Zavrieť

Porady

Účet 381-náklady buducich obdobi

Uctujem spravne fakturu od Orange za mesacny poplatok - pausal obdobie 20.12.05-19.1.06 alikvotnu cast na ucet 381? V tychto dnoch som pocula, ze sa uvedeny ucet nepouziva!!!
Usporiadat
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

A nepomýliť sa že pretelefonované minúty a smsky sú za predošlé obdobie,dopredu sa fakturuje iba paušál.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
To som uviedla ako ostatné - naviac pretelefonované a SMS.

Ďakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A ešte si daj pozor na MMS - tie Ti asi neuznajú ani do DPH ani do nákladu. Ja ich účtujem na nedaňový náklad v období, ku ktorému sa vzťahujú. Tak mi bolo poradené. Sledujem každú faktúru na mobil. Tak isto všelijaké súťaže a SMS hlasovania. Ani to neuznajú. Paušál máš faktúrovaný na obdobie dopredu, ostatné pretelefonované minúty aj SMS aj MMS máš v bežnom aj budúcom období - rozlíšiť časovo a účtovať podľa predchádzajúcich doporučení s rozlíšením na daňovo uznateľné a daňovo pripočítateľné (neuznané) náklady. Rezervu by si vytvorila len vtedy, ak nepoznáš presnú výšku nákladu (nemáš faktúru, zmluvu, splátkový kalendár a pod.). To je napr. pri tvorbe rezervy na nevyplatené dovolenky zamestnancov za bežné obdobie a k nim prislúchajúce odvody. Ty síce vieš momentálnu priemernú mzdu pre momentálny výpočet a z toho aj vypočítaš rezervu a zaúčtuješ do bežného roku. V budúcom roku rezervu rozpustíš na základe aktuálnych údajov a rozdiel zaúčtuješ. Tak aby si mal reál k danému účtovnému obdobiu. Ak vieš presnú výšku a aj obdobie na ktoré sa vzťahuje, spravíš to cez 381.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

My máme internou smernicou určené účtovnú závierku spraviť do 16.1.. Keď mi faktúra príde za obdobie 22.12.-21.1. až niekedy 24.1., musím tvoriť rezervu, nakoľko ešte nepoznám výšku a už v účtovnom roku 2007 rozpustiť rezervu?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Betina2
A ešte si daj pozor na MMS - tie Ti asi neuznajú ani do DPH ani do nákladu. Ja ich účtujem na nedaňový náklad v období, ku ktorému sa vzťahujú. Tak mi bolo poradené.
Tak s týmto nesúhlasím. Ak máš telefón s faxom, tak impulzy vzniknuté pri faxovaní dáš na pripoč. položky? To je to isté ako MMS-ky v mobile. U nás sa bežne posielajú šéfovi MMS-ky. Napríklad vyfotené zariadenie predajne, možné budúce miesta na prevádzku, poškodenie stánkov vandalmi priamo poisťovákovi a pod.


Betina2
Sledujem každú faktúru na mobil. Tak isto všelijaké súťaže a SMS hlasovania. Ani to neuznajú.
S týmto môžem iba súhlasiť.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Neviem, čím sa zaoberá tvoja firma. Ak ich máš veľa a preukážeš oprávnenosť, tak v pohode. Možno súvisia s Vaším predmetom podnikania. My sme taxislužba a ak si dispečéri posielajú z roztopaše MMS, tak nám to asi neuznajú. Je ich len zopár ks. Takže to radšej vyhadzujem. Mne to takto poradili a pre pár korún nechcem mať komplikácie. To bolo na školení a aj moje kamošky to tak robia. Neviem, keby som bola na Tvojom mieste, že tam je toho veľa, nechala by som si to písomne odobriť na DU. Lebo každý kontrolór je iný.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A ešte, ako to preukážeš, tú oprávnenosť nákladov na MMS? Ty si ich kdesi ukladáš v PC, aby si ich pri kontrole vedel preukázať ako oprávnené? Vieš v MMS môžeš poslať čokoľvek. Aj fotky či video z dovolenky a to by som ja osobne neuznala. To asi faxom posielať nebudeš. Daj vedieť, či si to už mal kontrolované a ako to dopadlo.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

To je dobre, že to máš v smernici. Treba si jednoznačne stanoviť, dokedy sa bude čakať na doklady. Inventarizáciu musíš vykonať do dátumu uvedenému v smernici, max.do 31.1. Ak do dátumu vykonania inventúry nemáš faktúru, tak potom dáš na rezervy ako daňový náklad to čo má byť v roku 2006 do roku 2006. napr. cez interný doklad. Keď v roku 2007 dostaneš faktúru, zaúčtuješ ju tak, že rozpustíš rezervu, ktorú si vytvorila v roku 2006, zaúčtuješ tiež rozdiel , ktorý ti vynikne rozpustením rezervy (rozdiel oproti reálnej faktúre) a takisto dáš do nákladu bežného roku (2007) časť faktúry prislúchajúcu na rok 2007. Ale iba ak ti výška nevyplýva z nejakej zmluvy či iného dokladu. Dúfam, že je to správne. Ja by som to robila takto.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Je dobre, že to máte v smernici. Potom by to nemal byť problém. Jednoducho počkáte do dňa konania inventarizácie, keď fa nedôjde, spravíte na časť bežného roku 2006 rezervu (cez ID) a kedˇdôjde faktúra, pri jej zúčtovaní rezervu rozpustíte. Zbytok faktúry na rok 2007 zaúčtujete bežným spôsobom. Tak to robím ja. Dúfam, že správne.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Práve som si všimla sportnú otázku:
Predplatné mesačného periodika na rok 2007, zaplatené v 2006, DF na platbu v 2006, na 381. Ale! Alebo to rozdeliť na pomerné časti 381 a 501, keďže toto periodikum hoci ročník 2007 chodí už niekoľko čísel v roku 2006?! Alebo to môžem nechať celé v nákladoch 2006?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Nikto nevie pomôcť? V podstate na predplatnom je uvedené názov: "XY 2007". Nikde nie je konkrétne napísané, že bude chodiť až v roku 2007, alebo nejako súvisí s rokom 2007.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03
... posúvam
Predplatné na rok 2007 nie je nákladom roku 2006. Fa za dodanie periodík časovo rozlíšiš cez 381.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tweety
Predplatné na rok 2007 nie je nákladom roku 2006. Fa za dodanie periodík časovo rozlíšiš cez 381.
Práve o to ide, že nikde nie je napísané, že je to predplatné na rok 2007. Je tam napísané "... predplatné periodika XY 2007..." . Žiadne predplatné periodika na rok 2007. Ale aj keby... Niektoré časti chodia už v roku 2006, nemala by som pomernú časť nechať v nákladoch 2006 a ostatok cez 381 v 2007?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03
Práve o to ide, že nikde nie je napísané, že je to predplatné na rok 2007. Je tam napísané "... predplatné periodika XY 2007..." . Žiadne predplatné periodika na rok 2007. Ale aj keby... Niektoré časti chodia už v roku 2006, nemala by som pomernú časť nechať v nákladoch 2006 a ostatok cez 381 v 2007?
Ja tam vidím rok 2007, ak tam máš predplatné periodika 2007.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tweety
Ja tam vidím rok 2007, ak tam máš predplatné periodika 2007.
No dobre, tak so slovíčkami sa tu nebudem hrať. Ale jedna položka je DP za rok 2006. Suma nie je vyčíslená, čo s tým?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03
No dobre, tak so slovíčkami sa tu nebudem hrať. Ale jedna položka je DP za rok 2006. Suma nie je vyčíslená, čo s tým?
Že tam máš aj rok 2006 si v prvom príspevku nenapísala. Ak máš na fa aj perodiká roku 2006 tam je to jednoznačné, tam by si nemala mať problém s účtovaním.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Gabi03
Práve o to ide, že nikde nie je napísané, že je to predplatné na rok 2007. Je tam napísané "... predplatné periodika XY 2007..." . Žiadne predplatné periodika na rok 2007. Ale aj keby... Niektoré časti chodia už v roku 2006, nemala by som pomernú časť nechať v nákladoch 2006 a ostatok cez 381 v 2007?
Gabi, presviedčaš nás alebo seba ?
Ak to chceš urobiť po svojom - tak urob ak to vieš neskôr obhájiť - ale nečakaj že ti to tu odsúhlasíme. Ja by som urobila to isté čo radí Tweety. To periodikum predsa každý rok mení číslovku (hádam poradca), to že výtlačky posiela skôr je ich problém, zaplatiť pýtajú rok dopredu a to 2007.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja chcem, aby ste presvedčili vy mňa.

to Tweety: to periodikum pravdepodobne príde až v 2007, ale obsahuje témy týkajúce sa roku 2006.

Takže teraz buďte múdri. Zrejme asi fakt pôjde o tú obhajobu. Ale aj tak ďakujem.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Pravdepodpobne ide o Poradcu. Pre mňa je smerodajné, čo je uvedené v konečnej faktúre. Keď je tam "predplatné periodika "Poradca 2007" , tak je to na rok 2007. To, že niektoré čísla dostávate už v 2006, nie je podľa mňa smerodajné. A že je jedno číslo venované Daňovým priznaniam za rok 2006 - príloha mesačníka PORADCA (uvedené v rozpise položiek predplatného) je podľa mňa tiež jedno. Dostaneš ho aj tak až v roku 2007 a je zahrnuté ako súčasť predplatného periodika "Poradca 2007". Nemáš cenu zaň vyčíslenú samostatne a ako vieme, v obchode má každé číslo inú cenu., takže ja by som to dala celé na rok 2007. Ak by si výtlačok "DP za rok 2006" dala ako náklad roku 2006, potom by si musela rozúčtovávať aj archív za ročníky 2003-2007, ktorý dodávajú na CD ako E-poradca, ktorého máš zahrnutého v cene predplatného na rok 2007, a to je asi blbosť. Tu to s obhajobou nemá nič spoločné. Ber to tak, ako je to vo faktúre. Nikde nemáš cenu za jednotlivé čísla, zborníky, CD a pod.
0 0
fr.luk fr.luk

fr.luk je offline (nepripojený) fr.luk

Tweety
Nesúhlasím celkom, pretože môžeme mať aj od 1.1.05-6.6.05 a predsa časovo nerozlišujeme, lebo je to v jednom zúčtovacom období. Musí tam ísť o budúce obdobie.
Ono to casove rozlisovanie velmi zavisi aj od toho, ci dana uctovna jednotka reportuje napr. svojej matke do zahranicia, pretoze v takychto pripadoch to oni vyzaduju casovo rodelit na jednotlive mesiace
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať