v mieste bydliska povinného je krajná možnosť a bežne sa do toho exekútor nepúšťa.

    exekúcia na čo môžu siahnuť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.