Zavrieť

Porady

PN a urad prace

Ahojte,mam jeden velky problem, bol som zamestnany na dobu urcitu, som na PN a skoncila platnost pracovnej zmluvy, zamestnavatel mi uz dorucil vypoved. Ako mam postupovat dalej, kedze som na PN ktora zacala uz pocas trvania pracovneho pomeru ? predpokladam ze na Urade Prace sa prihlasit nemozem kedze som PN ale komu mam ake tlacivo dorucit ? kedze som dostaval nemocenske davky zo Socialnej poistovne a PN nemam este 52 tyzdnov tak mam narok aj dalej na nemocenske davky ? bojim sa aby mi nevznikli nejake nedoplatky na zdravotnom poisteni a tak dalej takze prosim poradte, komu a ake tlacivo dorucit a ako dalej postupovat. velmi mi to suri, prosim poradte !
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

anilah Pozri príspevok
Ďakujem. A keď si otvorím PN, tak marodný lístok mám odovzdať zamestnávateľovi alebo na sociálku? A na ÚP vtedy nemám ísť vôbec?
Ak pôjdeš hneď na PN-ku, tak na ÚP pôjdeš až po ukončení PN-ky.
K PN-ke z-ľ doloží Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatne.nároku na nemoc.dávku a postúpi na SP. SP Ti platí PN od prvého dňa z ochrannej lehoty.
Naposledy upravil drobeceva : 28.06.11 at 17:06
1 0
anilah anilah

anilah je offline (nepripojený) anilah

Veľmi pekne všetkým ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

anilah, nezabudni k PN-ke priložiť potvrdenie o príjme pre účely nem.dávok od posledného zamestnávateľa.
0 0
anilah anilah

anilah je offline (nepripojený) anilah

ďakujem za radu
0 0
Spyko24 Spyko24

Spyko24 je offline (nepripojený) Spyko24

Potrebujem od vas poradit, som na urade prace a zo socialky nedostavam ziadne nemocenske, aka je sanca ze by mi prisla kontrola? Je vacsia sanca, ze by prisli keby som dostaval peniaze zo socialky alebo ked som teraz na urade prace? Som doma už rok na PN a tie dvojhodinove vychadzky ma uz nebavia. Chcel by som v nedelu ist sa preist do prirody konecne.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Ak nemáš hradenú PN zo SP, Tvoju maródku ani SP neeviduje......
0 0
Spyko24 Spyko24

Spyko24 je offline (nepripojený) Spyko24

Takze ani z uradu prace ma nepridu skontrolovat?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Spyko24 Pozri príspevok
Takze ani z uradu prace ma nepridu skontrolovat?
to ja netvrdím......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať