Zavrieť

Porady

Usporiadat
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Tu nájdete aj iné dobroty zo starých čias:

www-socikstyle-blogspot-com

(namiesto pomlčiek treba dať bodky, som tu nová, nemám ešte dovolené pridávať odkazy)
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

A bol aj film kde v pesničke bola reklama na pribináčik-pramen zdraví z posazaví, to z filmu At žijí duchové,reklama aj na Alpu tam bola,ten duch ju rád pil.
No aj kola a mirinda bola lepšia a aj čapované pivo a aj mlieko v sklenených flašiach nie ako teraz ešte aj to pivo v gumených flaškach-už vtedy sa hovorilo že počkajte keby davali naspät pozemky z JRD,tak nebude na nich kto robit,teraz počúvam a pozerám mladý aj doma bez roboty,ale už takmer málokto sebe dačo dochová alebo dopestuje,kravy a ovce takmer nikto,velmi málo kozy ešte sem tam niekto chová,mlieko ktorých sa velmi necenilo,teraz je drahšie ako víno,kozí syr je za luxusnú cenu aj ovčí-nuž málo skutočných gazdov,na našej zemi doja ale nie dojiči mlieko ale cudzí hospodári dotácie,naši dedovia sa musia obracat v hrobe ak vidia to gazdovanie že dakto dostáva velké peniaze za to aby nechál statok hynút o hlade, smäde a hnoji.
5 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

http://www.socikstyle.blogspot.com/
4 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

trisestri Pozri príspevok
No neviem s tou cenovou politikou,však ked obchodné retazce davajú si také nehorazné marže,tak mlieko v mliekomatoch by málo byt lacnejšie,máme aj predajnu výrobcu mliekarenských produktov a je ešte drahšia ako hypermarkety.

Hypermarkety maju najnizsie nakupne ceny, su zvyhodnovani velkymi odbernymi mnozstvami a dokonca aj tlacia na vyrobcov aby predavali lacnejsie. Vela cien je dumpingovych....

dokonca viem, ze "nemenovany" Hypermarket nakupoval u znamych pecivo dajme tomu za 0,04 € za kus, ale potom ho predaval za 0,02 € za kus (to je priklad tie ceny). Len aby zakaznici boli zvyknuti ze maju cerstve a lacne pecivo a popri tom kupili nieco ine zas drahsie...
Naposledy upravil zk24 : 12.04.11 at 11:51
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Taká vynikajúca držková za 1,60 Kčs, 2 rožky za 0,60 Kčs a kofola za 0,90 Kčs = všetko spolu za 3,10 Kčs v Nitre u " Špinavca " to bola špica.
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
srska Pozri príspevok
ta je ňe emigrant aľe tiež sme to volali v iglove gruľový cuker
My sme to na Záhorí volali kačací cukor. 1 Kčs stála celá tablička, bolo tam 5 dielikov a veľkosť celého bola ako terajšia čokoláda. Farba biela, žltá, ružová, bledozelená.
3 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Baby a pamätáte sa na toaletnú vodu - parfém dovážaný z Poľska:
"Bycz moze" , v takom štíhlom flakóne. Bol to podpultový predaj, keď prišiel do drogérie dostali ho iba známe predavačiek.
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ja si myslím, že to bol "Miláčik", vtedy bol ešte v takých guľatých kelímkoch s "pokrievkou" a stál neuveriteľných 1,50 Kčs nie ?
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katka50 Pozri príspevok
Myslím, že Pionier a stál 1,50 Kčs.
To si musela napísať už Ty , váľalo sa mi to po jazyku. Ale ten bol aj v rokoch 70-tych, lebo si ho pamätám, zo 60 ešte nie, to som bolá maličkááá.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

hubatá Pozri príspevok
Ja si myslím, že to bol "Miláčik", vtedy bol ešte v takých guľatých kelímkoch s "pokrievkou" a stál neuveriteľných 1,50 Kčs nie ?
súhlasím, robila som v Mliekarni od r.1975 - Miláčik bol naozaj výborný a stál 1,50 Kčs.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......
1 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

hubatá Pozri príspevok
Ja si myslím, že to bol "Miláčik", vtedy bol ešte v takých guľatých kelímkoch s "pokrievkou" a stál neuveriteľných 1,50 Kčs nie ?
Mne sa zdá, že pred Miláčikom býval Kominárik, ten býval v takých papierových-povoskovaných kelímkoch, s takým istým guľatým vrchnáčikom. Na Dubčekove rohlíky si samozrejme pamätám, boli super
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hubatá Pozri príspevok
Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......
Poznám jednu pekáreň, kde ich znova pečú, sú rovnako dobré, len akosi cena už nie je tá istá.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

hubatá Pozri príspevok
Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......
http://www.porada.sk/t62705-stare-zlate-casy.html
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hubatá Pozri príspevok
Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......
začali ich piecť po 21.08.1968 - mal som 100 m do podnikovej pekárenskej predajne v snv ale dobré boli aj jogurtíky v sklenených "pohároch" - to boli jogurty, lyžička v nich stala
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

danushka Pozri príspevok
A mne sa dnes podarilo kúpiť v obchode klasické PEDRO žuvačky. Náhodou som to zočila v obchode a kúpila som všetkým kolegom.
Postavila som ich doradu a kázala im zavrieť oči. Nastrčili ruky a na môj povel mali všetci očká otvoriť.
Tí mladí čumeli, prečo starí výskajú od radosti a nechápali.
A tie bubliny, čo sme narobili, tešili sme sa ako malí. Taká maličkosť a koľko srandy za pár centov...Ej, pospomínali sme kadečo. Keď sme mladým hovorili o prvomájových holubiciach v oknách a vlajočkách ZSSR a ČSSR - boli mladí totálne v koncoch s pusou otvorenou.
ja som vyrastal na krumplovom cukri za 0,25 kčs, pendrekoch a mentolkách v šulcoch
neskôr na detvách 10 ks/1kčs, bystricách 10ks/1,60 kčs a ešte neskôr na olympiach 20ks/6 kčs, cleach, spartach, bt-čkách a marha teraz na marlboro za 3,20 eur - kam to všetko speje?
Naposledy upravil srska : 12.04.11 at 07:25
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja zasa niesom taký veľký pamatník, aby som si pamatal 60- roky, ale v 80-tych rokoch som ľúbil si kupovať to kelímkové acidofilné mliečko s tým zeleným vrchnákom za 90 hal. a červené mliečko za 3,10, modré neviem presne kolko stálo, tuším ale 2 kčs...-ale zasa musel som tam obchytať 25 mliek, lebo z každej prepravky ,polka mliek tiekla...
1 0
milka1951 milka1951

milka1951 je offline (nepripojený) milka1951

Volal sa pionier za 1,50 Sk
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja zasa niesom taký veľký pamatník, aby som si pamatal 60- roky, ale v 80-tych rokoch som ľúbil si kupovať to kelímkové acidofilné mliečko s tým zeleným vrchnákom za 90 hal. a červené mliečko za 3,10, modré neviem presne kolko stálo, tuším ale 2 kčs...-ale zasa musel som tam obchytať 25 mliek, lebo z každej prepravky ,polka mliek tiekla...
ja pamätám ešte mliečko v konvách - čapované



zdroj foto: internet
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

a v takom sa voľakedy vozili detičky (aj ja)




zdroj foto: internet
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
1 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
srska Pozri príspevok
ja pamätám ešte mliečko v konvách - čapované



zdroj foto: internet
A ja si pamätám, že ešte pred štyrmi mesiacmi som si mohla mlieko za dobrú cenu načapovať priamo v mliekomate. Výborná kvalita, super cena.....krabice v obchodoch mohli ísť do...Ale lobing reťazcov bol asi neúprosný a banda darebákov odhlasovala zvýšenie DPH na predaj z dvora. Cena išla hneď 1.1. hore, ale ja budem aj tak podporovať poľnohospodárske družstvo z môjho okolia, no stretla som pána, čo ten mliekomat plní a vraj nastal rapídny pokles. Škoda.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať