Zavrieť

Porady

Je metro lacne?

Snažím sa
Dobry den,

Chcel by som sa opytat tych co maju skusenosti v metrom ake su tam ceny. Da sa metro pouzivat ako standardny velkoobchod na dalsi predaj konecnemu spotrebitelovi?

S pozdravom,

Istiach
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

V tomto METRO v Ivanke pri Dunaji som videl veľký výber elektroniky aj zavedených značiek, čo znamená, že tam by som si rozhodne šiel kupiť televízor.

Kým napr.ponuka METRO v Nemecku sa sustreduje na bytový textil a vybvenie domacnosti+polotovary všetkých druhov a chutí, kým ponuka alkoholu je tam velmi obmedzená, 4 druhy vodky, 5 druhov cognacu, 4 druhy whisky a fertig.

Kým v Madarsku je velky výber zeleniny a kompotov.

V METRO.at som ešte nebol, ked navstivim tak napíšem .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Indeed Pozri príspevok
Spamätaj sa,

100% šunka, hadam ani NEEXISTUJE.

Jedine ak šunka z LIDL-U za 1,70 € , ta ma 90% masa,
inak teraz som v Nemecku, tu stoji v LIDL-i ta ista šunka 1,29 €
na obale je 100%, 80%, 60%........ tak som to myslela.
a v popise je uvedený obsah, verím, že tam je aj niečo iné, ale naspamäť to neviem.
Isto je tam však viac masa ako v iných produktoch tohto druhu, či?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Kamarát ma potraviny a velkosklad s alkoholom a nakupuje v Metre len tovar keď je v akcii ,lebo mimo akcii je alkohol vo velkoobchode ...... lacnejší a aj potraviny vo velkoobchode ..... lacnejšie.A pre Indeed , tie TV v Metre to je blbosť , všetky výrobky bielej aj čiernej techniky kúpiš lacnejšie cez internet.
Naposledy upravil pivko : 15.04.11 at 07:33
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Indeed Pozri príspevok
V tomto METRO v Ivanke pri Dunaji som videl veľký výber elektroniky aj zavedených značiek, čo znamená, že tam by som si rozhodne šiel kupiť televízor.
No len pozor na ten televizor, vacsinu ludi klamu tie letaky, ktore na rozdiel od inych retazcov (Nay, Datart) uvadzaju ceny bez DPH! Kupit to ale musis s DPH. A pokial mas taku firmu, ze si tam mozes uplatnit odpis DPH na televizor (napr. hotel) tak to so potom mozes aj ke ho kupis v Nayke alebo Tescu.
0 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

Istiach Pozri príspevok
Da sa metro pouzivat ako standardny velkoobchod na dalsi predaj konecnemu spotrebitelovi?
da sa pouzivat, no niektore polozky budu mat vyssiu cenu ako v hypermarketoch. Ked chcete mat obchod na dedine a bude tam iba Vasa predajna, mozno by ste mohli skusit ich produkty aro a metro. Niekde som cital, ze by Vam pomohli aj s vybavenim predajne a financovanim.
Metro povazujem za vyhodu pre gastro a horeca. Na jednom mieste mozete naraz nakupit vela ovocia, zeleniny a cerstvych ryb, ktore su problem kupit na Slovensku.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
misomiso Pozri príspevok
No len pozor na ten televizor, vacsinu ludi klamu tie letaky, ktore na rozdiel od inych retazcov (Nay, Datart) uvadzaju ceny bez DPH! Kupit to ale musis s DPH. A pokial mas taku firmu, ze si tam mozes uplatnit odpis DPH na televizor (napr. hotel) tak to so potom mozes aj ke ho kupis v Nayke alebo Tescu.
Nielen na televízor!
Moje skúsenosti s reklamáciou elektroniky - v bežnom obchode sa doba, keď je tovar v reklamačnom konaní, nezapočítava do záručnej doby. V Metre sa doby počítajú inak. Keď sme podľa nich o 4 dni "prešvihli" záruku (hoci podľa môjho prepočtu ešte bežala), tak nám to vypočítali a vysvetlili: "my sme veľkoobchod, tu konečný spotrebiteľ nemá čo reklamovať. Keď ste sa registrovali, svojim podpisom ste sa zaručili, že všetko, čo tu nakúpite, použijete v súvislosti s podnikaním."
Odvtedy tam nakupujem - ak je dačo v akcii, vystrihnuté ústrižky a nič iné, ani za svet! A žiadne predmety dlhodobej spotreby!

A čo sa týka alkoholu: údajne od 1.1.2011 nepredajú alkohol podnikateľovi, ktorý nemá registráciu na colnej správe - zatiaľ som to neskúšala.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Rozalka Pozri príspevok
Nielen na televízor!
Moje skúsenosti s reklamáciou elektroniky - v bežnom obchode sa doba, keď je tovar v reklamačnom konaní, nezapočítava do záručnej doby. V Metre sa doby počítajú inak. Keď sme podľa nich o 4 dni "prešvihli" záruku (hoci podľa môjho prepočtu ešte bežala), tak nám to vypočítali a vysvetlili: "my sme veľkoobchod, tu konečný spotrebiteľ nemá čo reklamovať. Keď ste sa registrovali, svojim podpisom ste sa zaručili, že všetko, čo tu nakúpite, použijete v súvislosti s podnikaním."
Odvtedy tam nakupujem - ak je dačo v akcii, vystrihnuté ústrižky a nič iné, ani za svet! A žiadne predmety dlhodobej spotreby!

A čo sa týka alkoholu: údajne od 1.1.2011 nepredajú alkohol podnikateľovi, ktorý nemá registráciu na colnej správe - zatiaľ som to neskúšala.
60 % zakaznikov METRO su bežní občania, čo nakupiju po KG,2 litroch a 3 kusoch.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Rozalka Pozri príspevok
Nielen na televízor!


A čo sa týka alkoholu: údajne od 1.1.2011 nepredajú alkohol podnikateľovi, ktorý nemá registráciu na colnej správe - zatiaľ som to neskúšala.
Toho roku som v metro.sk, ešte nebol

ale boli by sami proti sebe , ak by viazali predaj alkoholu na nejaké zvláštne obmedzenia.

Snáď ak by niekto chcel kupovať naraz väčšie množstvo alkoholu trebars 4 kartony po 6 litrov.

Ja si myslim,že tie dve fĺaše alkoholu predaju každému bez problémov.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Indeed Pozri príspevok
Toho roku som v metro.sk, ešte nebol

ale boli by sami proti sebe , ak by viazali predaj alkoholu na nejaké zvláštne obmedzenia.

Snáď ak by niekto chcel kupovať naraz väčšie množstvo alkoholu trebars 4 kartony po 6 litrov.

Ja si myslim,že tie dve fĺaše alkoholu predaju každému bez problémov.
Predajú každému aj paletu bez omedzenia ,ale prečo by som kupoval alkohol v Metre ak poznám lacnejší obchod. Pre Košičanov ss , nechcem tu robiť reklamu
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pivko Pozri príspevok
Predajú každému aj paletu bez omedzenia ,ale prečo by som kupoval alkohol v Metre ak poznám lacnejší obchod. Pre Košičanov ss , nechcem tu robiť reklamu
....nemusíš ...............................................ja viem , kde to je ....suseda mi tam robí .....
0 0
Harmke Harmke

Harmke je offline (nepripojený) Harmke

Už sa neoplatí v metre kupovať nič su veľkosklady ktore ponukaju objednavku cez web ( môžem objednavku urobiť aj v noci) a rozdiel nakupu napr. borovičky 0,5l v metre a v inom veľkosklade je aj niekedy 0,60eur pokazili sa načisto.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Harmke Pozri príspevok
Už sa neoplatí v metre kupovať nič su veľkosklady ktore ponukaju objednavku cez web ( môžem objednavku urobiť aj v noci) a rozdiel nakupu napr. borovičky 0,5l v metre a v inom veľkosklade je aj niekedy 0,60eur pokazili sa načisto.
čo si zač? Na Tebou položenú otázku, odpovedi ani nezaďakuješ a riešiš tu, teda vyslovene "riešiš", lebo žiadny efekt to nemá, už dávno vyriešené témy - česť výnimkám - táto je len necelý mesiac stará....
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

tictac7 Pozri príspevok
čo si zač? Na Tebou položenú otázku, odpovedi ani nezaďakuješ a riešiš tu, teda vyslovene "riešiš", lebo žiadny efekt to nemá, už dávno vyriešené témy - česť výnimkám - táto je len necelý mesiac stará....
Necelý mesiac? Pozri sa na dátum posledného príspevku od buchača: 17.04.11 09:35 Rok a necelý mesiac
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

luigi72 Pozri príspevok
Necelý mesiac? Pozri sa na dátum posledného príspevku od buchača: 17.04.11 09:35 Rok a necelý mesiac
...aha, sorry, aj majster tesár sa utne
0 0
Igor Králik Igor Králik

Igor Králik je offline (nepripojený) Igor Králik

Vážení priatelia.Tento obchod či veľkoobchod je skôr predražený hypermarket,ktorý vsadil na psychiku,že ak sa bude označovať za veľkoobchod a vpúšťat ludí iba s kartičkou tak je logicky asi meganajlacnejší.Je to však obrovský omyl.V Tescu alebo Kauflande som nakoniec nakúpil za tie isté ak nie menšie peniaze a to nehovorím o cenovkách.Tie v tom úžasnom Metre sú tak nenormálne komplikovane popísané,že aby som rátal ako degeš každú škatulu ći je v kg alebo v ks a bez DPH a s Dph nato sa môžem zvysoka vykašlať.Ceny v internetových obchodoch sú niekedy 50% z cien v Metre a a ostatných marketoch.A ak sa niekto bude oháňať kvalitou tak nato nech véééľmi rýchlo pri Slovenských hypermarketoch zabudne a to je jedno ako sa volajú.Do Metra už v živote nevstúpim tie isté výrobky a tovar som nakoniec vždy kúpil v Tescu a podobne lacnejšie.Jediná pravda je že sa tam ako tak oplatí chlast ale to si treba dávať sakra pozor hlavne u piva,pretože to nieje vždy pravidlom.No a aby som tam chodil kôli tomu,že Spišská borovička je o 50 centov lacnejšia a zbytok o 150% drahší to mi môžu akrát tak fúkať práškový cukor do zadku aj z celým predraženým Metrom.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

No mentalita slovenskeho národa je proste úžasná ...

Ja do METRO chodím pravidelne aspoň 1x za 2 mesiace a stále je tam plno ľudí a parkovisko je zaplnené vždy najmenej na 70%
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Neviem kam do metra chodite ja som sa zastavila v Ivanke v metre pred 3 týždnami a bola som šokovana vobec nebolo vela ludí,prázdno pokladna prázdna žiadne čakanie,ale je tam draho dokažem inde nakupit ovela lacnejšie možno niektore vyrobky su lacnejšie,ale inak draho,najviac ma naštvalo ked som kupila za 22 eur plyšovu hračku v akcii, a 2 týždne nato som ju videla v tescu za 11,90 skoro ma vystrelo
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
beba13 Pozri príspevok
Neviem kam do metra chodite ja som sa zastavila v Ivanke v metre pred 3 týždnami a bola som šokovana vobec nebolo vela ludí,prázdno pokladna prázdna žiadne čakanie,ale je tam draho dokažem inde nakupit ovela lacnejšie možno niektore vyrobky su lacnejšie,ale inak draho,najviac ma naštvalo ked som kupila za 22 eur plyšovu hračku v akcii, a 2 týždne nato som ju videla v tescu za 11,90 skoro ma vystrelo
Lebo si mala počkať tie 2 týždne a kúpila by si toho veľkého maca ,alebo psa za 10 EUR.
Metro je lacnejšie len vtedy oproti supermarketom ak má tovar v akcii , akcia v Metre je stále o čosi výhodnejšia ako napr. v Tescu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ja tvrdím najlacnejší je ten obchod, ku ktorému dokážem prísť na nákupy peši a nákup odnesiem v rukách(potraviny a bežný spotrebný tovar). V ostatných, keď započítam dopravné náklady, podvedome pôsobiace nátlakové akcie na kupujúceho, strata času, tak záujmový výrobok ma vyjde podstatne drahšie(aj keby bol hneď lacnejšie predávaný).
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať