Zavrieť

Porady

Postúpenie leasingu

SZČO postúpil leasing na iného SZČO ( posledné 2 splátky). Ako to je doteraz z uplatnenými odpismi, finačným úrokom, poistením??????

Leasing kamionu mal ukončiť v 8/2010 a postúpil ho 2 mesiace pred ukončením. Ako mám dať odpisy - po 062010??
Naposledy upravil zhv : 29.03.11 at 14:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Nový nájomca, nech si pýta nový splátkový kalendár od lízingovky na svoje meno. Nebude platiť splátky Tvojmu klientovi. Ty mu vystavíš fa na odstupné. Fa vystavíš:
    napr. dohodnuté odstupné bez DPH je 7000 €. LZ bola na 48 mesiacov, 1. zvýšená splátka 9383,15 €, LZ bola ukončená v 28 mesiaci, zostávajúca doba do ukončenia LZ je 20 mesiacov. Vypočítaš alikvotnu časť z 1. splátky 9383,15 : 48 x 20 = 3909,65 €; odstupné 7 000 - 3939,15 = 3090,35. Fa bude vystavená a zaúčtovaná
    alikvotna časť 3909,65 315AÚ/ 474AÚ istina
    DPH AČ 20% 781,93 315AÚ/343AÚ daňová povinnosť
    zostatok odstupného 3090,35 315AÚ/648AÚ
    DPH odstupné 20% 618, 07 315AÚ/343AÚ daňová povinnosť
    celková fakturácia novému nájomcovi 8400 €
    Alena Šimová
    zhv Pozri príspevok
    SZČO postúpil leasing na iného SZČO ( posledné 2 splátky). Ako to je doteraz z uplatnenými odpismi, finačným úrokom, poistením??????

    Leasing kamionu mal ukončiť v 8/2010 a postúpil ho 2 mesiace pred ukončením. Ako mám dať odpisy - po 062010??
    pri predčasnom ukončení leasingu v prípade, že má leasing pokračovateľa, sa odpisy neupravujú.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ja mam len otázku : pri postúpení leasingu vystavuje leasingova spoločnosť firme ktora preberá leasing splátkový kalendár na jej meno? Pýtam sa llebo od klienta chcú aby odovzdal svoj originál, čo je podľa mňa hlúposť. Veď je to na jeho meno a do postupenia podľa toho účtoval. Myslím že to zle pochopil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.