Zavrieť

Porady

Nastup do prace pocas MD

Pekny den kazdemu ,
mam otazkku . Manzelka je na MD a je este zamestnankynou v bratislavskej spolocnosti. Teraz dostala ponuku nastupit do zamestnania v mieste bydliska na vychode . Materska skonci o pol roka. Je potrebne nejake veci vybavovat u stareho zamestnavatela respektive je mozne pracovat u jedneho a ak by to nevyslo tak ked sa jej skonci materska dovolenka tak by nastupila bratislavskej spolocnosti ?

Vdaka za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zosilka Pozri príspevok
    Pekny den kazdemu ,
    mam otazkku . Manzelka je na MD a je este zamestnankynou v bratislavskej spolocnosti. Teraz dostala ponuku nastupit do zamestnania v mieste bydliska na vychode . Materska skonci o pol roka. Je potrebne nejake veci vybavovat u stareho zamestnavatela respektive je mozne pracovat u jedneho a ak by to nevyslo tak ked sa jej skonci materska dovolenka tak by nastupila bratislavskej spolocnosti ?

    Vdaka za odpoved.
    Popri MD nie je možné pracovať, je to možné len popri RD. Ak je teda na RD, je dokonca možné, aby mala súbežne aj dva PP.

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    a ked sa zamestnam popri materskej na pracovny pomer so skratenym pracovnym casom u toho isteho zamestnavatela?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ala100 Pozri príspevok
    a ked sa zamestnam popri materskej na pracovny pomer so skratenym pracovnym casom u toho isteho zamestnavatela?
    Kolko rokov má dieťa ? Pýtaš sa na príjem počas poberania materského (zo SP), alebo rodičovského príspevku (z UPSVaR)?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ala100 Pozri príspevok
    pytam na matersku zo socialnej poistovne. Dietatko ma 4 mesiace
    Nemôžeš aj poberať materskú aj mať príjem zo ZČ.

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    ja som prave volala na infolinku a oni mi povedali, ze mozem mat aj u toho isteho zamestnavatela, pokym uzavriem novu zmluvu..tj. na skrateny pracovny cas...pytam sa Vas, lebo vacsinou viete viac ako oni ..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ala100 Pozri príspevok
    ja som prave volala na infolinku a oni mi povedali, ze mozem mat aj u toho isteho zamestnavatela, pokym uzavriem novu zmluvu..tj. na skrateny pracovny cas...pytam sa Vas, lebo vacsinou viete viac ako oni ..
    zadaj dotaz na infolinku písomne, odpovedajú veľmi rýchle, aby si mala doklad.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ala100 Pozri príspevok
    oki, zadala som to do toho formulara..ved popripade sa tie hovory nahravaju :-)
    mám osobnú skúsenosť, že "na papier" už nedali to, čo tvrdili telefonicky.

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    to verim..ja som to vycitala na internete, a tiez mi najprv tvrdila, ze nemozem..a ked som jej povedala tento sposob, tak mi povedala, ze mozem...ved uvidim co mi odpisu

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Môžeš mať príjem zo závislej činnosti, môžeš mať aj príjem u toho istého zamestnávateľa v prípade uzatvorenia nového poistného vzťahu. A je jedno či je to poistný vzťah ktorý vznikol na základe pracovnej zmluvy, alebo dohody. Nemôžeš mať príjem z toho poistného vzťahu, z ktorého ti vznikol nárok na materské.

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    Želáme Vám príjemný deň.
    Ak by ste sa zamestnali počas poberania materského u iného zamestnávateľa, alebo ak by ste so svojím pôvodným zamestnávateľom uzavreli novú pracovnú zmluvu zakladajúcu ďalšie povinné nemocenské poistenie zamestnankyne, existujúci nárok na materské Vám to neovplyvní.
    S pozdravom


    Černá Jana

    Informačno-poradenské centrum
    Sociálna poisťovňa, ústredie
    Ul. 29. augusta 8-10
    813 63 Bratislava
    Tel.č.: 0906 171 989
    www.socpoist.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.